29 серпня у храмі села Демидове відбулося храмове свято

DSC 8056

DSC 8062

DSC 8090

DSC 8112

DSC 8152

Відзначити свято храму на честь Нерукотворного Образу Христа Спасителя прийшли прихожани Демидівської сільради та навколишніх сіл, а також приїхали віряни з усього Березівського району.

На запрошення настоятеля храму, отця Миколи, у святковому богослужінні взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук та заступник голови районної ради Валентина Димова.

Святкову Літургію у храмі на честь Нерукотворного Образу Христа Спасителя також служили священники з інших храмів Березівщини та Миколаївщини — отець Олег (с. Ряснопіль), отець Роман (с. Маринове), отець Ігор (смт. Миколаївка).

У ході храмового свята перед вірянами виступив Благочинний храмів Березівського округу, протоієрей Петро Ляшик. У своєму виступі він розповів історію храмового свята села Демидове, нагадав про історію походження священної реліквії – ікони Нерукотворного Образу Христа Спасителя, що послужила джерелом іконографії. Наостанок протоієрей закликав всіх не втрачати віри, «будемо з Богом — припиняться і війни, і катаклізми. Приходьте кожної неділі до храму — з рідними та близькими. Віра в Бога всіх нас об’єднує», — відмітив отець Петро у своєму привітанні зі святом.

Після Божественної Літургії відбулася Хресна хода і трапеза.

По завершенню свята настоятель храму отець Микола подякував представникам районної влади за увагу і чуйність та спільну молитву.

Напередодні, у вівторок, 28 православні християні відзначали свято Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день православна церква згадує про смерть (Успіння) Божої Матері - ця подія, забарвлена одночасно сумом, тому що це день закінчення життєвого шляху Богородиці, і радістю з'єднання її з своїм сином Ісусом Христом. За три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. В цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла.

Смерть Богородиці православна церква називає успінням, а не смертю, бо смерть як повернення землі її тіла, а духа - Богові, її не торкнулася. Вона лише заснула, щоб у ту ж мить пробудитися для життя вічного.

До дня Успіння Богородиці приурочувався свято зібраного врожаю. В цей день відбувалися проводи літа — зустріч осені. Так як Успіння вважалося останнім літнім днем, то свято закінчувався тим, що в цей вечір в хатах вперше "здували вогонь" — запалювали лучину, лампу або свічку і сідали вечеряти при світлі.

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31