Зустріч з бібліотекарями

IMG 0842 

IMG 0850

5 лютого відбулася зустріч з працівниками сільських бібліотек району.

     У зустрічі взяли участь заступник голови районної ради Валентина Димова, голова постійної комісії райради з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму Андрій Шимко, начальник відділу культури РДА Жанна Глазова, директор централізованої бібліотечної системи Катерина Павленко,  голова профкому працівників ЦБС Наталія Калашник.

Валентина Димова повідомила, що причиною зустрічі послугував запит депутата районної ради Віктора Гришакова про вивчення  ефективності роботи та можливостей щодо оптимізації штатних розписів сільських бібліотек, клубів, шкіл з метою економії бюджетних коштів. Запит був розглянутий згаданою вище постійною комісією та сесією райради.

Валентина Володимирівна зазначила, що за інформацією фінуправління РДА, із суми 1 млн. 390 тис. 450 грн., - фінансування мережі бібліотек району – майже 90 відсотків іде на зарплату бібліотекарям. При тому, що багато з них працюють на неповні ставки. Серед проблем бібліотек було названо відсутність в багатьох опалення, в деяких - електроенергії, і загалом - фінансування.

«Думка сільських голів – бібліотеки треба зберегти, бо це осередки культури, освіти, духовності, заходи там відбуваються різні. Але в Україні вже існує практика об’єднання шкільної бібліотеки і сільської (публічної)», сказала Валентина Димова.

За її словами, в країні було проведено опитування. Згідно з його результатами, 38% респондентів беруть інформацію з телебачення та інтернету, 27% з періодики, і 25,6% з бібліотек. Основними читачами бібліотек є молодь і юнацтво.

Як зазначив Андрій Шимко, колегіально треба визначитися щодо роботи бібліотек, враховуючи інтереси колективів. Поряд із тим роботу все-таки слід активізувати.

Своїми думками щодо теми зустрічі також поділилися директор централізованої бібліотечної системи Катерина Павленко, начальник відділу культури РДА Жанна Глазова, голова профкому працівників ЦБС Наталія Калашник.

       «На нашу думку, варто іти шляхом пошуку підходів до покращення ситуації. Ми прагнемо, щоб сільські бібліотеки стали осередками інтелекту, культури, національної пам’яті, пов’язували свою діяльність із життям і потребами громад», підсумувала В. Димова.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30