Вшановуючи подвиг героїв-ліквідаторів

Чорнобиль керівництво

IMG 6089

IMG 5863

26 квітня Україна відзначила 30 роковини з моменту аварії на Чорнобильській АЕС. З нагоди цієї скорботної дати в Березівці відбулися пам’ятні заходи.

Зранку в Свято-Миколаївському храмі Березівки відбулася панахида за загиблими під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Далі ліквідатори аварії разом з районним керівництвом поклали квіти до пам’ятника героям-чорнобильцям, який знаходиться на алеї слави по вул. Енгельса.

В Будинку культури цього дня відбулися збори, присвячені 30-ій річниці Чорнобильської катастрофи. Ведуча заходу, директор РБК Алла Піцул, нагадала хроніку цієї трагедії та подякувала ліквідаторам за їх мужність та героїзм. Всіх загиблих від радіаційного лиха присутні вшанували хвилиною мовчання.

У своїй промові голова РДА Геннадій Заболотний подякував ліквідаторам за їх самопожертву, відвагу та побажав їм та їхнім родинам міцного здоров’я.

“Потрібно пам’ятати і шанувати подвиг людей, які фактично голіруч кинулися рятувати весь світ від поширення атомного лиха. Серед цих пожежників, військових, правоохоронців, пілотів, медиків, водіїв були і наші земляки», — відмітив голова районної ради Віталій Мосійчук у своїй промові.

Міський голова Валерій Григораш у своєму вітанні відзначив, як радіація назавжди змінила життя тисяч мешканців міста Прип’ять та наголосив, що Чорнобильська трагедія є застереженням для всього світу. Під час свого виступу заступник голови Березівського районного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз. Чорнобиль. Україна» Яків Кіфер подякував людям, які допомогли у відзначенні 30-ої річниці Чорнобильської трагедії. Це голова райради Віталій Мосійчук, голова РДА Геннадій Заболотний, депутати обласної ради Князь Хачатрян та Олександр Адзеленко, депутат районної ради Микола Слабенко, міський голова Валерій Григораш, начальник УСЗН РДА Микола Моряк, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Петро Ляшик.

Нагородження пам’ятними відзнаками з нагоди 30-ої річниці аварії на АЕС провів голова райради Віталій Мосійчук. Він вручив їх вдовам ліквідаторів Тетяні Виверець, Світлані Шевченко та Олександрі Братановій.

Отримуючи нагороду, вдова ліквідатора Антоніна Сулига попросила не забувати про ветеранів-ліквідаторів у повсякденному житті та подякувала за допомогу у вирішенні проблем чорнобильців району депутату облради Князю Хачатряну.

Наступним стало нагородження ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та постраждалих внаслідок катастрофи. За мужність і самовідданість, високий професіоналізм та особливі заслуги при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС почесною відзнакою – орденом «За заслуги» керівники району нагородили ліквідатора 1 категорії Леоніда Попика. Орден «Ветеран Чорнобиля» отримав Володимир Кондратенко. Іншого ліквідатора — Віталія Камінського — відзначили орденом «За подвиг в ім’я людства». Михайло Прохін, ліквідатор 2 категорії, відзначений орденом «Ліквідатор». Медалі «За заслуги» вручили ліквідаторам 2 категорії Іллі Кушніру, Івану Ракоїду, Федору Борисову та Володимиру Жуку. Медаллю «За мужність та героїзм» був нагороджений Дмитро Моторний, медаллю «За мужність» — Іван Негрич.

За мужність і самовідданість, високий професіоналізм та особливі заслуги при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС нагороди отримали ліквідатори всіх категорій. Це Владислав Андрєєв, Олександр Бойчук, Анатолій Кобилецький та ще 64 особи. Відзначили у цю пам’ятну дату і тих людей, які постраждали від чорнобильського лиха. За активну громадську позицію, гуманність, милосердя, сердечне відношення до людей, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи були нагороджені постраждалі 2-ої та 3-ої категорії. А саме: Петро Буйда, Василь Заїка, Ніна Васильчук, Зоя Литвинчук та ще 24 особи.

Головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку УСЗН РДА Жанна Ярошенко у своєму виступі відмітила, що наслідки цієї техногенної катастрофи ліквідовувало понад півмільйона осіб, в тому числі березівчани. «Аварія на Чорнобильській АЕС показала нам всім справжню силу мирного атому. Ми повинні пам’ятати про його небезпечність, аби не допустити таких трагедій в майбутньому», — наголосила вона і в знак шани за самопожертву та героїзм наших земляків-ліквідаторів вклонилася їм. По закінченню нагородження публіка оплесками провела зі сцени до зали героїв-ліквідаторів.

По закінченні урочистої частини відбувся концерт-реквієм. Тугою і печалем були сповнені пісні, які виконали Світлана Косенко, Дарія Широкоступ, Вікторія Циквас, Анастасія Коношук, дует Павла Ярошенка та Цовінар Хачатрян, тріо «Доля». Варто відзначити, що пісню «Чорнобильський біль», яку виконав Володимир Піроженко, з білоруської мови спеціально для цього пам’ятного заходу переклала президент поетичного клубу «Чарівний вогник» Людмила Богуславська. Про роль чорнобильської катастрофи в нашій історії розповіли учні Березівської ЗОШ №2 у літературній композиції.

Після урочистостей відбувся поминальний обід для ліквідаторів аварії на ЧАЕС за фінансової допомоги депутата обласної ради Князя Хачатряна.

 

 

 

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30