ЯК ПРАЦЮЮТЬ БІБЛІОТЕКИ?

IMG 8742

Завершуються виїзди робочої групи у складі заступника голови райради Валентини Димової, завідуючої центральної бібліотечної системи Катерини Павленко, депутатів райради до сільських бібліотек району.

14 червня відбувся виїзд до Жовтнівської, Чижівської, Заводівської та Роздольської бібліотек. Мета виїздів — вивчення стану та умов діяльності бібліотечних закладів в ракурсі доцільності їх утримання, оскільки на їх утримання щороку в райбюджеті виділяється 1 млн 300 тис. грн.

«Наша мета — не закривати бібліотеки,— коментує В. Димова. — Ми хочемо подивитись в яких умовах працюють ці люди, як вони організовують роботу. І дізнатися, чим ми можемо допомогти тим, хто потребує підтримки».

Позитивні враження у членів робочої групи викликала діяльність Жовтнівської бібліотеки. Зовнішній вигляд будинку, в якому вона розташовується (стіни, на яких сипеться штукатурка, вікна, що давненько не відчували торкання малярської щітки), явно контрастує з внутрішнім світом будівлі — багатогранним і цікавим. Тематично підібрані книжки та періодичні видання на стелажах, книжкові виставки, православний куточок «Зернятко Божого слова», куточок, заповнений дитячими доробками з пластиліну, малюнками, вишивками, м’якими іграшками. До уваги всіх — запрошення до участі в акції «Подаруй бібліотеці книжку».

За дві години робочого часу (що оцінюється 0,25 відсотками ставки) завідуюча Жовтнівською бібліотекою Світлана Вакіш не лише обслуговує своїх читачів, а й організовує дозвілля дітвори, яка залюбки збігається до бібліотеки. З жалем розповіла бібліотекар про проблеми: відсутність світла у приміщенні (що унеможливлює проведення музично-тематичних заходів). Видно було вболівання працівниці за свою справу, що викликало реакцію з боку гостей, які вже готові були обговорити певні пропозиції та варіанти.

Інші враження отримала робоча група, відвідавши Чижівську бібліотеку, саме повітря в якій ніби втягувало в глибини минувших десятиліть. Завбібліотекою Валентина Гончарук з хвилюванням розповідає про діяльність закладу, знайомить з планом проведення тематичних заходів. Але, здається, тут не вирує життя.

Атмосфера Заводівської бібліотеки (завідуюча Любов Антошенко) сприяла обговоренню загальних питань та проблем бібліотечних закладів у нинішніх умовах. Тут розташовано один з найбільших книжкових фондів. Приміщення її складається з двох великих кімнат, одна з яких виділена під читальну залу, де проводяться й різноманітні заходи. Читачами бібліотеки є жителі не лише Заводівки, а й Жовтнівки та Чижевого. Того дня кількість читачів поповнилась, одним із них стала депутат райради член робочої групи Тетяна Моторна. До розмови приєдналася і голова сільради Людмила Товстик. Були обговорені можливості у сприянні вирішенню проблем у Жовтнівській бібліотеці, питання співпраці бібліотечної установи та сільради.

Невеличка бібліотека у Роздолі також залишила позитивні враження у відвідувачів. Атмосфера щирості й доброзичливості відбивається зі всіх закутків досить невеликого приміщення. Крім книжкового фонду, тематично упорядкованого на книжкових полицях, тут знайшлося місце і для дитячих доробок, і для виставки народного українського начиння, посуду, чарівних вишиванок. Представила завідуюча бібліотекою Надія Зубович папки з історично-краєзнавчими матеріалами, фотозвітами заходів, що проводилися.

«За відсутністю задовільних умов, поповнення книжкового фонду, фінансування найнагальніших потреб, люди працюють. Працюють на власному ентузіазмі,— підвела підсумки рейду Валентина Димова.— Стан бібліотек повністю відтворює бажання і намагання їх працівниць».  

 

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30