Веселинівці — 105 років!

DSC 0950

DSC 0953

DSC 1009

DSC 1011

DSC 1055

DSC 1082

DSC 1337

DSC 1350

У неділю, 13 серпня, у селі Веселинівка Михайло-Олександрівської сільради святкували День села. Дата була поважна — 105 років з дня заснування. З цієї нагоди веселинівців чекали урочисті заходи.

Унікальність цього населеного пункту – в його культурі, повазі місцевих жителів до рідної мови та звичаїв своїх предків. Чеську мову тут знає як мала дитина, так і сивочола бабуся. Чеські традиції шануються і виконуються на рівні з українськими. Такий своєрідний куточок Чехії в складі Березівського району. Цей осередок чеської громади був заснований в 1912 році. Раніше село носило назви Сиротинка і Чехи (останній варіант більш відомий серед жителів Березівщини). За 105 років тут народилося і виросло кілька поколінь українських чехів.

З нагоди 105-річчя Веселинівки місцева чеська спільнота відправила запрошення до посольства Чехії в Україні (м. Київ). В дипломатичному представництві його розглянули і до села завітали почесні гості — делегація посольства на чолі з Надзвичайним і Поважним послом Чеської республіки в Україні Радеком Матулой. Привітати веселинівців приїхали депутат обласної ради Князь Хачатрян, голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук та заступник голови районної ради Валентина Димова.

В інтерв’ю «Степовому маяку» посол Чехії в Україні Радек Матула зазначив, що він приємно вражений рівнем збереження чеських традицій у Веселинівці. «Я дуже радий, що прийняв це запрошення. Я побував тут вперше. І я знаходжуся під великим враженням. Чехи, які мешкають у Веселинівці та інших селах цієї місцевості, трепетно зберігають чеські культурні традиції, рідну мову. В першу чергу мені запам’яталися тутешні люди – вони прекрасно розмовляють чеською, прекрасно знають чеські пісні і  танці та ін. Це важливо. Я відчув, що це — люди, у яких серце знаходиться на своєму місці. І це — найголовніше», — відмітив посол. Делегація посольства ознайомилися з історією села та поспілкувалася з місцевими жителями.

Голова сільради Віктор Безродній  показав гостям музей села, що знаходиться в будівлі клубу. Там розміщені унікальні експонати — світлини, історичні документи, предмети ужиткового побуту, речі місцевих жителів.

Зранку у церкві Чесько-братрського незалежного Євангелістського збору відбулася служба за участі почесних гостей. А потім на галявині біля церкви, на святково прикрашеній території відбулися урочисті заходи.

Запашними короваями селяни зустрічали гостей заходу. Успіхів та благополуччя жителям Веселинівки побажав депутат обласної ради Князь Хачатрян.

З днем села місцевих жителів привітав голова районної ради Віталій Мосійчук. У своєму вітанні він зазначив, що Веселинівка стала самобутньою частиною історії Березівщини. «Чехи, які прибули на ці землі, були умілими господарями, добрими землеробами, дружньо ставились до сусідів, докладали чимало зусиль, щоб окультурити ще необроблені землі та мати високі врожаї. Працьовиті та завзяті чеські переселенці своєю працею покращували економічні показники в сільському господарстві, торгівлі та промисловості.  При цьому – ніколи не забували про свою батьківщину, завжди берегли та примножували традиції», — відмітив у своєму виступі Віталій Мосійчук.

Під час свого вітання голова Михайло-Олександрівської сільради Віктор Безродній подякував людям, які допомагають селу. Зокрема, з ремонтом клубу та бібліотеки (встановлено 5 металопластикових вікон) допомогли депутат обласної ради Князь Хачатрян та голова районної ради Віталій Мосійчук. У вирішенні актуальних проблем села допомагають депутат районної ради Василь Швець та депутат обласної ради Олександр Адзеленко.

Ведучою свята була завідуюча Веселинівським клубом Валентина Гаврот. На гостей чекала насичена концертна програма. У святкуванні взяли участь колективи чеської художньої самодіяльності — «Богемські фраєрки» (с. Богемки Врадіївського району Миколаївської області, керівник Ольга Андеш) та «Мустек» (м. Березівка, керівник Анна Матейко). Гості виконали чеські пісні, а колектив «Мустек» ще й переклав на чеську українську народну пісню «Ой, чий той кінь стоїть».

Протягом святкової програми відзначили жителів села — учасника АТО Сергія Матейка, найстаршу жительку села Ганну Швейдер, наймолодшого мешканця села Євгенка Яворського, найстарше подружжя Людвіга Фрідріховича та Євгенії Олександрівни Провазнік (61 рік разом), наймолодшу сімейну пару Юрія та Олени Яворських, іменинників цього дня Олександра Драчука та Дмитра Златніка. На них чекали пісенні вітання та подарунки.

Ансамбль Михайло-Олександрівського СБК «Вишиванка» теж привітав сусідів з визначною датою. Вони підготували віночок українських пісень, серед якого були як жартівливі, так і ліричні українські народні пісні.

Активними учасниками програми стали юні жителі села. Вони представили серію танців — на глядачів чекали веселі дитячі танці, ковбойський танок, східний танець. Пісні виконували  аматори Жанна Провазнік, Вероніка Гарт, сестри Олена та Іринка Басюк та багато ін. Наостанок односельців привітали  учасниці місцевого жіночого ансамблю «Злата роса».  

Також у концерті взяли участь гості з Березівки — своїми піснями веселинівців вітали вокальний ансамбль «Стожари,» аматори Римма Хачатрян, сестри Уляна та Ольга Пятіни.

За ініціативи та фінансування депутата районної ради Максима Лядовського весь день біля клубу працювали надувні гірки та батути, можна було поласувати солодкою ватою та іншими смаколиками. 

По завершенню концерту глядачів запросили до сільського клубу, де на всіх чекав святковий обід. Його приготували місцеві господині за фінансової допомоги керівника місцевого господарства Василя Швеця. У невимушеній атмосфері почесні гості вручили подарунки селу та спілкувалися з місцевими жителями. Голова сільради Віктор Безродній подякував Марії Провазник, Валентині Провазник, Валентині Гаврот та усім учасникам за підготовку та організацію святкових заходів, присвячених Дню села.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30