Створити сприятливі умові для аграріїв України

1.IMG 0089

2.IMG 0064

3.IMG 0066

4.IMG 0141

У вівторок, 6 серпня, відбулася нарада, темою якої стало обговорення подальших напрямків розвитку аграрної галузі України.

Дізнатися пропозиції місцевих аграріїв щодо розвитку сільського господарства України до Березівки приїхав заступник голови громадської спілки "Всеукраїнська Аграрна Рада" Олександр Сліпченко.

У заході взяли участь голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук, в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Одеської області Володимир Варбанець, керівники та спеціалісти агроформувань Березівського, Іванівського та Миколаївського районів.

Заступник голови громадської спілки "Всеукраїнська Аграрна Рада" Олександр Сліпченко розповів про спілку та напрями її діяльності. Серед них - аполітичність, відстоювання інтересів аграріїв на всіх рівнях, повноцінна юридична підтримка, кооперація, захист аграріїв від рейдерства.

Начальник управління економічного та агропромислового розвитку Березівської РДА Сергій Цапкаленко поінформував гостя, що у нашому районі є 116 тис. га орної землі, понад 250 агропідприємств в районі. Сергій Васильович підійняв питання про державну підтримку, захист інтересів аграріїв нашого району та області.

У ході зустрічі присутні обговорювали перспективи розвитку аграрної галузі України. Зокрема, Олександр Сліпченко підійняв актуальне питання для аграрної галузі – впровадження ринку землі та можливі варіанти.

Їх існує 4, але жоден з них не враховує інтереси аграріїв та пайовиків. "Наша мета - відпрацювати нашу спільну модель ринку землі, яка включатиме в себе масу запобіжників, захист від спекулянтів та іноземних покупців.

В подальшому вона має бути лобійована в парламенті. На сьогодні наша держава не готова до впровадження ринку землі. Тому мета нашої громадської організації - побувати на місцях, почути пропозиції аграріїв щодо розвитку агрогалузі, думки людей, врахувати їх побажання та сформувати оптимальну модель ринку землі" - сказав він. Зараз представники Всеукраїнської Аграрної Ради їздять по всім областям України, де спілкуються з місцевими агровиробниками та цікавляться їхніми пропозиціями щодо розвитку агрогалузі України. На основі цього формуються актуальні вимоги, які потім обговорюються на державному рівні.

У ході спілкування підіймалися питання недосконалої системи нормативно-грошової оцінки землі, присвоєння кадастрових номерів. 

Гість поцікавився у присутніх аграріїв їхніми точками зору щодо ринку землі. Загальна позиція аграріїв нашого району стосовно продажу землі - відміна цього процесу через юридичні неточності у законодавстві.

"Продаж землі повністю знищить наші села. Буде хаос через нерозуміння процесу. Чому замість продажу землі держава не запровадить оренду для українських та іноземних інвесторів? Це стало б кращим варіантом для українців. Як жити в майбутньому нашим дітям та онукам? На що їм розраховувати? Запроваджувати такі серйозні рішення у нашій країні поки що рано" – відмічають аграрії Березівщини.

Голова Асоціації фермерів Одещини Володимир Варбанець зазначив, що продаж землі може знищити нашу державу. У якості прикладу він навів ситуацію в Аргентині, де місцеві землі продані іноземним інвесторам.

Голова Володимир Варбанець відмитив, що наразі в нашій області нормативна-грошова оцінки землі була сильно завищена, що в свою чергу створює труднощі для сільгоспвиробників.

Як роз'яснив Олександр Сліпченко, цей норматив розраховується на основі хімічного аналізу грунту. Через недосконалість цього нормативу в кожній області оцінка досить сильно відрізняється через не врахування інших чинників.

Також Олександр Сліпченко наголосив на необхідності кооперації аграріїв. Об'єднання  допоможе краще відстоювати інтереси аграріїв у Верховній Раді та на законодавчому рівні.

Агропідприємців Березівського району також цікавив боротьба з аграрним рейдерством та ліцензування паливно-мастильних матеріалів, який є дорогим для агровиробників.

Під час зустрічі обговорили процес оподаткування, відстоювання інтересів агровиробників України, 

Олександр Сліпченко відмітив, що його організація на даний момент готує офіційний лист стосовно відтермінування ринку землі, який направлять до Президента України Володимира Зеленського.

Наприкінці Володимир Варбанець звернув увагу на сильне зменшення виноробства на Одещині і запропонував місцевим агропідприємствам не знищувати фруктові насадження.

Крім цього, він запропонував аграріям Березівського району обрати голову місцевої Асоціації фермерів.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31