Щодо правових аспектів в земельних питаннях

DSC 9576

DSC 9577

DSC 9626

DSC 9583

У вівторок, 18 липня, у великій залі засідань РДА відбулася нарада, основною темою якої стало роз’яснення правових аспектів в земельних питаннях.

У ній взяли участь депутат обласної ради Князь Хачатрян, голова районної ради Віталій Мосійчук, начальник управління АПР РДА Сергій Цапкаленко, прокурор району Абдула Газієв, заступник начальника Березівського відділення поліції Віктор Корнєєв, голови сільрад та керівники агрогосподарств району.

Захід відбувся на прохання аграріїв Березівського району. Керівників місцевих товариств і господарств хвилює прихід в Березівський район великих агрохолдингів, які можуть переманити до себе селян-пайовиків. Занепокоєні аграрії звернулися за допомогою і до депутата обласної ради Князя Хачатряна.

Голова районної ради Віталій Мосійчук розповів про особливості роботи з великими агрохолдингами, можливі наслідки та поділився власним досвідом у цьому питанні.

У ході наради також підіймалося питання виплати арендної плати пайовикам. Дійти до порозуміння та досягти згуртованості у своїх діях закликав всіх присутніх депутат обласної ради Князь Хачатрян.

Начальник управління АПР РДА Сергій Цапкаленко відмітив, що агропідприємство має великий вплив на село - це і обробка землі, і робочі місця, і вирішення соціальних питань села. «Підприємство має розвиватися, має жити. Тоді буде й життя на селі», — відмітив Сергій Васильович. І зазначив, що прихід агрохолдингів може викликати скорочення робочих місць у аграрній галузі району.

Прокурор району Абдула Газієв надав юридичні роз'яснення аспектів земельних питань і закликав присутніх обов’язково укладати договори з пайовиками. Заступник начальника Березівського відділення поліції Віктор Корнєєв розповів, що поліція реагує на подібні звернення та вживає необхідні заходи.

Від імені аграріїв Березівщини виступив керівник ПП «Роздолянське» Сергій Іщенко. Його разом з іншими колегами-аграріями радує той факт, що районна влада винесла питання правових аспектів у земельних відносинах на загал. Під час свого виступу він роз’яснив, що всі аграрії району переймаються проблемами своїх сіл, просто не всі афішують цей факт. Звернув увагу на правові нюанси, через які виникають непорозуміння між орендаторами та власниками земель.

Ним була надана пропозиція головам сільрад взяти на посилений контроль землі одноосібників та більш активно змушувати їх брати участь у вирішенні проблем села. «Ми маємо працювати згуртовано, для людей і на людей» — зазначив Сергій Іщенко наприкінці свого виступу і закликав своїх колег до більшої згуртованості.

У ході наради виступив також заступник директора компанії «Агро Інвест Групп» Євген Ткаченко. Спеціаліст надав роз'яснення присутнім щодо непорозумінь, які викликали хвилювання серед аграріїв. Він пояснив, що компанія має бажання працювати для Березівського району та місцевих аграріїв. «Ми нікуди не подінемося, не зникнемо, ми будемо брати активну участь у розвитку сільських громад. Наша компанія буде працювати з усіма аграріями і не чинитиме жодних перешкод» — зазначив під час виступу Євген Ткаченко. Потім він відповів на питання. Була жвава дискусія, адже місцеві агропідприємці занепокоєні проявами нездорової конкуренції, яка проявляється дискредитацією репутації чинних орендарів серед селян. У ході діалогу були надані необхідні пояснення.

Члени президії закликали аграріїв Березівщини жити у дружньому колі та дотримуватися вимог чинного законодавства. Наприкінці заходу голова районної ради Віталій Мосійчук запросив аграріїв взяти участь 21 липня у виїзному семінарі компанії «Велес-Агро» у  ПП "Хлібопродукт".

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30