Візит місії ОБСЄ до Березівки

1 фото

2 фото

3 фото

4 фото

5 фото

6 фото

У вівторок, 8 жовтня, в СОУП Березівської міської публічної бібліотеки відбулася зустріч представників місії ОБСЄ з активом Березівського району.

У заході взяли участь представники Березівської районної ради, структурних підрозділів РДА, міської ради, сільські голови району.

З інформацією про свою діяльність в Україні перед аудиторією виступили спостерігачі Одеського представництва спецмісії ОБСЄ: американець, практикуючий адвокат, Девід Мілліман (на Одещині працює з 2014 року) та італієць, викладач, Філіппо Де Даніелі (з 2014 року в складі місії ОБСЄ працював в Дніпрі, Краматорську та Одесі). Спілкуватися їм допомагала перекладач-асистент Тетяна Векул з Луцька.

Як повідомили спеціалісти, наразі в місії працюють спостерігачі з 40 країн, професіонали різних галузей (поліцейські, військові, юристи). Більшість з них постійно моніторить ситуацію на Сході України.

Фахівці відвідують різні регіони країни, де спілкуються з представниками місцевої влади, активістами громадських організацій, нацменшин, пересічними громадянами. У разі надзвичайної ситуації (обстрілу, вибуху, теракту) представники ОБСЄ виїздять на місце події, вивчають його та складають відповідні звіти.

Місії регулярно готують щоденні (у вільному доступі в Інтернеті), тижневі та щомісячні звіти. Як зазначають спостерігачі, одне із завдань місії – сприяти діалогу між сторонами конфлікту.

Спостерігачі працюють по обидва боки лінії зіткнення, проте значно складніше їм працювати на окупованих територіях. Моніторинг здійснюється різними технічними засобами (повітряна фото- та відеозйомка камерами, беспілотниками, дронами).

Організація не надає безпосередню допомогу людям, але надає координати постраждалих гуманітарним місіям (наприклад, Червоному хресту).

Представники організації відмітили, що ОБСЄ - це єдина міжнародна організація з присутністю на Сході України.

Представники місії ознайомили присутніх з фото- та відеоматеріалами, які розповіли про роботу спостерігачів під час АТО, також розповіли про роботу Одеського представництва. Зокрема, про роботу місії ОБСЄ під час подій 2 травня 2014 року в Одесі, конфлікту місцевого населення з ромською нацменшиною через вбивство маленької дівчинки в с. Лощинівка Ізмаїльського району, масових демонстрацій, моніторинг судових справ, пов'язаних з подіями 2014 року або які відкриті за статтями "Тероризм" та "Сепаратизм", слідкують за дотриманням права свободи слова та захистом прав людей.

Присутні задавали питання про роботу місії на окупованих територіях, можливість вивчення вмісту російських гуманітарних конвоїв та поцікавилися особистою думкою спостерігачів стосовно припинення військового конфлікту на сході України.

Наприкінці учасникам зустрічі вручили інформаційні матеріали про діяльність місії ОБСЄ в Україні.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Січень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31