Що чекає на Березівську ЦРЛ у наступному році?

1.IMG 0721

2.IMG 0726

3.IMG 0722

4.IMG 0723

5.IMG 0724

З 1 січня наступного року медична субвенція зникне з бюджету. Як існуватимуть медзаклади в нових умовах? Яка доля у рамках нововведень чекає на головний медзаклад району – Березівську ЦРЛ? Що буде з лікарями-спеціалістами? Яким чином можна зберегти нашу лікарню?

Про це йшлося на нараді лікарів Березівської ЦРЛ з головами ОТГ, селищної та сільських рад Березівщини, яка відбулася 17 вересня. Її провів в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков. У роботі наради взяла участь заступник голови Березівської районної ради Валентина Димова. Зустріч відбулася за ініціативи лікарів Березівської ЦРЛ.

Заступник головного лікаря Вікторія Борисова звернулася до присутніх сільських голів та голів ОТГ долучитися до закупівлі медично-інформаційної системи. За вимогами законодавства дана система повинна бути встановлена до кінця цього року. Вартість обладнання складає 1 мільйон 60 тис.грн. Без цієї системи лікарня не зможе повноцінно функціонувати.

Крім цього, однією з нових вимог до медзакладу є створення на базі Березівської ЦРЛ відділення невідкладних станів (приймально-діагностичного відділення, філіал поліклініки в приймальному відділенні). Серед обладнання обов'язково має бути рентген, ендоскоп та інше, на це потрібно біля 1,5 мільйони гривень.

Суть медичних нововведень пояснив головний лікар КНП "Березівська ЦРЛ" Віталій Паданєвич. За новою формулою, пацієнт отримує медичні послуги, оплачені державою та самостійно обирає собі лікаря.

Пацієнт не обмежений адміністративно-територіальними кордонами (тобто лікаря можна обрати не за місцем проживання, а за бажанням в іншому населеному пункті). Також будуть введені пріоритетні послуги, перелік яких затверджено Міністерством охорони здоров'я.

У ході звернення Віталій Паданєвич звернув увагу на те, що досвідчені лікарі Березівської ЦРЛ отримують невелику зарплату. У разі, якщо вони покинуть роботу, наша лікарня не буде забезпечена кваліфікованими лікарями і це ставить під сумнів можливість існування медичного закладу.

Основною проблемою є відсутність коштів в районному бюджеті для впровадження даних нововведень. Тому медики сподіваються на допомогу з боку Березівської міської, Розквітівської та Новокальчевської ОТГ, селищної та сільких рад. Як відмітили медпрацівники, до Березівської лікарні звертаються не лише жителі Березівки та району, а й пацієнти з Веселинівського, Миколаївського та Іванівського районів, тому так важливо зберегти нашу лікарню.

Лікарі ЦРЛ Руслан Тимошенко та Любов Кінарьова звернулися до присутніх з проханням допомогти зберегти Березівську ЦРЛ.

Голова Березівської міської ОТГ Валерій Григораш запропонував звернути увагу та активізувати роботу зі сплати податків до місцевого бюджету від Березівського елеватора, таксистів, перукарів, які працюють без реєстрації на території міста. Сплата ними податків до бюджету допоможе знайти кошти для збереження районної лікарні.

В.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков прокоментував ситуацію, що склалася та закликав присутніх згуртуватися і вирішувати дане питання разом і спільними зусиллями.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Січень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31