Звіт голови районної ради Віталія Мосійчука про діяльність Березівської районної ради VІІ скликання за період з листопада 2015 по листопад 2016 року

IMG 5674

Шановні березівчани!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність.

19 листопада минулого року мене обрали головою Березівської районної ради, таким чином довірили очолити представницький орган Березівщини.

Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селища та міста Березівського району. Тому все, що зроблено за звітний період з 19 листопада 2015 року по 30 листопада 2016 року, є результатом колективної праці кожного депутата, постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, співпраці з структурними підрозділами органів виконавчої влади, міською, селищною та сільськими радами, керівниками підприємств, господарств та установ району, громадських організацій, депутатів Одеської обласної ради.

2015-2016 роки були і є нелегкими для всієї України. Ми з вами, шановні березівчани, разом з депутатами обласної та районної рад, місцевими радами, закладами медицини, освіти, культури району, жителями намагались зробити все від нас залежне, щоб покращити добробут наших громадян.

Це був рік випробування влади, обраної громадою Березівського району, на її спроможність бути відкритою та прозорою перед людьми.

Перш за все ми прагнули бути справедливими й конструктивними до проблем жителів, стояти на захисті їхніх прав і свобод та організувати роботу районної ради таким чином, щоб депутати приймали найважливіші й найнеобхідніші рішення для забезпечення достойного рівня життя громадян району.

Хочу зазначити, що депутати добре володіють ситуацією на місцях, у своїх виборчих округах, саме це сприяє оперативному вирішенню проблемних питань, які турбують громадян нашого району.

Районна рада сьомого скликання працює у складі 34 депутатів, що в повній мірі забезпечує ефективну роботу представницького органу.

Порядок діяльності районної ради сьомого скликання визначає Регламент, затверджений рішенням сесії № 08-VIІ від 04 грудня 2015 року із внесеними до нього змінами відповідними рішення районної ради від 25 березня 2016 року №31-VIІ.

Відповідно до вимог ст. 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводила свою роботу сесійно.

За звітний період відбулося 10 сесій районної ради , з них 1 закрита. Розглянуто та прийнято 74 рішення. В тому числі:

- з питань соціально – економічного, культурного розвитку бюджету фінансів та цін – 15 рішень;

- виконання та затвердження районних програм, внесення змін- – 13 рішень;

- з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та діяльності районної ради – 22 рішення;

- з питань власності, в тому числі щодо внесення змін до Статутів комунальних установ та закладів району - 17 рішень;

- законності і правопорядку -1 рішення;

- про депутатські запити – 3 рішення,

- інші – 1 рішення (про визнання Російської Федерації державою - агресором).

Для прискорення вирішення проблемних питань, які викликали невдоволення серед жителів району і не могли бути вирішеними без втручання найвищих посадових осіб держави та центральних органів влади, районна рада схвалила такі звернення депутатського корпусу до згаданих осіб та органів:

-до Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освітиУкраїни – щодо покращення фінансування закладів охорони здоров’я та освіти Березівського району;

-до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр - міністра України Гройсмана В.Б., голови Одеської обласної адміністрації Саакашвілі М.Н. – щодо звільнення голови Березівської РДА Заболотного Г.В.;

Дорадчим органом ради є Президія, яка затверджена рішенням районної ради у складі 12 осіб та діє у відповідності до затвердженого Положення. Протягом звітного періоду відбулося 11 засідань Президії районної ради, на яких розглядалися питання порядку денного, організації та проведення сесій.

Керуючись ст.55 Регламенту Березівської районної ради сьомого скликання та відповідно до рішення районної ради № 09- VIІ від 04 грудня 2015 року створено 6 різнопрофільних постійних комісій районної ради.

Протягом звітного періоду проведено 48 засідань постійних комісій, в т.ч. 8 спільних на яких розглянуто 169 клопотань та листів:

19 засідань постійної комісії районної ради з бюджету, фінансово- економічних питань, інвестиційної діяльності та регуляторної політики (голова комісії Задорожнюк В.М.), 7 засідань постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (голова комісії Кінарьов М.І.), 8 засідань постійної комісії з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики, Регламенту та боротьби зі злочинністю та корупцією (голова комісії Кривенко О.П.), 2 засідання постійної комісії з питань будівництва, регіонального розвитку, транспорту та зв’язку (голова комісії Соловйов І.Ю.), 4 засідання постійної комісії з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою (голова комісії Слабенко М.С.), 8 засідань постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму (голова комісії Шимко А.В.).

Практика показала, що левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, які діють згідно із загальним планом роботи ради, Положенням про постійні комісії районної ради та іншими нормативними актами.

Засідання всіх шести постійних комісій проводилися відкрито і гласно. В роботі постійних комісій вже склалась система, яка особливо результативна в період підготовки питань на пленарні засідання ради.

При підготовці питань на сесію райради в комісіях обов’язково проходило їх обговорення і питання виносилися на розгляд сесії тільки після позитивного висновку комісій. Хотілося би також зазначити, що в комісіях розглядалися не тільки ті питання, що безпосередньо стосуються профільного напрямку тієї чи іншої комісії, а й інші, які плануються на розгляд сесії. Депутати вважають, що кожне рішення повинно прийматись тільки в інтересах виборців, тому позитивно оцінити його має абсолютна більшість депутатів райради. Обговорення в постійних комісіях ніколи не обмежувалися часом, а в разі неузгодженості – питання взагалі знімалися з розгляду до прийняття остаточного, зваженого рішення. Коли ж така підтримка-погодження була отримана, на пленарному засіданні сесії питання ухвалювалися практично одноголосно.

 

 

Налагодження співпраці з депутатським корпусом районної ради та депутатами Одеської обласної ради

Нинішній склад депутатського корпусу був обраний наприкінці 2015 року по новому виборчому законодавству (змішаній системі). У районну раду обрані депутати-переможці в мажоритарних округах та ті, що пройшли за списками районних осередків політичних партій.

В районній раді діють три депутатські фракції:

- територіальної організації Політичної партії “Опозиційний блок” в Березівському районі Одеської області (голова Борисов В’ячеслав Олександрович) - 13 депутатів,

- Березівської районної організації політичної партії «ВО «Батьківщина» в Одеській області (голова Соловйов Ігор Юрійович) - 9 депутатів,

- Березівської районної в Одеській області організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (голова Задорожнюк Василь Миколайович) - 6 депутатів

та дві депутатські групи:- Березівської районної організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Одеській області (голова Кривенко Олександр Петрович) - 3 депутати,

-Березівської районної партійної організації Аграрної партії України (голова Гришаков Віктор Іванович) - 3 депутати.

Незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати плідно працювали заради вирішення проблемних питань місцевих громад і жителів Березівщини. З цього приводу всім депутатам хочу висловити слова вдячності за розуміння та підтримку у роботі районної ради!  

У липні 2016 року, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію, яка триває в Україні, районна рада підтримала Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором. Усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями ми не можемо залишатись осторонь цих подій, розуміючи, що кожен житель району має право висловлювати свою думку і свою позицію.

Основні питання, що вносилися до порядку денного сесій - це питання соціально-економічного й культурно-освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, військового й цивільного захисту, питання управління майном спільної власності територіальних громад міста, сіл та селища району, внесення змін до бюджету та інші.  

Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла робота Президії, на засіданнях якої досягалися узгоджені пропозиції і рекомендації як комісій, так і окремих депутатів.

При формуванні порядку денного сесій у ході засідань постійних комісій та президії районної ради депутатами висловлювалися критичні зауваження і пропозиції. Окремі питання чи проекти рішень відправлялись на доопрацювання виконавцям або для додаткового вивчення депутатами у постійних комісіях районної ради й лише після цього вносились до порядку денного засідань.

Березівською районною радою затверджено 33 районних Програми, в тому числі сьомим скликанням - 12, внесено зміни до 2. Серед найважливіших: схвалено Програму економічного і соціального розвитку Березівського району на 2016 рік. Так, на цей час на контролі в постійних комісіях районної ради знаходиться 18 районних програм, що мали фінансування з районного бюджету у 2016 році. Також відрадно відзначити що на виконання Програми «Шкільний автобус» виділено кошти з частини перевиконання районного бюджету у розмірі 640 тис.грн., станом на 21 листопада автобус «Еталон» придбано.

Саме прийняття різногалузевих програм давало можливість передбачити кошти у місцевих бюджетах на вирішення того чи іншого питання, що і дозволяло вирішувати гострі питання соціального захисту та безпеки громадян.        

Також одним із пріоритетних напрямів було фінансування програм у сфері охорони здоров’я. Серед них найбільше коштів (115,0 тис. грн.) спрямовано на Програму протидії захворюванню населення на туберкульоз (придбання туберкуліну для вакцинації населення), Програми боротьби з онкологічними, серцево-судинними захворюваннями, на забезпечення медикаментами пільгової категорії населення , витратними матеріалами, іншої господарської діяльності.

В зв’язку із вкрай скрутним фінансуванням в поточному році закладів охорони здоров’я, максимальну кількість питань необхідно було розглядати і вирішувати по центральній районній лікарні, Особливо складна ситуація склалась щодо своєчасної виплати заробітної плати за жовтень, листопад та грудень місяць медичним працівникам ЦРЛ. Тому на пленарних засіданнях сесій у вересні, жовтні та листопаді депутатами були внесені зміни до бюджету в частині виділення додаткових коштів з районного бюджету на заробітну плату. Проводилася виплата заробітної плати медикам за рахунок коштів перевиконання райбюджету у загальній сумі - 1 млн. 238 тис грн. (400,0 тис.грн. – за вересень, 400,0 тис.грн. – аванс за жовтень, 483,0 тис.грн. - зарплата за жовтень).

Виходячи з зазначеного плануємо до кінця 2016 року створити робочу групу з числа фахівців фінансового управління, Березівської ЦРЛ, депутатів районної ради, з залученням незалежних експертів для проведення повного аналізу діяльності по кожному відділенню лікарні, аналізу використання рентгенівського обладнання, придбаного за останні роки, діяльності лабораторії, стоматологічної служби, зубопротезного відділення та інших, а також перспективи створення медичного округу.

Велика подяка при вирішення гострих питань нашим депутатам, що були обрані в Одеську обласну раду від Березівського району – Адзеленку Олександру Васильовичу та Хачатряну Князю Аршалуйсовичу, які вболівають за районну громаду, за нагальні потреби жителів району і сумлінно ставляться до виконання своїх депутатських обов’язків. Зокрема за звітний період вдалося зробити наступне. На засіданні сесії обласної ради у грудні 2015 року при розподілі залишку з обласного бюджету розвитку на кінець року завдяки зусиллям обласного депутата Князя Хачатряна Березівському району було виділено 2 мільйона гривень, які район отримав уже наприкінці 2015 року.

Було прийнято рішення про розподіл коштів, які направилися на вирішення питань в освітянській галузі: здійснена заміна вікон у шкільних навчальних закладах. Замінено 64 вікна в ЗОШ №1, в ЗОШ №3 — 73 вікна, в Маринівській ЗОШ — 107 вікон, в Раухівській ЗОШ — 132 вікна, на ремонт дороги с. Новоселівка, ремонт Будинку культури с. Шевченкове.

В червні 2016 року за сприяння депутата обласної ради Князя Хачатряна кошти обласного бюджету розвитку у сумі 7 млн 400 тис.грн були направлені в Березівський район на здійснення: благоустрію території житлового масиву та прилеглої території біля пам’ятника загиблим воїнам м. Березівка; капітального ремонту прилеглої території Березівської ЦРЛ; вирішення питань водопостачання сіл Вікторівка, Роздол, Новоселівка, Улянівка, Михайлівка, Чижове; капітального ремонту актової зали ЗОШ с. Ставкове; вуличного освітлення с. Шевченкове та с. Софіївка; капітального ремонту (заміна вікон) на ФАПах с. Яснопіль, с. Степанівка, с. Шевченкове та с. Златоустове, заміна вікон будинку культури с. Софіївка та с. Мар’янівка; заміна вікон Ряснопільського НВК, допоміжних приміщень спортзали ЗОШ №1 м. Березівка; заміна вікон Раухівської амбулаторії; придбання дитячого майданчика с. Шевченкове; придбання комплекту крісел для клубу с. Чорногірка; придбання меблів для дитячого садка смт Раухівка; капітального ремонту даху спортивного залу будинку культури смт Раухівка; придбання кондиціонерів для пологового відділення Березівської ЦРЛ.

На звернення та клопотання громадян нашого району щодо отримання матеріальної допомоги на лікування за сприяння Хачатряна К.А. виділено коштів з обласного бюджету у сумі 130 тис.грн, за рахунок власних коштів громадянам була надана матеріальна допомога у сумі 225,0 тис. грн. За сприяння депутата Одеської обласної ради Адзеленка О.В. кошти обласного бюджету розвитку в сумі 628 тис. грн направлені на заміну вікон Виноградненської ЗОШ, 600 тис. грн — на благоустрій території ДНЗ №1 м. Березівки.

Робота апарату районної ради

Протягом звітного періоду мною здійснювалося керівництво апаратом Березівської районної ради.

Відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на виконавчий апарат ради покладено організаційне, правове, інформаційне та аналітичне забезпечення її діяльності. На цей час у виконавчому апараті районної ради сьомого скликання працює 12 осіб, з них посадових осіб місцевого самоврядування – 9. Усі вони мають вищу освіту та відповідний досвід роботи в органах місцевого самоврядування.

Працівники виконавчого апарату в повному обсязі забезпечували організаційну підготовку сесій, президії, постійних комісій, нарад, інших заходів, брали активну участь у опрацюванні різноманітних законопроектів та інших нормативних документів, надавали консультативно-методичну і практичну допомогу посадовим особам сільських та селищних рад.

Серед усіх напрямів діяльності голови районної ради особливе місце відведено організації роботи з розгляду звернень громадян та забезпеченню їх особистого прийому керівництвом ради.

Звернення громадян є найважливішою формою забезпечення зворотного зв’язку між районною радою та громадянами, а інформація, що міститься в них, найчастіше слугує орієнтиром при прийнятті важливих рішень, що стосуються інтересів широких верств населення.

Незважаючи на те, що районною радою затверджено графік прийому громадян головою та заступником, прийом проводився щоденно.

За звітний період до Березівської районної ради надійшло 450 звернень громадян: з них – 300 письмових звернень та – 150 на особистому прийомі у голови та заступника голови районної ради.

В порівнянні зі звітним періодом 2015 року загальна кількість звернень збільшилась ( 450 проти 350 в 2015 році). Збільшення кількості звернень виникло за рахунок збільшення кількості письмових звернень (300 проти 260 в 2015 році) та кількості звернень на особистому прийомі громадян ( 150 проти 90 в 2015 році).

Всі звернення, що надходили на адресу районної ради були первинними; повторних та анонімних звернень не було.

За вказаний звітний період до районної ради серед письмових звернень громадян надійшло 13 колективних заяв, в яких підписалось 522 громадян району, тоді як в попередній період 2015 року колективних заяв не надходило. До Березівської районної ради звертались переважна більшість пенсіонерів, ветеранів праці, воїни АТО, робітників та селян, підприємств різної форми власності, багатодітні сім’ї, безробітні та інші верстви населення.

За результатами розгляду звернень громадян з отриманих 450 звернень – 400 звернень були розглянуті та вирішені позитивно, а 50 звернень розглянуті фахівцями районної ради, які надали роз’яснення та рекомендації згідно чинного законодавства.

За звітний період серед основних питань, які порушувались переважали аграрні питання – розірвання договору оренди з орендодавцем, несплата орендної плати за користування земельною ділянкою, оформлення земельних паїв в порядку спадкування; питання транспорту – пільгового проїзду громадян району, покращення транспортного перевезення громадян сіл району; питання роботи комунального господарства селища Раухівка щодо проведення ремонтних робіт водопровідних та каналізаційних мереж; налагодження водопостачання в населених пунктах Березівського району.   

В окремих випадках звернення розглядалися з виїздом на місце в присутності заявників, а також посадових осіб, які відповідають за вирішення відповідних порушених питань – в с.Демидове по скарзі фермера Патейчука Петра Володимировича, с.Веселинівка - по колективному зверненню громади чеської діаспори (Провазник Марія Вацлавівна), с.Ряснопіль - по скарзі настоятеля громади Української греко-католицької церкви о.Володимира Кичатого, с.Зеленопілля – по колективному зверненню мешканців щодо відновлення автобусного маршруту, с.Вікторівка – по зверненню багатодітної сім’ї Пшенишної Н.П., с.Раухівка – по колективній скарзі депутатів селищної ради Броніки Г.В.,Федорової Д.С. та Галанової Л.В. щодо роботи місцевого виробничого управління житлово-комунального господарства, батьківського комітету Раухівського ДНЗ (Ковтун К.В., Дмитрова А.А. та ін) щодо реалізації соціального проекту “ГРОМАДА - ДІТЯМ”.

Працівниками апарату районної ради постійно надавалась правова допомога селищній і сільським радам, депутатам рад усіх рівнів, жителям району з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування, земельних та інших питань.

Відповідно до закону я, як голова районної ради в межах своїх повноважень видавав розпорядження. За звітний період мною видано 146 розпоряджень з основної діяльності, в тому числі з кадрових питань -15.

У звітному періоді постійна увага приділялась забезпеченню прозорості, гласності роботи районної ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності в сесійний та міжсесійний періоди, доведенню до відома населення повідомлень про прийняті рішення та їх виконання, реагування на депутатські запити і звернення громадян.

З метою забезпечення вільного доступу громадян до цієї інформації у нинішньому році активно запрацював офіційний Веб-сайт, де оперативно оприлюднюються матеріали сесій, роботи постійних комісій, тощо. Відповідальна за його роботу – головний спеціаліст районної ради по взаємодії з органами місцевого самоврядування Хачатрян Римма.

Відповідно до вимог сьогодення на Веб-сайті також створено рубрики: «Новини», «Очищення влади», «Доступ до публічної інформації», «Про районну раду», «Документи районної ради» та інші.

Районною радою налагоджена тісна співпраця з представниками ЗМІ – газетою «Степовий Маяк» (редактор Вірич В.М.) та «Одеські Вісті» (власний кореспондент Самойленко Н.М.).

Якщо коротко окреслити тематичне спрямування газетних матеріалів, то домінуючою у висвітленні діяльності районної ради та органів місцевого самоврядування була інформація про проведення сесій та прийняті рішення, співпрацю з депутатами обласної ради, участь в районних заходах, допомогу учасникам АТО та інше.

У звітному періоді до районної ради надходили запити на доступ до публічної інформації за обробку яких несе відповідальність працівник апарату- головний спеціаліст з юридичних питань - Іордан Катерина.

Співпраця з органами місцевого самоврядування

та інша діяльність

У районі 1 міська, 1 селищна і 16 сільських рад, 2 об’єднаннях територіальних громади (ОТГ), які не лише представляють на місцях державу і владу, а й виступають безпосередніми носіями інтересів територіальних громад, дбають про повсякденний побут, вирішення найболючіших проблем людей. Міський, селищний та сільські голови, голови ОТГ - це центральні фігури на місцях, які персонально відповідають за здійснення наданих їм законом повноважень.

Виходячи з цього, у районній раді прагнули надавати різноманітну допомогу посадовим особам місцевого самоврядування, щоб голови місцевих рад якомога повніше й ефективніше здійснювали свої повноваження, працювали активно, послідовно, цілеспрямовано, а головне - компетентно, із чітким розумінням прав і обов’язків.

У звітному періоді нашим завданням було забезпечення продуктивної та результативної співпраці з органами місцевого самоврядування, підтримки місцевих ініціатив. Щомісяця мною проводилися робочі зустрічі та наради з сільськими головами з актуальних питань (щодо оформлення та видачі субсидій населенню, з питань екології та землекористування, про хід організації призову на військову службу, про ліміти та розрахунку за спожитий газ та інше) із залученням відповідних спеціалістів та фахівців, а також надавалася необхідна методична та інформаційна допомога, зразки довідок, необхідних документів.

Завдяки взаємопорозумінню та фінансової підтримки з боку міської, селищної, сільських рад в 2016 році вдалося провести значний комплекс різних заходів та робіт в закладах соціальної сфери міста, сіл району, зміцнити їх матеріальну базу. Значні кошти у звітному році ради виділяли і на покращення роботи медичних закладів, зміцнення їх матеріальної бази (придбання медичних препаратів, медичного обладнання). Проведено виділення коштів у вигляді субвенцій районному бюджету на підвіз дітей, харчування дітей дитячих садків та 1-4 класів, на медичний огляд педагогів, лікування дітей до 3-років, по фінансуванню Програм розроблення містобудівної документації Березівського району та протидії африканської чуми свиней та інше. Всього місцевими радами на потреби освітянських, медичних та закладів культури на своїх територіях було передано коштів у виді субвенції районному бюджету в сумі 2 млн.012 тис. грн.

Найбільшу суму коштів на зазначені заходи виділила Заводівська сільська рада-500,0 тис.грн., Ряснопільська- 461,0 тис. грн., Степанівська – 211,0 тис.грн. Дякую посадовим особам та депутатам місцевих рад за таку активну громадянську позицію!

Активною була співпраця районної ради з Центром підвищення кваліфікації кадрів Одеського Регіонального інституту державного управління при Президентові України щодо опрацювання змін до Конституції України, різноманітних законопроектів і нормативних документів, зокрема, щодо внесення змін до Державного бюджету України, удосконалення земельних відносин. Також здійснювалось навчання за професійними, тематичними, короткотерміновими, постійно діючими семінарами. Представники громад району брали участь у обговореннях питань добровільного об’єднання територіальних громад, змін до Податкового та Бюджетного кодексів.

На базі обласного Центру підвищення кваліфікації кадрів проходили навчання сільські голови, секретарі, землевпорядники, бухгалтери сільських та селищної рад, всього 14 осіб. Голови об’єднаних територіальних громад Розквітівської (Лозов В.В.) та Новокальчевської (Тимчук В.Ф.) по обміну досвідом з питань децентралізації побували у Польщі.

В 2016 році, за ініціативою Одеської обласної державної адміністрації на часі стало питання децентралізації влади та об’єднання територіальних громад. Тому червні цього року районною радою та РДА було прийнято спільне розпорядження про утворення робочої групи з питань децентралізації та підготовки пропозицій до перспективного плану формування території громад в Одеській області.

07 липня 2016 р. на засіданні робочої групи за участю міського, селищного, сільських голів більшістю голосів було вирішено відтермінувати прийняття рішення про створення нових територіальних громад в Березівському районі в зв’язку із тим, що більшість населення вважає це недоцільним.

Я, як голова районної ради та як житель Березівського району виступаю проти утворення територіальних об’єднань, тому що наше суспільство не готове до такого кроку. Перш за все через те, що населення перебуває на межі виживання, інфраструктура на місцях не готова до таких серйозних функцій або взагалі відсутня, у державному та місцевих бюджетах не передбачені кошти на зазначені цілі. Не хотілося б, щоб в черговий раз це знову перетворилося на «псевдореформу» та перекладалося на плечі громадян, сільгосптоваровиробників та підприємців району.

За період моєї роботи на посаді голови районної ради відбувалися робочі зустрічі і наради з аграріями району - Швець В.С. (ПП «Чеське»), Іщенко С.Г. (ПП «Роздолянське»), Гришаковим В.І. (ПП «Чорногірське»), Гришко З.М. (ТОВ «АФ Маяк»), Запорожаном А.О. (ТОВ «ЮгАгроСервіс»), Шпетом В.В. (ТОВ «Кранц»), Котликом М.М. (ПСП «Іскра-2005»), Сабрамом В.А. (ТОВ «Мрія»), Курником О.С. (ТОВ «Обрій») з питань перспективи розвитку сільського господарства, податкової політики, також вироблялися певні напрацювання подальшої співпраці між підприємцями та сільськими головами по питаннях соціального захисту громадян, земельних відносин, мобілізації, надання допомоги учасникам АТО та ряд інших питань.

Крім того, у звітному періоді особисто брав участь у сесіях Одеської обласної ради, засіданнях та координаційних нарадах голів районних рад Одеської області.

З метою створення сприятливого для життя людей довкілля, збереження і охорони навколишнього середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, поліпшення благоустрою та інфраструктури населених пунктів району, підвищення рівня організаторської роботи сільських рад щодо покращення санітарного стану, поширення позитивного досвіду їх діяльності в районі проводився щорічний Конкурс на кращу сільську раду.

Під час визначення переможців конкурсною комісією враховувалися показники економічного та соціального розвитку територіальних громад, виконання місцевих бюджетів, хід реалізації державної політики щодо вирішення інших соціальних та гуманітарних питань.

За підсумками роботи у 2016 році Ряснопільська сільська рада (сільський голова Сафронова Тетяна Миколаївна) визначена переможницею Конкурсу, посіла І місце в районі та була номінована на премію, яка традиційно вручається 7 грудня, в День місцевого самоврядування.

З метою заохочення до активного громадського життя та відзначення жителів району, впродовж звітного періоду Грамотою районної ради та Почесною відзнакою голови районної ради нагороджено 153 особи, про що прийняті відповідні рішення та розпорядження.

Приємно наголосити про те, що за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, до 25-річниці незалежності України депутат районної ради Димова Валентина Володимирівна нагороджена Почесною відзнакою Одеської обласної ради.

Звіт про проведену роботу відділом

трудового архіву Березівської районної ради

Трудовий архів Березівської районної ради (завідуюча Сюзєва В.В.) на протязі року проводив роботу по забезпеченню збереженості документів з особового складу ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств, підприємств, установ та організацій, їх використання та забезпечення соціально-правових інтересів громадян.

На третій сесії Березівської районної ради сьомого скликання рішенням №22-VІІ від 24 грудня 2015 року було затверджено районну Програму «Трудовий архів – захист соціально-правових інтересів громадян Березівського району». Головною метою даної програми є збереження архівних документів з особового складу, поліпшення їх якості та створення належних умов для збереження та використання архівних фондів. Кошторисом для реалізації цієї програми передбачено придбання архівних коробів для зберігання документів з особового складу та виготовлення стелажного обладнання.

В І кварталі 2016 року за кошти передбачені для реалізації даної програми було придбано

·          55 архівних коробів, в які було закартоновано: КСП «Мирне» - 227 одиниць зберігання, та КСП ім. Кірова – 201 одиниць зберігання;

·          виготовлено 6 стелажів загальною протяжністю 150 м.

В трудовому архіві станом на 01.11.2016 року знаходиться 8239 одиниць зберігання з особового складу по 89 – фондах (підприємства, установи, організації, колишні КСП). За звітний період на зберігання було прийнято 21 одиниця зберігання по фонду Березівська районна виборча комісія.

В продовж року було відремонтовано всього 236 аркушів документів з паперовою основою, із них:

·          КСП «Мирне» - 86 аркушів;

·          Березівське РТП – 120 аркушів;

·          Комбікормовий завод (кормовиробництво) – 30 аркушів.

За звітний період закартоновано (тобто розкладено в архівні короби по рокам) - 428 одиниць зберігання: КСП «Мирне» - 227 одиниць зберігання, КСП ім.Кірова – 201 одиниць зберігання.

Проводилась перевірка наявності та стану якості документів з особового складу в кількості 1856 справ (КСП «Україна» - 265 одиниць зберігання, КСП ім. Чапаєва – 242 одиниць зберігання, КСП «Батьківщина» – 24 одиниць зберігання, КСП «Колос» - 8 одиниць зберігання, КСП «Зоряне»- 293 одиниць зберігання, КСП «Тилігул» - 148 одиниць зберігання, КСП «День Урожая» - 71 одиниць зберігання, КСП «Щорса» - 152 одиниць зберігання, КСП ім.Посмітного - 306 одиниць зберігання, КСП «Чеське» - 67 одиниць зберігання, Березівське РТП – 280 одиниць зберігання.

Протягом звітного періоду надійшло 250 заяв від громадян про підтвердження трудового стажу та нарахування заробітної плати, в тому числі з інших держав – 4 (республіка Білорусь – 2, Російська Федерація – 2).

Видано архівних довідок з позитивним результатом 675, з них:

·          довідок про нарахування заробітну плату – 236;

·          довідок про вихододні – 198;

·          історичних довідок – 198;

·          довідок про підтвердження трудового стажу – 43.

6 довідок видано з негативним результатом тобто були надані відповіді заявникам, що документи на зберігання не надходили.

За соціальним станом звернулися такі заявники: учні, студенти, батьки яких працювали в колишніх КСП для оформлення пенсії по втраті годувальника, робітники, селяни, працівники бюджетної сфери, державні службовці, підприємці, громадяни, яким необхідно стати на облік до районного центру зайнятості, безробітні.

В 2016 році надійшло запитів - 140, з них запитів з інших держав – 9.

Постійно проводиться консультативна робота з Березівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області щодо наявності бази даних про збереження документів ліквідованих підприємств та установ району, про підтвердження трудового стажу та виборки нарахованої заробітної плати громадянам, які оформляються на пенсію та з других інших причин.

За звітний період від Березівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області надійшло 30 направлень для перевірки достовірності та обгрунтованості поданих довідок.

За поточний рік відділом було надруковано одна стаття в місцевій газеті «Степовий Маяк» під назвою «Архівним документам – належне зберігання».

Управління майном спільної власності

територіальних громад сіл та селища району

Підсумовуючи нашу роботу у звітному періоді, в зв’язку із утворенням в районі двух об’єднаних територіальних громад (Розквітівської та Новокальчевської), особливу увагу приділялося питанням управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, адже саме право володіння і розпорядження майном є однією з головних ознак матеріальної та фінансової автономії органу місцевого самоврядування. Ефективне управління майном є суттєвим джерелом наповнення районного бюджету і засобом реалізації соціально-економічної політики в регіоні. Тож саме на вирішення цього питання спрямовувались наші зусилля.

У 2016 році продовжено роботу з проведення комплексного аналізу комунального майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, вивчення діяльності суб’єктів господарювання та здійснення інвентаризації об’єктів нерухомого комунального майна.

Пріоритети та завдання

Березівської районної ради на 2017 рік

Впродовж звітного періоду районна рада і весь депутатський корпус працювали системно у розв’язанні назрілих проблем Березівщини, забезпечуючи виконання ухвалених рішень.

Найбільшу вдячність висловлюю громаді району – за довіру, розуміння спільних проблем, конструктивну критику і, в той же час, підтримку наших починань. Адже всі ми знаємо, що авторитет влади залежить від реального прагнення виражати і захищати інтереси людей.

Говорячи про минуле, зроблене і досягнуте, вирішуючи проблеми сьогодення, хочеться окреслити основні напрямки роботи районної ради на найближчу перспективу.

З надією очікуємо, що наступний рік повинен стати роком справжнього реформування суспільства і влади, зростанням відповідальності держави перед громадянами.

Значно ефективнішою має бути робота із забезпечення узгодженого функціонування і взаємодії органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення стабільної суспільно-політичної ситуації в районі та вирішення ключових проблем розвитку територіальних громад.

Довіра громадян до органів влади можлива лише тоді, коли діяльність влади є відповідальною та прозорою, висловлюю сподівання на подальшу ефективну співпрацю та порозуміння у вирішенні проблем економічного, соціального та культурного розвитку району.

Кожен з нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми також повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій, побажань - є бажання працювати для людей, працювати для району в інтересах наших громадян.

Від наших спільних зусиль значною мірою залежить, як буде розвиватись агропромисловий комплекс району, функціонуватимуть заклади соціальної сфери, освіти, медицини, як житимуть люди.

Районна рада готова співпрацювати з усіма, хто прагне конструктивної роботи та має слушні пропозиції щодо дій, спрямованих на підвищення рівня розвитку нашого району. Хочу зазначити, що ми завжди відкриті для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень і ділових пропозицій.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею на благо рідного краю і бажаю, щоб помисли і справи кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі.

Дякую усім депутатам районної ради за нашу спільну роботу!

Дякую депутатам обласної ради Адзеленку Олександру Васильовичу та Хачатряну Князю Аршалуйсовичу за плідну співпрацю!

 

 

В.Л. МОСІЙЧУК,

голова Березівської районної ради.

41Голови місцевих рад та ОТГ Березівського району 

IMG 9169

1 19 листопада 2015 - перше організаційне засідання сесії районної ради

21 Депутатами прийнято рішення  щодо незадовільної оцінки роботи голови РДА Г.В. Заболотного

21 Депутатами прийнято рішення  щодо незадовільної оцінки роботи голови РДА Г.В. Заболотного

13

3 Березівська центральна райбібліотека2

4 Архівним док

5 Березівські  акробати гідно представляють Україну на світовій арені

6 Бійцям АТО з Ряснополя вручено документи на землю

7 За допомогою голови районної ради Віталія Мосійчука налагоджено водопосточання Раухівської військової частини

8 З Надією Семенівною Виверець - мамою ліквідатора аварії на ЧАЕС Сергія Виверця

11 За сприяння голови районної ради Віталія Мосійчука нова електрична жарова шафа для Чайки доставлена з м. Стрий Львівської області

12 Допомога голови Березівської районної рали Віталія Мосійчука для бійців вч А-2152

14 За звітний період районною радою проведено 11 пленарних засідань сесій

16

17 Проведення  в Березівському районі обласного турніру з футболу Березівка-Євро-2016

18 Огляд Ряснопільської сільради як претендента на кращу з благоустрій сільську раду

19 За ініціативи депутата обласної ради Князя Хачатряна здійснено благоустрій території Березівської районної лікарні

20 За ініціативи депутата обласної ради Князя Хачатряна здійснено благоустрій території житлового масиву м. Березівка

22

23

24 На прийомі у голови районної ради учасники АТО з проханням у сприяння отримання земельних ділянок

26 Ямковий ремонт доріг в с. Михайло-Олександрівка

27 Якість робіт  під контролем

28 Допомога районній лікарні

30 До Дня людей похилого віку в територіальний центр з обслуговування громадян похилого віку  з подарунками

31 Допомога дітям притулку продуктами харчування

42 Допомога дітям притулку фруктами

Ремонт дороги в с. Шевченкове

Ремонт дороги у Ряснопільській сільраді

Триває ремонт дороги в Роздолі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30