Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

DSC 2060

DSC 2054

DSC 2053

DSC 2082

DSC 2087

DSC 2098

У п’ятницю, 10 лютого, відбувся семінар щодо розповсюдження досвіду спільного Проекту Європейського Союзу/Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Семінар проводили заступник голови районної ради Валентина Димова, обласні координатори цього проекту Тетяна Маяк та Олена Перерва.

У заході взяли участь голова Березівської РДА Геннадій Заболотний, представники структурних підрозділів РДА, голови та представники міської, селищної, сільських рад та ОТГ, депутати місцевих рад.

Координатор проекту Тетяна Маяк розповіла про мету проекту та його етапи, ознайомила з принципами відбору партнерів, акцентувала увагу на важливих особливостях. Також вона відзначила, що проект буде реалізований лише на території 11 районів Одещини, які розглядаються донором, як райони, що потребують найбільшого втручання. Ними обрано райони на сході та півдні області. Березівський район теж потрапив до цього переліку.

До уваги учасників семінару були запропоновані методичні матеріали про пріоритетні напрямки, що підтримуються Проектом ПРООН «Сталий розвиток сільських територій в Чернівецькій та Одеській областях», що фінансується Австрійською Агенцією Розвитку. В них йшлося про те, що в межах Проекту можливо відремонтувати окремі об’єкти освітньої галузі (НВК, школи, дитячі садки тощо) в сільських/селищних радах вказаних областей. Основним пріоритетом є підвищення енергоефективності будівель, що включає в себе встановлення відновлювальних джерел енергії, використання інноваційних технологій, проведення робіт по комплексній термомодернізації. У будь-якому разі Проект не буде підтримувати часткове виконання якихось з обраних заходів (наприклад, утеплення лише частини фасаду або горища, заміни лише частини необхідних вікон). Термін дії проекту — з грудня 2016 року по березня 2018 року.

Під час семінару оголосили конкурс для місцевих сільських громад. Зацікавлені сільради мають надати протягом встановленого терміну заявки на участь в проекті. Спеціалісти роз’яснили присутнім критерії відбору. Це рівень безробіття сільського населення, рівень бідності, стан закладів системи освіти, географічне розміщення населеного пункту, етнічний склад населення, бачення та зобов’язання місцевої ради щодо впровадження заходів з енергоефективності, тощо. Потім присутнім надали детальні роз’яснення по заповненню заявки на участь.

Також Тетяна Маяк зазначила, що комітет з відбору розгляне аналіз інформації та відбере 9 сільських громад/ОТГ для участі та 3 — у резерв. Фахівці відзначили потенціал нашого району та відмітили, що шанси Березівщини стати учасником проекту достатньо високі.

Заступник голови районної ради Валентина Димова зазначила, що подібний проект в Березівському районі проходить вперше, але умови його виконання — легші. Вона закликала сільради району взяти участь у проекті та запропонувала їм проявити наполегливість, активність та оригінальність у подачі заявок на участь. Наприкінці семінару спеціалісти провели консультації та роз’яснення з процедури участі в проекті.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30