Чи є майбутнє у вантажних станцій Березівщини?

1.IMG 0960

2.IMG 0974

3.IMG 0987

4.IMG 0965

5.IMG 0982

6.IMG 0985

7.IMG 0981

Це питання розглядалося у п'ятницю, 27 вересня, на нараді, яку провів в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков.

Темою засідання став розгляд листа АТ «Укрзалізниця» до Березівської РДА та районної ради щодо часткової компенсації збитків або закриття станцій «Березівка» та «Раухівка» для виконання вантажних операцій. На розгляд даного питання відведено 6 місяців.

У нараді взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук, Березівський міський голова Валерій Григораш, заступник голови районної ради Валентина Димова, представники відділу агропромислового та економічного розвитку РДА, Одеської філії АТ «Укрзалізниця», залізничних станцій «Березівка» та «Раухівка», підприємств, чиї під’їздні колії примикають до залізничних станцій — ПрАТ «Виробниче об’єднання «Облпаливо» (Березівка), ТОВ «Кайман-Юг», ПрАТ «Березинський КХП», ТОВ Фірма «Каспер» (Раухівка).

Баченням цієї проблеми поділилися працівники цих станцій та керівники підприємств, які мають під’їздні колії до вищеназваних залізничних станцій. Вони відмітили, що наші залізничні станції приймають вантажі не лише підприємств Березівщини, а ще й двох інших районів — Іванівського та Миколаївського.

Можливе закриття залізничних станцій, у якості вантажних, призведе до зміни вантажопотоків, зокрема значно збільшиться навантаження на обласні та районні автодороги. В свою чергу це значно прискорить їхнє швидке руйнування. Також доведеться законсервувати залізничні станції та скоротити штат працівників.

Представники Одеської філії «Укрзалізниці» зазначили, що Одеська філія проти оптимізації залізничних станцій Березівщини, адже це призведе до ускладнення вантажообігу у східному напрямку Одеської залізниці. Тимчасове закриття станції теж не дасть ефекту. Як відзначають залізничники, доставляти міндобрива дешевше саме залізницею. Якщо станції законсервують, то доцільність їхнього існування стане під питанням, адже основні прибутки залізниця отримує від прийому та відправки вантажів. У випадку екстреного прийому вантажу потягом, доведеться їхати до станцій міста Одеси.

Остаточне рішення стосовно закриття станцій прийматиме головне управління Укрзалізниці в Києві.

Присутні обговорили способи рішення цієї проблеми. Одним з варіантів рішення є співфінансування станцій місцевими органами самоврядування та підприємствами, зацікавленими у їх функціонуванні. Але у нашому районі немає великих підприємств, які б змогли б компенсувати витрати на вантажні перевезення.

Наприкінці засідання було вирішено написати звернення до обласних структур та вищих інстанцій стосовно збереження діючих вантажних залізничних станцій Березівка та Раухівка. Депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян надав пропозицію написати обгрунтоване звернення до Одеської ОДА та обласної ради з цього приводу, також він запропонував залучити до вирішення цього питання народних депутатів України.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Січень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31