А пам’ять священна...

IMG 0119

В квітні 1944 року на території с. Петрівки загинув рядовий солдат 3-го Українського фронту, зв’язківець Микола Буров. Йому ледве виповнилось 17 років. Мріяв дійти до Одеси, після війни вступити в морехідне училище. Не судилося. Залишився навічно на петрівській землі.

Поховали його на місцевому кладовищі. Поставили обеліск. Небайдужі петрівчани, вчителі та учні доглядали за могилою. До 20-річчя Великої Перемоги поставили пам’ятник.

В 1967 році на могилу приїхав тітчин чоловік Гордєєв, під командуванням якого служив молодий солдат. У Бурова Миколи Опанасовича було дві сестри - Валентина та Ніна (вона разом з чоловіком воювала в роки Другої світової війни і була свідком гибелі свого племінника). Довгий час сестри листувались з учнями та вчителями, потім зв’язок перервався. І лише цією весною завдяки Інтернету пошукова робота учнів та вчителів увінчалась успіхом. Племінники Бурова – Володимир та Микола - виявили бажання побувати на могилі дядька, вклонитися землі, на якій поховано їх родича.

Адміністрація школи звернулась до голови районної ради Віталія Мосійчука з проханням обновити пам’ятник на могилі Бурова. Віталій Леонідович неодноразово допомагав школі. Не відмовив і цього разу. І ось напередодні 9 Травня за допомоги Мосійчука В.Л. і за сприяння Ряснопільського сільського голови Сафронової Т.М. на могилі Бурова встановлено гранітний пам’ятник.

Зайшовши на кладовище, племінники Бурова, сивочолі чоловіки, не могли стримати сліз і хвилювання. Підійшовши до могили, Микола Володимирович став на коліна і поцілував землю, на якій поховано дядька, промовив «Ось ми і виконали волю нашої мами, твоєї сестри Валентини». З вдячністю підійшли вони і до могили колишнього директора школи Пищенка Г.Г. та його дружини, які започаткували традицію догляду за могилою Бурова.

А 9 Травня на мітингу біля пам’ятника загиблим односельчанам Онищенко В.Ф. перед всією громадою дякував колишнім і нинішнім учням, вчителям школи, і насамперед голові районної ради Мосійчуку В.Л. і сільському голові Сафроновій Т.М. за те, що зберігають пам’ять про рядового солдата Другої світової війни, за їх чуйні серця. Як запевнили племінники, брати Онищенки, петрівська земля і люди, що живуть на ній, стали для них близькими, а керівники району і сільради – прикладом історичної пам’яті і конкретних добрих справ.

 

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30