Березівські акробати гідно представляють Україну на світовій арені

IMG 2904

Я и Дима с Виталиком

Оксана Людвігівна і Валентин Анатолійович Науменки – подружжя відоме не лише в Березівському районі, а й далеко за його межами.

Бо це тренери зі спортивної акробатики, чиї вихованці є лідерами міжнародного класу – майстрами і кандидатами в майстри спорту. Коли ці юні акробати стоять на п’єдесталі переможців і на їхню адресу лунає Гімн України, майорить синьо-жовтий прапор,безумовно, тренери відчувають гордість. За державу, за свою справу. А коли тренери з дітьми повертаються із закордоння до свого облупленого спортзалу, де потрібен ремонт та професійний інвентар, можна здогадатися, що вони відчувають.

Після зустрічі з головою районної ради Віталієм Мосійчуком і заступником голови райради Валентиною Димовою, тренери Науменки завітали в гості до редакції “СМ”, розповіли про свою роботу.

-Ви днями повернулися з Китаю. З якими результатами?

О.Н.: - Чемпіонат світу з акробатики відбувся в Китаї з 20 березня по 4 квітня. Честь України в цій східній державі захищали майстри спорту Віталій Непомнящий, Дмитро Науменко у моєму супроводі. В наполегливій боротьбі наша чоловіча пара увійшла до фіналу (це 6 кращих пар світу).

В результаті фінальної боротьби за світову першість Дмитро та Віталій зайняли 4 місце і черговий раз підтвердили свою майстерність та звання майстрів спорту України. Це високий спортивний статус. Головний тренер збірної України з акробатики Леонід Голяк дуже задоволений, оскільки всі види, за винятком одного, увійшли до фіналу, отож є надія на майбутнє.

Чемпіонат проходив у місті Путіан, що неподалік острова Тайвань. Змагались юнацькі, юніорські та дорослі збірні команди 37 країн світу - з Європи, Азії, Африки, Австралії, Південної і Північної Америки.

- Які враження від поїздки?

О.Н.: - В нашій свідомості зруйнувався міф про те, що китайське означає низькоякісне. В Китаї китайське все високосортне. Дивувала нас екзотична їжа. А ще там якісні дороги, вночі багато освітлення і доброзичливі люди, які незнайомцям усміхаються. Це зовсім інший світ, зі своєю культурою, звичаями та традиціями. На відміну від нас, це економічно розвинута країна з високим рівнем цивілізації та національної безпеки. Це видно і по спортивних досягненнях, і по організації змагань. У вільний час, якого майже не було, ми знайомилися з культурою цієї країни.

- Фінансово складно дається участь у таких престижних змаганнях?

О.Н.: Наша поїздка до Китаю відбулася за підтримки Березівської районної ради та райдержадміністрації, які взяли на себе фінансовий тягар переїздів та перельотів. Адже тільки в один бік треба їхати добу поїздом та добу трьома перельотами. А в зворотньому напрямку добирались додому 4 доби. Стомились, зараз відновлюємося.

- Нагадайте читачам «СМ» ваші попередні виступи на міжнародній арені.

В.Н.: В 2013 році на Чемпіонаті Європи в Португалії ми зайняли 4 місце. В 2014 році на Чемпіонаті Світу у Франції зайняли 3 місце. В 2015 році на Чемпіонаті Європи в Німеччині зайняли 4 місце. Це заслуга вихованців нашого відділення акробатики - Дмитра Науменка та Віталія Непомнящого, Олексія Шадурського та Лідії Науменко. Загалом за час своєї роботи в ДЮСШ з 1999 року ми виховали 14 кандидатів у майстри спорту і 2 майстри спорту. А своїх дітей у нас четверо: Григорій - 19 років, Дмитро – 17 років, Лідія – 11 років та Іларія - 3 роки.

- Де тренується акробати?

В.Н.: Нині близько ста вихованців відділення акробатики (від 4 до 15 років) тренуються в залі, що на другому поверсі Раухівського будинку культури. (Перед цим тренувалися в колишньому солдатському клубі до моменту, коли там завалився дах). Звичайно, тренувальна зала потребує капітального ремонту (з водопостачанням і опаленням), але найбільше нас бентежить відсутність акробатичного килима. Новий килим 12х12 метрів іноземного виробництва коштує 20 тисяч євро. Але можна самому виготовити килим за 100-150 тис. грн. Для цього потрібне звичайне килимове покриття, пресований поролон, фанера 10-ка, пружини і металеві підставки до них. Я ось зробив маленький зразок, як має виглядати килим, і всім цей зразок уже 5 років показую, просимо допомогти в цьому питанні, але поки що так… До речі, батут для стрибків я зробив сам на базі рами автомобіля «ГАЗ».

- На черзі у вас уже є наступні виступи?

В.Н.: Так, наприкінці квітня знову збори і найбільші змагання — Кубок України, де змагаються лише за програмою майстрів спорту. Віталій та Дмитро будуть тренуватися у Вінниці, а Олексій Шадурський, Лідія Науменко, Ілля Сидоренко та Григорій Науменко виїдуть на Кубок пізніше.

- Спасибі вам за вашу роботу і удачі в наступних змаганнях!

Узяв інтерв’ю

В’ячеслав ВІРИЧ.

На знімках:

із керівництвом райради;

фото з Китаю.

 

 

 

 

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30