Січень 2017

Вівторок, 31 Січень 2017

Районна бібліотека на шляху до освітнього центру

4

31 січня голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук провів робочу зустріч з керівником благодійного фонду «Вільна освіта» Станіславом Дрогаєвим та директором Березівської ЦБС Катериною Павленко.

Як відомо, нині в бібліотеці тривають ремонтні роботи з реконструкції читальної зали на сучасний освітній центр. Депутати районної ради в листопаді 2016 року проголосували за виділення з районного бюджету 120 тис грн. на ремонт приміщення (в тому числі встановлення охоронної сигналізації). І нині підрядна фірма «Будсервіс» (керівник Ярослав Марків) здійснює роботи.

По завершенні ремонту БФ «Вільна освіта» забезпечить центр сучасною технікою та меблями для навчання й дозвілля учнів і студентів за новітніми технологіями.

«Гасло нашого фонду: «Неважливо з якої ти партії, якщо ти добру справу робиш для дітей», сказав С. Дрогаєв, маючи на увазі, що долучитися до створення суспільно-корисної справи може кожен небайдужий.

 

Read more

П'ятниця, 27 Січень 2017

Готуючись до відзначення Дня воїнів-інтернаціоналістів

2

7

4

Підготовці до відзначення Дня воїнів-інтернаціоналістів та Дня виведення радянських військ з Афганістану були присвячені загальні збори Спілки ветеранів Афганістану Березівського району. Засідання відбулося у п’ятницю, 25 січня, у районному Будинку культури.

У зборах взяли участь депутат обласної ради Князь Хачатрян, голова районної ради Віталій Мосійчук, заступник голови районної ради Валентина Димова, голова районної Спілки ветеранів Афганістану Микола Фабульян, воїни-афганці з усього району.

У своєму зверненні голова районної ради Віталій Мосійчук запропонував скласти план проведення урочистих заходів та дату їх проведення. Він попросив присутніх самостійно обрати гідних воїнів для нагородження і зазначив, що районна рада та депутатський корпус з вдячністю пам’ятають та шанують воїнів та їхніх рідних.

Підтримку воїнам-афганцям зі своєї сторони пообіцяв і депутат обласної ради Князь Хачатрян. Він забезпечить витрати на урочисті заходи та святкування Дня воїнів-інтернаціоналістів.

Голова районної Спілки ветеранів Афганістану Микола Фабульян озвучив заплановані заходи — це урочиста частина, концерт та фуршет. Микола Миколайович подякував районній раді в особі голови районної ради Віталія Мосійчука та депутату обласної ради Князю Хачатряну за розуміння та підтримку воїнів-афганців району.

На зборах розглядалися такі організаційні питання, як визначення кандидатів для нагородження, отримання путівок на оздоровлення та ін. Також обговорювалася можлива дата проведення — 14 або 15 лютого. Точну дату визначать пізніше.

Ще одним важливим питанням порядку денного став розгляд Меморандуму щодо взаємодії Одеської обласної державної адміністрації, обласної ради та громадської організації «Одеська обласна ветеранів-інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). У документі обговорювалися умови співпраці між сторонами, фінансові питання та зобов’язання. З документом присутніх ознайомив голова Спілки. У ході проведення зборів учасники надавали свої пропозиції.

Окрему увагу приділили сплаті членських внесків. «Ці гроші йдуть на придбання вінків для наших померлих воїнів та їх рідних, придбання квітів для урочистих заходів і т.п. Тому давайте з повагою відноситися один до одного і вирішувати наші питання спільними зусиллями», — сказав голова районної Спілки ветеранів Афганістану М. Фабульян. Стосовно витрат Спілки за минулий рік відзвітував заступник голови з фінансових питань Олександр Сергєєв.

Обговоривши можливі варіанти, учасники зборів розглянули всі питання порядку денного та досягли домовленостей з приводу святкування.

Read more

Четвер, 26 Січень 2017

Спостерігачі ОБСЄ відвідали Березівку

IMG 2481

IMG 2494

IMG 2461

26 лютого спостерігачі спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) відвідали Березівку.

Відбулася робоча зустріч Офіцерів з операційних питань Одеського представництва ОБСЄ Радека Градецького та Корнеліуса Нолена із заступником голови Березівської районної ради Валентиною Димовою.

На початку розмови було обрано три тематичних напрями – це загальні настрої та ситуація в районі після звільнення команди М.Саакашвілі, питання децентралізації та місцевого розвитку орієнтованого на громаду, питання безпеки та ефективності роботи правоохоронних органів.

Представники місії цікавилися кількістю населення Березівки та району, станом доріг, інфраструктурою, водозабезпеченням та освітленням.

Було піднято і такі теми як кількісний та політичний склад депутатів райради, частка коштів обласного бюджету, що отримав район, сільське господарство, рівень безробіття, податки, які формують бюджет міста, кримінальна ситуація, наявність виробництв і переробних підприємств.

Окремо мова йшла про період роботи на Одещині команди М. Саакашвілі, представників його команди на місцях та взаємини між виконавчою гілкою влади та органами місцевого самоврядування. 

Значна частина зустрічі стосувалася процесу децентралізації в районі. Офіцери задавали запитання щодо аспектів роботи двох ОТГ – Розквітівської та Новокальчівської, а також про етапи створення Березівської громади.

 

 

Read more

Вівторок, 24 Січень 2017

Щодо надання медпослуг в Розквітівській ОТГ

IMG 2427

24 січня голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук провів робочу зустріч з питань надання медичних послуг в Розквітівській ОТГ.

У засіданні взяли участь заступник голови райради Валентина Димова, голова Розквітівської ОТГ Віталій Лозов, керівник КЗ «Березівський ЦПМСД» Ірина Кондрашова, головний лікар міжрайонного підрозділу екстреної медичної допомоги Олександр Прокопов, завідуюча Розквітівською амбулаторією Анна Антонова, старший фельдшер Розквітівського пункту швидкої допомоги Світлана Макарюк, юрист Розквітівської ОТГ Катерина Ковтун.

На почачку І. Кондрашова зачитала клопотання працівників Розквітівського пункту швидкої допомоги адресованого на її ім’я. В клопотанні підписанти повідомляли деякі аспекти щодо спільного з працівниками амбулаторії користування кабінетом, гаражем і туалетом.

Голова райради В. Мосійчук наголосив на необхідності керівникам двох установ дійти згоди щодо нормальної співпраці в подальшому.

А основним питанням зустрічі було відокремлення первинної ланки закладів охорони здоров’я (Розквітівської амбулаторії і 5 ФАПів ОТГ) від Центру первинної медико-санітарної допомоги і передача їх на баланс об’єднаної громади.

В березні на сесії райради планується розгляд даного питання. Опісля сесія ОТГ ухвалить своє рішення з цього приводу.

Як повідомив В. Лозов, державне фінансування закладів медицини по ОТГ передбачено в розмірі 1 млн 200 тис. Крім того, в бюджет ОТГ-2017 закладено на охорону здоров’я 600 тис. грн.

Read more

П'ятниця, 20 Січень 2017

У єдності — сила

DSC 1902

DSC 1878

DSC 1895

У п’ятницю, 20 січня, на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню соборності України.

На заході були присутні голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук, заступник голови районної ради Валентина Димова, керівник апарату РДА Ірина Лешков’ят, міський голова Валерій Григораш, депутати районної ради, представники установ, організацій, учнівська молодь, жителі міста.

Ведуча, начальник відділу культури РДА Жанна Глазова нагадала присутнім важливість злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ця важлива історична подія відбулася 98 років тому, 22 січня 1919 року.

Потім присутні у жалобі схилили голови на знак пам’яті всіх загиблих за соборність, громадянську єдність і готовність українців відстоювати свою свободу від загарбників і агресорів на українській землі.

Після хвилини мовчання виступив Благочинний храмів Березівського округу, протоієрей Петро Ляшик. У своїй промові він зазначив, що у єдності — щастя народу і нагадав присутнім одну з актуальних нині Божих заповідей: «Любити один одного».

Про історичну цінність Акту злуки, його роль у житті українців йшлося у тематичній літературно-музичній композиції учнів ЗОШ №1. Старшокласники навели історичні факти, а учні молодших класів виконали патріотичний флешмоб з державними прапорами.

Наприкінці заходу для вшанування творців незалежності, соборності, державності України присутні поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Як повідомляють офіційні сайти органів державної влади, у контексті відзначення Дня Соборності України необхідно зазначати, що нині, як і тоді, процес національного державотворення відбувається в умовах російської військової агресії. Сьогодні українські воїни у районі проведення АТО, так само як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють незалежність та соборність України. При цьому доцільно наголошувати на принциповій схожості дій Росії тоді і зараз («гібридна» війна, невизнання країною-агресором присутності своїх військ на українській землі, створення та активна підтримка Росією маріонеткових «республік» та проросійських рухів в Україні тощо). Важливо також на тематичних уроках, під час інших заходів у навчальних закладах згадувати Четвертий Універсал Української Центральної Ради, Акт злуки, Революцію Гідності, нинішню боротьбу проти російської агресії як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. 

Read more

П'ятниця, 13 Січень 2017

Четвер, 12 Січень 2017

Вікторівка: з ким об’єднатися?

Питанню децентралізації Вікторівської сільради було присвячена сесія, яка відбулася у четвер, 12 січня.

У засіданні сесії  взяли участь заступник голови районної ради Валентина Димова, Березівський міський голова Валерій Григораш, начальник фінансового управління РДА Олена Болотенко, депутати сільради, громадські активісти.

Основним питанням сесії було роз’яснення депутатам сільради суті децентралізації та прийняття відповідних рішень з цього приводу. Як зазначила заступник голови райради В.Димова, головна мета утворення ОТГ — створення спроможної територіальної громади, яка в результаті добровільного об’єднання здатна самостійно, або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний та якісний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, ЖКГ з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Необхідний кворум депутатів був зібраний, тому прийняті рішення мали правомірну силу.

З першого питання — про розгляд пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальної громади виступив Березівський міський голова В.Григораш. Він заздалегідь направив до сільради лист, у якому надав пропозицію об’єднатися Вікторівській сільраді з Березівкою в окрему громаду.

«Попередня спроба об’єднатися, у 2015 році, була невдалою. Якщо ми і зараз не досягнемо спільного рішення, то у 2018 році Уряд самостійно розділить нинішні сільради на ОТГ. Пропозиції по добровільному об’єднанню органам місцевого самоврядування необхідно надати до травня. Тому часу на роздуми залишилось обмаль», - зазначив В.Григораш. У ході діалогу з депутатами він розповів про перспективи розвитку Вікторівки, Роздолу та Ланового у складі ОТГ з центром в Березівці.

У ході сесії депутати висловлювали свої пропозиції щодо процесу децентралізації сільради. Їх хвилювали такі питання, як збереження інфраструктури сільради в складі ОТГ, скорочення робочих місць, ремонт доріг та ін. Тривали дебати, під час яких було спростовано  чутки і вигадки з приводу об’єднання Вікторівської сільради з райцентром.

Детальне роз’яснення стосовно фінансування громад та розподілу коштів надала начальник фінуправління РДА О.Болотенко.

Потім депутати розглянули питання про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питання добровільного об’єднання територіальної громади.

Тепер подальша доля громади знаходиться у руках її жителів. Депутати сільради мають розпочати другий етап децентралізації — роз’яснення жителям мети об’єднання в ОТГ. Головне — не налаштовувати людей один проти одного, адже від рішення Вікторівської сільради залежить подальший хід процесу децентралізації  у Степанівській, Гуляївській та Златоустівській сільрадах.

вык

выкторывка

Read more

Середа, 11 Січень 2017

Новий автобус отримала школа в Березівському районі

Маринівська школа 11 січня отримала новий транспортний засіб – шкільний автобус, його вартість – майже півтора мільйона гривень.  «Із них 70% (844 тис. грн) профінансовано за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, а решту – 600 тис – з районного бюджету. Відповідне рішення про виділення цих котів було прийнято депутатами Березівської районної ради. Процедуру закупівлі здійснено через систему «Прозоро». Автобус «Еталон» виготовлено на Чернігівському підприємстві», повідомила начальник районного відділу освіти, молоді і спорту Ольга Гаврилюк.

Новим автобусом на 33 місця водій Василь Скиба возитиме дітей в Маринівську школу, де нині навчається 80 дітей, із сусіднього села Балайчук,  де приживають 23 учні. Відстань між селами 7 кілометрів.

В урочистостях з нагоди передачі школі автобуса взяли участь голова РДА Геннадій Заболотний, заступник голови районної ради Валентина Димова, перший заступник голови РДА Олена Карабаза, депутат райради, голова фракції - В’ячеслав Борисов, Маринівський сільський голова Тетяна Писанюк.

Як прозвучало під час виступів керівництва і передачі ключів від автобусу, навчальному закладу надається активна допомога від депутата Одеської обласної ради Князя Хачатряна та від районної ради - в школі вже встановлено металопластикові вікна і нові котли.

Дітвора раділа новому автобусу, учні й школярі прикрасили його кольоровими стрічками, кульками. Цікавих і безпечних поїздок вам, маринівські і балайчуцькі діти!

IMG 1834

IMG 1808

IMG 1840

Read more

Скільки в Березівському районі буде громад?

Скільки в Березівському районі буде громад? Які сільради об’єднаються? Яка фінансова складова цих аспектів? Ці та інші питання на тему децентралізації обговорювалися на нараді керівництва району із сільськими головами 5 січня.

У роботі засідання взяли участь депутат Одеської обласної ради Олександр Адзеленко, голова райдержадміністрації Геннадій Заболотний, заступник голови районної ради Валентина Димова, начальник райфінуправління Олена Болотенко, запрошені.

В ході обговорення бралися до уваги такі показники як кількість в сільрадах населення, ріллі, кілометраж, сума доходів, в тому числі податок з доходів фізосіб, очікувані доходи та ін.

«Громадська думка формується  місцевими лідерами. Якщо ви в селах не сформуєте власну позицію і не донесете її до людей, рішення щодо об’єднання саме по собі не виникне.   Сільським головам спочатку треба визначитися з перспективами, які відкриваються громаді,  адже не варто створювати заздалегідь неуспішну громаду, якщо вже зараз це зрозуміло відповідно до фінансових розрахунків», сказала головам сільрад заступник голови райради.   В. Димова.

Як наприкінці прозвучало, 16 січня має відбутися ще одне засідання на якому планується ухвалити рішення про об’єднання громад району. До цього в сільрадах триватиме обговорення і рішення прийматимуть депутати на сесіях.

3333333

Read more

Четвер, 05 Січень 2017

Про функціонування «телефону довіри» у Південному офісі Держаудитслужби

Функціонування «телефону довіри» у Південному офісі Держаудитслужби

«Телефон довіри» є одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку органів державного фінансового контролю з громадськістю.

Основними завданнями функціонування телефону довіри є:

- надання інформації щодо повноважень Держаудитслужби;

- забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підконтрольними установами, визначеними ч. 1 ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»;

- виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів при здійсненні ними своїх повноважень.

Зворотній зв'язок органів Держаудитслужби з громадськістю забезпечується за допомогою «телефонів довіри» щодня (крім вихідних та святкових днів) з 09 год. до 18 год. (у п’ятницю з 09 год. до 16 год. 45 хв.).

Звернення, отримані за «телефоном довіри», опрацьовуються та вживаються заходи відповідного реагування згідно законодавства.

Діючі номери «телефонів довіри»:

 - Південний офіс Держаудитслужби – (048)7283686

 - Держаудитслужба України (044)4283818

За цими номерами може зателефонувати кожен громадянин нашої області, задати питання або поінформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни.

Начальник Південного офісу

Держаудитслужби                                                          О.М. Муратов

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Січень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31