Від впорядкування — до результативності

СОРТОДОСЛІДНА

Днями відбулась робоча зустріч під головуванням виконуючої обов’язки голови районної ради Валентини Димової за участі заступника голови РДА Сергія Лоскутнікова, начальника податкової служби Максима Кутового, начальника юридичного відділу РДА Сергія Горбенка, сільських голів Новоселівської сільради Юрія Якименка та Шевченківської сільради Ніни Кондрової з представництвом підприємства «Березівська сортодослідна станція» (БСДС).

Сортодільницю представляли керівник філії «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» (структурним підрозділом якого є «Березівська сортодослідна станція») Максим Парлікокошка та завідуюча «Березівською сортодослідною станцією» Любов Ротар.

Проблема неналежного використання підприємством «БСДС» зазначених за ним земельних площ і не виконання податкових зобов’язань по сплаті податків, у тому числі земельного податку була в центрі обговорення учасників наради.

              Для довідки. Згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30 грудня 2011 року №807 «Про реорганізацію державних сортодослідних станцій» державна сортодослідна станція була приєднана до ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу». Наказом Мінаграрної політики і продовольства України від 25 березня 2014 року «Про реорганізацію державного підприємства “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» було визначено «реорганізувати державне підприємство “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу” шляхом виділу майна, майнових прав та обов’язків відокремлених структурних підрозділів державного підприємства “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу” … Визначити державні сортодослідні станції та державні центри експертизи сортів рослин правонаступниками майнових прав та обов’язків відповідно до розподільчого балансу». Правда, вже через кілька місяців 24 червня того ж року Міністерство скасовує попередній наказ. Наказом від 18 вересня 2015 року «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30 грудня 2011 року № 807» Реорганізувати державні сортодослідні станції реорганізуються шляхом приєднання до державного підприємства “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу”.

В принципі, по рядках поданої довідки і проходили дебати між сторонами-учасницями діалогу. Представництво філії ДП та Березівської сортодільниці намагалось представити події, що сприяли невизначеності діяльності сортодільниці, її приналежності й статусності. Звісно, що аж ніяк не мало б позначитися на виконанні обов’язків по поданню звітності зокрема до податкової інспекції (яка б фіксувала реальний стан підприємства на визначену дату). Тим паче, що достатніх  конкретних фактичних документів представлено не було. Як не було представлено і всі державні акти на належні землі (більше 400 га земель розташованих на територіях Новоселівської та Шевченківської сільрад), і документи, які б визначали статус сортодільниці.

При  такому реальному положенні справи, Березівська сортодільниця все ж таки проводила діяльність: обробляла і засівала землі (на які прав, визначених відповідними документами, й немає). Й податки не сплачувала: бо треба було виживати, пояснила завідуюча підприємством Любов Ротар. Знову ж таки послідували запитання: кому виживати? Хто є господарем землі, що належала державному підприємству «Березівська сортодослідна станція? Якими документами визначені права нинішньої структури? Всі, часом нелогічні, безпідставні пояснення і доводи завідуючої сортодослідної станції, розбивалися в конкретику документальних матеріалів, представлених начальником податкової служби Максимом Кутовим. Чітка інформованість якого підсилювала обгрунтованість та виваженість поставлених запитань та пред’явлених вимог.

«Підприємство отримало прибуток і повинно сплатити податки,— не раз до конструктивної конкретної розмови закликала Валентина Димова. — Ми повинні чітко визначити механізм погашення заборгованості. Ми ставитимемо питання про законність діяльності підприємства і триматимемо на контролі процедуру юридичного оформлення його діяльності та документального обігу, зокрема,виконання податкових зобов’язань та відрахувань».

Відрадно, зауважили присутні, що на зустріч з керівниками району та державної податкової служби прибув керівник обласного відділення ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу». Максим Парлікокошка завірив, що організація намірена працювати у районі у законному руслі і на засадах взаємодії. Наразі проходить етап організації підрозділу, яким є Березівська сортодослідна станція, і налагодження всіх ділянок виробництва та адміністративно-облікової діяльності. «Ми готові співпрацювати»,—підкреслив М.С.Парлікокошка.

«Увійти в законне русло та діяти кожен зі свого боку»,— за виразом М.В.Кутового, лише у такому форматі буде дієвість та результативність. А починати сортодослідній — мало не з нуля, з оформлення правонаступних документів та на право використання земельних ресурсів.

Ольга ГАЙДУК.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30