Аграрний сектор Березівщини: реєстрація бджолярів та весняно-польові роботи

IMG 6998

IMG 6995

IMG 6997

IMG 7016

IMG 7022

IMG 7057

В п'ятницю, 22 березня, у великій залі РДА відбувся семінар-нарада з аграріями Березівського району. Головними темами обговорення стали проведення весняно-польових робіт, перспективи розвитку та державної підтримки аграрної галузі. Її провів в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков. На захід були запрошені керівники агрогосподарств та бджолярі Березівщини.
У роботі наради взяв участь голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук.
На початку семінару Віталій Леонідович наголосив на важливості своєчасної оплати заробітної плати працівникам агропідприємств, обов'язкових відрахувань до бюджету та розрахунків з пайовиками.
Начальник Березівського районного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Федір Кіров розповів присутнім про нововведення — реєстрацію бджолопасік як операторів аграрного ринку. За даними районного управління Держпродспоживслужби, в Березівському районі нараховується більше 220 бджолопасік. В цьому році на власників великих бджолопасік чекає обов'язкова державна реєстрація. Ця процедура безкоштовна і проводиться в Березівському районному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області.

Бджолярів цікавила вартість та процедура нарахування проб бджолосімей. Вони наголосили на прозорості і запропонували надати чіткі розцінки на послуги.

Скільки вуликів потрібно мати, щоб зареєструватися? Точна кількість не була озвучена, але за попередніми розрахунками обов’язковій реєстрації підлягають власники 10 і більше бджолосімей.
Наступним виступив провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Микола Жуков. Фахівець нагадав присутнім техніку безпеки при роботі з пестицидами та отрутохімікатами та обробку медоносних культур.

Також він наголосив на необхідності інформування власниками пасік керівників місцевих агрогосподарств про початок опилення бджолами медоносних культур на території господарств. Через неузгодженість дій можуть загинути бджоли під час обробки полів пестицидами. Пасічники висловили свою думку з цього приводу. За їх словами, не поодинокі випадки, коли господарства ігнорують їхні звернення про виліт бджіл і продовжують обробляти свої ділянки пестицидами.

Начальник управління агропромислового та економічного розвитку РДА Сергій Цапкаленко розповів про перспективи розвитку бджільництва. За даними управління АПР Березівської РДА, на даний момент в районі офіційно не зареєстровано жодного власника бджолопасіки. Всі бджолярі Березівського району на даний момент є одноосібниками.

Держава планує розвивати бджільництво як галузь сільського господарства. Для розвитку бджільництва будуть надаватися державні кредити. Також бджолярі можуть об'єднуватися в кооперативи.
Потім він розповів про хід весняно-польових робіт
в районі. Як зазначив Сергій Васильович, в цьому році була сприятлива погода. Тому польові роботи розпочалися раніше запланованих термінів. На даний момент в Березівському районі вже посіяно 95 відсотків озимини.
Також він поінформував про державну підтримку власників великої рогатої худоби. З
окрема, продовжуються виплати за розведення молодняка ВРХ за минулий рік.

Заступник начальника відділу економічного розвитку та стратегічного планування Березівської РДА Світлана Торосян розповіла про рівень заробітної плати в агрогосподарствах Березівщини та про стан розрахунків за оренду паїв. За даними відділу, виплати за оренду паїв у минулому році в Березівському районі становили 111 млн грн проти запланованих 77 млн грн. Найбільше відсотків виплачували великі агропідприємства Березівщини. За 2018 рік середня зарплата в аграрній галузі по району склала майже 7000 грн. Також спеціаліст акцентувала увагу на необхідності офіційного працевлаштування робітників в агрогосподарствах.

Керівник ПП «Роздолянське» Сергій Іщенко запропонував спонукати агропідприємства-боржники чесно сплачувати в повному обсязі необхідні податки та відрахування оприлюдненням відповідної інформації у засобах масової інформації та у соцмережах.

Також аграрії підійняли питання про стан оплати податків одноосібниками, які обробляють по 100-200 гектарів землі. У ході активної дискусії аграрії Березівщини та представники органів місцевої влади обговорили способи впливу на таких аграріїв.
На жаль, головна проблема в тому, що багато керівників невеликих сільгосппідприємств
та одноосібників не беруть участі у семінарах та нарадах в РДА. Тому ситуація не змінюється в кращу сторону. На стан виплат також впливає різна нормативно-грошова оцінка паїв. В кожному господарстві вона відрізняється. Таким чином пайовики отримають різні суми виплат за користування землею.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31