Лютий 2017

Вівторок, 21 Лютий 2017

Бібліотеки Березівщини отримали нові книги за держпрограмою

1Виставка п

Днями книжковий фонд центральної бібліотечної системи району значно поповнився. Це відбулося у рамках державної програми «Українська книга», яка фінансується за кошти держбюджету.

Основними завданнями програми є формування та постійне оновлення асортименту вітчизняної книжкової продукції для забезпечення потреб усіх соціальних груп українського суспільства виданнями з різних галузей знань державною мовою та мовами національних меншин; сприяння розвитку вітчизняного книговидання для підвищення його рівня за кількісними та якісними показниками до рівня передових країн світу, забезпечення доступу до надбань світової культури шляхом перекладу та видання державною мовою творів видатних зарубіжних авторів; видання творів українських класиків та сучасних авторів та ін.

Як зазначає директор Березівської ЦБС Катерина Павленко, незабаром полиці бібліотек району поповняться черговою партією книг, яка була придбана завдяки цій бюджетній програмі. «З 2013 року бібліотеки нашого району, хоч і невеликою кількістю, але мали змогу оновити книжковий фонд. Так і в поточному році ми отримали літературу в кількості 1323 примірника», — розповіла в інтерв’ю «Степовому маяку» Катерина Анатоліївна. Серед надходжень — чимало акту­альних новинок української літератури, перевидання українською мовою відомих світових творів та багато інших книг.

Література в даний час знаходиться на обробці у відділі комплектування центральної районної бібліотеки. Ознайомитися з новими надходженнями читачі зможуть найближчим часом, після розподілення книг по бібліотекам району.

Read more

На пленумі ветеранів

1Ф

2Ы

4ИМ

3З

У вівторок, 21 лютого, у великій залі засідань РДА відбувся пленум ветеранів Березівської районної ради за підсумками роботи за 2016 рік та урочистості з нагоди 30-ї річниці створення районної організації ветеранів війни та праці.

У роботі пленумі взяли участь голова районної ради Віталій Мосійчук, голова Березівської РДА Геннадій Заболотний, заступник голови районної ради Валентина Димова, депутати районної ради, ветерани, представники профільних установ та організацій.

На початку засідання присутні хвилиною мовчання пом’янули всіх померлих ветеранів. Після відкриття пленуму голова районної організації ветеранів Микола Сєбова оголосив порядок денний.

З особливою датою — 30-річчям з моменту заснування — Березівську районну організацію ветеранів війни та праці на чолі з її головою Миколою Сєбовим та усіх ветеранів району у своїх виступах привітали голова районної ради Віталій Мосійчук та голова Березівської РДА Геннадій Заболотний. Після виступів вони провели церемонії нагородження.

За значний внесок в роботі з людьми похилого віку щодо надання їм необхідної допомоги та з нагоди 30-ї річниці створення Березівської районної організації ветеранів війни і праці Грамотами голови районної ради були нагороджені: учасники бойових дій на території інших держав Йосип Карич та Леонід Марценковський, ветеран Великої Вітчизняної війни Володимир Малахєєв, ветеран праці, дитини війни Василь Карагодін, ветеран праці Віра Мишкіна.

За мужність і відвагу, проявлені в роки Другої світової війни багаторічну сумлінну працю, активну участь у громадсько-політичному житті району та з нагоди 30-ї річниці створення районної організації ветеранів війни і праці Почесними грамотами голови Березівської РДА нагородили ветеранів Другої світової війни Михайла Петровського та Петра Сабанчука. Почесні грамоти голови Березівської РДА за багаторічну сумлінну працю вручили ветерану праці Борису Кобилку, ветерану праці, дитині війни Василю Осипенку з Березівки та ветерану ЗСУ, березівчанину Володимиру Станєву.

З доповіддю про підсумки роботи за 2016 рік виступив голова районної ради ветеранів Микола Сєбов. У ході пленуму виступили також представники УСЗН РДА, Пенсійного Фонду, Березівської ЦРЛ, районного відділення поліції, відділу освіти та інших держустанов. Вони надали присутнім актуальні дані, які стосуються співробітництва з районною радою ветеранів. Зі словами подяки та підтримки до ветеранів війни та праці звернувся член районної ради ветеранів, ветеран праці Микола Боцуляк з Березівки. По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт. Для ветеранів лунали пісні «Как молоды мы были», «Опера», «Діти війни» та інші. Присутні лишилися задоволені концертом та подякували працівникам відділу культури за вміло підібраний репертуар.

Після пленуму на присутніх ветеранів чекав святковий фуршет з урочистої нагоди. Його підготували завдяки сприяння голови районної ради Віталія Мосійчука та Березівського ВПУ ОНПУ.

Read more

Понеділок, 20 Лютий 2017

Пам’яті тих, хто загинув на Майдані

20 лютого стало для українського народу назавжди пам’ятним днем. Він увійшов в історію як День Героїв Небесної Сотні. Цього дня, у понеділок, березівчани зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку на мітинг-реквієм.

У заході взяли участь голова районної ради Віталій Мосійчук, голова Березівської РДА Геннадій Заболотний, заступник голови районної ради Валентина Димова, благочинний храмів Березівського округу Петро Ляшик, представники установ, організацій, учні місцевих навчальних закладів.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання синів і дочок України, що загинули, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Помолитися за усіх полеглих патріотів присутніх закликав настоятель Свято-Миколаївського храму Березівки, благочинний храмів Березівського округу, протоієрей Петро Ляшик. У супроводі хору прихожан храму він провів молебень за полеглими.

Пісню-присвяту героям сьогодення «Небесну Сотню, Господи, прийми» виконала методист РБК Світлана Косенко. Її виступ доповнив скорботний виступ учнів ЗОШ №3. Юнаки та дівчата виконали тематичну композицію з державними прапорами та вінками.

Завершився мітинг-реквієм покладанням квітів до пам’ятника.

DSC 2889

DSC 2899

DSC 2901

DSC 2931


Read more

Середа, 15 Лютий 2017

14 сесія районної ради. Перша в 2017 році

IMG 3336

IMG 3318

IMG 3351

15 лютого відбулася 14 сесія Березівської районної ради, яку провів голова райради Віталій Мосійчук.

У роботі сесії взяли участь депутат Одеської обласної ради Олександр Адзеленко, голова райдержадміністрації Геннадій Заболотний, заступник голови райради Валентина Димова, депутати, керівники місцевих рад, установ, запрошені.

Відповідно до порядку денного першим розглядалося питання про внесення змін до рішення райради від 23.12.2016 року №102-VII «Про затвердження Програми взаємодії органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Березівського району на 2017 рік». Доповідала в.о.  начальника відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Олена Кашуба.

Потім заступник начальника-начальник Іванівського відділення  Лиманської  ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимир Лахно виступив у контексті розгляду питання про затвердження  районної Програми модернізації системи управління фінансовими ресурсами місцевих бюджетів Березівського району на 2017 рік.

Щодо надання згоди на передачу з балансу КЗ «Березівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» медичних нош на баланс КЗ «Березівська ЦРЛ» поінформувала головний лікар КЗ «Березівський районний  ЦПМСД» Ірина Кондрашова.

Опісля начальник фінуправління РДА Олена Болотенко надала присутнім роз’яснення щодо внесення змін до рішення райради від 23 грудня 2016 року № 105-VІІ  «Про районний бюджет  Березівського  району на 2017 рік».

Про звернення депутатів Березівської райради до голови Одеської ОДА щодо створення госпітального округу у складі Березівського, Миколаївського, Іванівського та Ширяївського районів на базі КЗ «Березівська ЦРЛ» доповіла заступник голови райради Валентина Димова.

«Надання медичної допомоги належної якості враховуючи критерії, зазначені в п.10 Постанови може забезпечити створення Госпітального округу з центром в місті Березівка. Комунальний заклад «Березівська районна центральна лікарня» має достатню матеріально-технічну базу, забезпечений кваліфікованими кадрами що дає можливість надавати якісну медичну допомогу хворим Березівського та прилеглих районів, адже знаходитися на однаковій відстані  до найвіддаленіших населених пунктів сусідніх районів», сказано у зверненні, яке прийняли депутати.

В ході сесії виступили голова РДА Геннадій Заболотний щодо інвестиційної привабливості території й створення робочих місць, обласний депутат Олександр Адзеленко з приводу здійснення децентралізації в районі, заступник військового комісара РВК Костянтин Буняков – про призов юнаків до війська, депутат Василь Задорожнюк – про зверення з приводу будівництва спортзалу на стадіоні «Колос», депутат Олександр Кривенко – про збільшення надходження коштів до бюджету Заводівської сільради завдяки роботі депутатської групи.

З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення.

Read more

Вівторок, 14 Лютий 2017

З нагоди 28-ї річниці виводу військ з Афганістану.

DSC 2206

DSC 2217

DSC 2242

DSC 2408

15 лютого Україна відзначає таку пам’ятну дату, як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день має також важливе значення для ветеранів Афганістану, адже саме цього дня, 28 років тому, завершилося остаточне виведення радянських військ з Афганістану.

У вівторок, 14 лютого, в Березівці відбулися урочисті заходи, присвячені цій даті. Зранку у Свято-Миколаївському храмі відбулася панихида за загиблими воїнами-інтернаціоналістами. Далі колона ветеранів Афганістану рушила урочистою ходою. До пам’ятника загиблим воїнам-афганцям району біля райвійськкомату прийшли віддати данину пам’яті голова районної ради Віталій Мосійчук, голова Березівської РДА Геннадій Заболотний, заступник голови районної ради Валентина Димова, міський голова Валерій Григораш, депутати районної ради, представники установ, організацій міста, учнівська молодь, березівчани. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих воїнів, а після цього поклали квіти до пам’ятника.

Далі присутні рушили до районного Будинку культури, де відбулися урочистості з цієї нагоди. Під оплески залу ветеранів Афганістану запросили на сцену. На початку всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів на території інших держав та загиблих під час антитерористичної операції на Сході України хвилиною мовчання.

У своєму вітанні голова районної ради від себе особисто та від імені депутатського корпусу засвідчив щиру повагу кожному ветерану Афганістану, відзначив  вірність  присязі, мужність, відвагу та героїзм при виконанні поставлених завдань. Віталій Леонідович зазначив, що березівчани ніколи не забудуть тих, хто не повернувся з афганської війни і закликав вірити у краще майбутнє.

Від депутата облради Князя Хачатряна та голови Березівської райради Віталія Мосійчука з нагоди 28-ої річниці виводу військ з Афганістану почесною відзнакою «За заслуги» нагородили ветеранів Афганістану Івана Антонова, Олександра Ружицького, Василя Ємельяненка, Сергія Пятіна, Сергія Мосійчука, Олександра Сергєєва, Олександра Щербину, Сергія Вакулюка, Григорія Романенка та Миколу Сабанчука. Почесну відзнаку «Заслужений ветеран» отримали Петро Євсієнко, Олександр Буньов, Микола Чмельов, Василь Рудюк, Леонід Тимчук, Володимир Буряченко, Михайло Дузяк, Микола Карапата, Анатолій Іщенко та Сергій Отемурадов.

Голова районної ради Віталій Мосійчук виконав почесну місію — передав нагороду обласної ради. Почесною грамотою Одеської обласної ради за мужність, вірність військовому обов’язку воїнів-інтернаціоналістів, вагомий особистий внесок у розвиток суспільно-патріотичного руху був нагороджений підполковник ЗСУ, член комітету ветеранів війни в Афганістані Березівського району, учасник АТО Сергій Косаківський.

За ратні заслуги, активну життєву позицію та з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав Почесні відзнаки голови Березівської РДА отримали учасники бойових дій в Афганістані Валерій Безуглий, Олександр Щербина та Олександр Харченко. Почесні грамоти голови Березівської РДА воїни-афганці Віктор Белей, Микола Дука, Іван Понзель та Сергій Фірсов.

Всіх жити у мирі закликав депутат обласної ради Олександр Адзеленко. Він подякував Спілці ветеранів Афганістану Березівщини за участь у відкритті Всеукраїнського чемпіонату з самбо та бойового самбо. Захід був присвячений цій пам’ятній даті і відбувся в Одесі. На життєвих прикладах Олександр Васильович розповів присутнім про долі людей, скалічених війною. Наостанок він закликав місцеву владу, депутатський корпус не забувати та допомагати ветеранам Афганістану, учасникам АТО, що живуть у Березівському районі.

Депутат обласної ради Князь Хачатрян подякував афганцям Березівщини за їх героїчний подвиг та низько вклонився цим людям. Потім на сцену запросили батька загиблого в Афганістані воїна-березівчанина Миколи Клеця - Павла Порфірийовича. Депутати обласної ради привітали пенсіонера та вручили йому грошову допомогу.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт. На запрошення Спілки ветеранів Березівського району до нас приїхали гості — гурт «Контингент» з м. Лубни, що на Полтавщині.

Цей творчий колектив патріотичної пісні існує вже понад чверть століття. Він складається з ветеранів Афганістану. Його керівником і солістом є ветеран війни в Афганістані, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, полковник запасу Костянтин Авсєєвич. Дискографія гурту налічує 6 альбомів, репертуар складається з авторських військово-патріотичних пісень. Колектив активно гастролює по Україні, часто буває у «гарячих точках» на сході України.

На глядачів чекав 2-годинний концерт, живий виступ, чистий звук та душевна атмосфера. У ході концерту на глядачів чекав сюрприз від гостей — виступ відомого на Полтавщині співака Анатолія Куценка, який порадував присутніх своїм співом. Кожну пісню публіка зустрічала бурхливими оплесками.

По завершенню концерту на сцену вийшли ветерани Афганістану. Від їхнього імені голова районної спілки ветеранів Афганістану Микола Фабульян подякував за фінансову допомогу в організації святкових заходів депутатам обласної ради Князю Хачатряну, Олександру Адзеленку, голові районної ради Віталію Мосійчуку, голові Березівської РДА Геннадію Заболотному, депутатам районної ради Миколі Слабенку, Віктору Гришакову та Марії Якобюк.

 

Read more

П'ятниця, 10 Лютий 2017

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

DSC 2060

DSC 2054

DSC 2053

DSC 2082

DSC 2087

DSC 2098

У п’ятницю, 10 лютого, відбувся семінар щодо розповсюдження досвіду спільного Проекту Європейського Союзу/Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Семінар проводили заступник голови районної ради Валентина Димова, обласні координатори цього проекту Тетяна Маяк та Олена Перерва.

У заході взяли участь голова Березівської РДА Геннадій Заболотний, представники структурних підрозділів РДА, голови та представники міської, селищної, сільських рад та ОТГ, депутати місцевих рад.

Координатор проекту Тетяна Маяк розповіла про мету проекту та його етапи, ознайомила з принципами відбору партнерів, акцентувала увагу на важливих особливостях. Також вона відзначила, що проект буде реалізований лише на території 11 районів Одещини, які розглядаються донором, як райони, що потребують найбільшого втручання. Ними обрано райони на сході та півдні області. Березівський район теж потрапив до цього переліку.

До уваги учасників семінару були запропоновані методичні матеріали про пріоритетні напрямки, що підтримуються Проектом ПРООН «Сталий розвиток сільських територій в Чернівецькій та Одеській областях», що фінансується Австрійською Агенцією Розвитку. В них йшлося про те, що в межах Проекту можливо відремонтувати окремі об’єкти освітньої галузі (НВК, школи, дитячі садки тощо) в сільських/селищних радах вказаних областей. Основним пріоритетом є підвищення енергоефективності будівель, що включає в себе встановлення відновлювальних джерел енергії, використання інноваційних технологій, проведення робіт по комплексній термомодернізації. У будь-якому разі Проект не буде підтримувати часткове виконання якихось з обраних заходів (наприклад, утеплення лише частини фасаду або горища, заміни лише частини необхідних вікон). Термін дії проекту — з грудня 2016 року по березня 2018 року.

Під час семінару оголосили конкурс для місцевих сільських громад. Зацікавлені сільради мають надати протягом встановленого терміну заявки на участь в проекті. Спеціалісти роз’яснили присутнім критерії відбору. Це рівень безробіття сільського населення, рівень бідності, стан закладів системи освіти, географічне розміщення населеного пункту, етнічний склад населення, бачення та зобов’язання місцевої ради щодо впровадження заходів з енергоефективності, тощо. Потім присутнім надали детальні роз’яснення по заповненню заявки на участь.

Також Тетяна Маяк зазначила, що комітет з відбору розгляне аналіз інформації та відбере 9 сільських громад/ОТГ для участі та 3 — у резерв. Фахівці відзначили потенціал нашого району та відмітили, що шанси Березівщини стати учасником проекту достатньо високі.

Заступник голови районної ради Валентина Димова зазначила, що подібний проект в Березівському районі проходить вперше, але умови його виконання — легші. Вона закликала сільради району взяти участь у проекті та запропонувала їм проявити наполегливість, активність та оригінальність у подачі заявок на участь. Наприкінці семінару спеціалісти провели консультації та роз’яснення з процедури участі в проекті.

Read more

На Президії та бюджетній комісії

IMG 3154

IMG 3166

 

IMG 3162

IMG 3146

8 лютого відбулося спільне засідання Президії та бюджетної комісії, яке провів голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук.

У роботі засідання взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голова райдержадміністрації Геннадій Заболотний, заступник голови райради Валентина Димова, начальник фінуправління РДА Олена Болотенко, керівники районних галузей медицини, освіти, культури й спорту, депутати та запрошені.

Відповідно до порядку денного на Президії розглядалися питання: щодо проведення 15 лютого засідання 14-ої сесії райради 7 скликання та про пропоновані на розгляд питання.

Їх два - про внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет  Березівського  району на 2017 рік» і про затвердження  районної Програми модернізації системи управління фінансовими ресурсами місцевих бюджетів району.

В ході засідання бюджетної комісії (голова Василь Задорожнюк) відбувся розгляд клопотань бюджетних установ району щодо їх фінансування та  інших клопотань.

Депутат Олександр Кривенко підняв тему  децентралізації та розгляду шляхів реалізації реформи територіальної організації влади  та місцевого самоврядування в Березівському районі.

Також було заплановано  доопрацювати та розглянути на наступній сесії районної ради питання про розподіл коштів вільного залишку по спеціальному фонду районного бюджету на першочергові об’єкти району.

Read more

На сесії Демидівської сільради

IMG 3176

IMG 3190

IMG 3200

IMG 3206

9 лютого відбулася розширена сесія Демидівської сільської ради.

У роботі засідання взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук, заступник голови райради Валентина Димова, керівник ПП «Чеське» Василь Швець, депутати, аграрії, активісти, запрошені.

Відповідно до порядку денного основним було  питання про проведення громадських обговорень щодо добровільного об’єднання територіальної громади.

Обласний депутат та керівники райради надали присутнім ґрунтовні роз’яснення та відповіли на запитання щодо процедури та необхідності виконання закону про децентралізацію. Ними акцентувалася увага на тому, що громада, зваживши всі «за» і «проти», врахувавши економічну складову, наявність  об’єктів інфраструктури та кадрових ресурсів має сама визначитися з подальшим курсом розвитку.

Опісля в ході засідання відбулося жваве обговорення теми децентралізації та прийняте відповідне  рішення щодо вивчення громадської думки жителів Демидівської сільської ради.

Read more

Вівторок, 07 Лютий 2017

Щодо створення госпітального округу

IMG 3031

IMG 3127

6 лютого на запрошення депутата Одеської обласної ради Князя Хачатряна Березівську районну лікарню відвідала директор департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення ОДА Тетяна Крива.

Спільно з Князем Аршалуйсовичем, а також головою Березівської районної ради Віталієм Мосійчуком, головним лікарем КЗ «Березівська ЦРЛ» Віталієм Паданєвичем, керівником КЗ «ЦПМСД» Іриною Кондрашовою, заступником головного лікаря з лікувальної роботи Вікторією Борисовою, завідуючим терапевтичним відділенням Геворгом Бзнуні було оглянуто відділення лікарні, палати, поліклініку. Відбулося спілкування з персоналом і пацієнтами.

Опісля в ході робочої зустрічі обговорювалася тема щодо можливості створення госпітального округу при Березівській ЦРЛ, база якої, як пересвідчилися гості, сповна дозволяє це зробити.

В разі ухвалення такого рішення Березівський госпітальний округ об’єднає Березівський, Іванівський, Миколаївський і Ширяївський райони.

Додамо, що на апаратній нараді в понеділок, 6 лютого, голова Одеської ОДА Максим Степанов сказав, що в Одеській області не може бути всього 5 госпітальних округів, як пропонує Міністерство охорони здоров’я. Губернатор запевнив присутніх, що мова може йти не менш, ніж про 10, а той більше госпітальних округів. І він докладатиме до цього усіх зусиль.

Read more

Понеділок, 06 Лютий 2017

Нові вікна у Виноградненській школі

IMG 2814

IMG 2844

IMG 2887

IMG 2919

4 лютого депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян і голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук відвідали школу в селі Виноградне, де навчається 105 учнів.

У навчальному закладі за допомоги обласного депутата і голови райради повністю замінено старі вікна на нові металопластикові.

За участі директора школи Алли Герасютенко та завгоспа Олега Казимірова гості оглянули класи, учительську, їдальню, спортзал, коридори і залишилися задоволеними темпами і якістю виконаних робіт.

«Заміна вікон у Виноградненській школі - це одне з тих важливих завдань, які ми здійснюємо в Березівському районі. Ми це обіцяли зробити своїм виборцям і ми це робимо. Взагалі багато освітніх, медичних та культурних закладів району з нашою допомогою отримали сучасні вікна. І надалі ми будемо робити все можливе для нашого району», прокоментував обласний депутат.

Директор школи А. Герасютенко і завгосп О. Казиміров теплі слова вдячності висловили на адресу обласного депутата та районної ради за турботу про виноградненську громаду та дітей.

Активну участь у вирішенні місцевих проблем також бере голова Новокальчівської ОТГ Валентина Тимчук. Таким чином гуртом робляться добрі справи для жителів.

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Лютий 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28