Щодо надання уточнюючої декларації з податку на прибуток підприємств

Березівська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області  нагадує платникам податку на прибуток, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності:1095 днів) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п.50.1. Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

Таким чином, у разі виявлення помилок у раніше наданій декларації з податку на прибуток, платник податків повинен надати до відповідного територіального органу ДФС уточнюючу податкову декларацію на збільшення (зменшення) задекларованих до сплати сум податку на прибуток та авансових внесків.

В уточнюючій Декларації перерахунок суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток відображається у частині «Самостійне виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток» Декларації з одночасним уточненням авансових внесків по місяцях у таблиці «Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків» до Декларації. При цьому інші показники Декларації не заповнюються.

Зокрема, виправлення суми нарахованого авансового внеску в уточнюючій Декларації здійснюється у рядках 34, 37 частини «Самостійне виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток» Декларації, в яких зазначаються збільшені/зменшені показники податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюються, по авансових внесках з податку на прибуток.

У разі збільшення суми податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду по авансових внесках з податку на прибуток платник податку у рядку 38 Декларації визначає відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ суму штрафу від недоплати за кожен звітний період, термін сплати за яким настав на дату подання уточнюючої Декларації (у розмірі трьох відсотків від суми недоплати), та у рядку 36 Декларації – пеню відповідно до п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.

У разі зменшення суми податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду по авансових внесках з податку на прибуток в уточнюючій Декларації платник податку має право на повернення надміру сплачених грошових зобов’язань за умови дотримання положень ст. 43 ПКУ або зарахування у рахунок сплати майбутніх платежів на підставі п. 87.1 ст. 87 ПКУ.

Крім того, разом із уточнюючою Декларацією платник податку має право надати до контролюючого органу пояснення проведених виправлень.

Детальніше ознайомитись з цим питанням можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі категорія 102.20.03.

Прес – служба Березівської ОДПІ

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30