Платники єдиного податку ІІІ групи повинні подавати декларацію навіть при відсутності доходу

Березівська ОДПІ нагадує, що відповідно до п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас п.40.1 ПКУ передбачено: якщо іншими розділами ПКУ або законом з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

                Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справлення єдиного податку встановлюються главою 1 розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.

                Згідно з п. 291.2 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справлення податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ПКУ, за сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

                Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (п. 294.1 ПКУ).

                Податкова декларація юридичними особами - платниками єдиного податку третьої групи подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

                Відповідно до п. 296.5.4 ПКУ юридичні платники єдиного податку третьої групи у податковій декларації відображають обсяг доходу, що оподаткований за відповідної ставкою.

                Пунктом 292.14 ПКУ встановлено,що визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та\або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

                Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови непервищення протягом календарного року обсягу доходів, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку (п. 292.16 ПКУ).

                Норми глави 1 розділу XIV ПКУ не містять виключення для юридичних осіб - платників єдиного податку третьої групи щодо можливості неподання податкової звітності у разі відсутності доходу за податковий (звітний) період.

                Отже, обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи є показником, який підлягає декларуванню.

 

Прес-служба Березівської ОДПІ


Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30