Понеділок, 14 Серпень 2017

Постійні комісії районної ради: підготовка питань триває

DSC 1425

DSC 1431

DSC 1434

DSC 1438

понеділок, 14 серпня, в кабінеті голови районної ради відбулися засідання постійних комісій районної ради. Їх провели голова районної ради Віталій Мосійчук та заступник голови районної ради Валентина Димова.

Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму.

Спочатку з першого питання «Про затвердження Плану відділу освіти, молоді та спорту РДА щодо реорганізації мережі закладів освіти району на 2017-2018 роки» доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Ольга Гаврилюк. Голова районної ради Віталій Мосійчук поцікавився ситуацію з підвозом дітей до шкіл у віддалених селах району. Члени комісії уважно вислухали запропоновані пропозиції.

Заводівський сільський голова Максим Кутовий підійняв питання про реорганізацію Чижівської ЗОШ. Там склалася наступна ситуація: через відсутність роз’яснення місцевим жителям процедури реформування сільської школи, люди звинуватили сільраду у закритті навчального закладу. Сільраді не повідомили про заплановані зміни у навчальному процесі. З метою уникнення конфліктних ситуацій Максим Валентинович попросив представників відділу освіти, молоді та спорту РДА приїхати до Чижевого разом з  ним, зустрітися з педагогами, батьками та роз’яснити їм ситуацію.

Також члени комісії розглянули питання про затвердження статутів Балайчуцького НВК «ЗОШ І ступеня-ДНЗ з короткотривалим  перебуванням дітей» та Демидівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» в нових редакціях. Прийняття цих документів розглянуть на нинішній сесії.

В підсумку комісія вирішила відправити на доопрацювання План щодо реорганізації навчальних закладів району. Члени комісії запропонували провести громадські слухання на місцях, провести зустрічі з педагогічними колективами та батьками, взяти до уваги пропозиції громадськості стосовно процесу реформування шкіл. І лише після цього питання заслухають на наступній сесії.

Read more

Постійні комісії: підготовка питань до сесії триває

DSC 1392

DSC 1417

DSC 1397

DSC 1410

DSC 1414

DSC 1421

У понеділок, 14 серпня, в кабінеті голови районної ради відбулися засідання постійних комісій районної ради. Їх провели голова районної ради Віталій Мосійчук та заступник голови районної ради Валентина Димова.

Засідання постійної комісії з бюджету, фінансово-економічних питань, інвестиційної діяльності та регуляторної політики. Обговорення фінансових питань проходили активно.

Так, на сесії буде заслухано звіт РДА при виконання районного бюджету Березівського району за перше півріччя 2017 року та внесення змін до бюджету. З цього питання доповіла начальник фінансового управління РДА Олена Болотенко.

За словами Олени Миколаївни, на даний момент у районному бюджеті немає заборгованостей та існує перевиконання доходів райбюджету. Першочергові видатки будуть надані на зарплати техпрацівникам шкіл району та придбання шкільного автобусу Чижівській ЗОШ. Інші субвенції до райбюджету надійшли від Березівської міськради, Шевченківської та Демидівської сільрад. Також планується виділити кошти на капітальний ремонт теплотраси ЦРЛ. Головний лікар ЦРЛ Віталій Паданевич надав роз’яснення стосовно отримання необхідної проектної документації та розповів про хід робіт.

Члени комісії розглянули додаткові клопотання. Серед них: клопотання Березівського професійного аграрного ліцею на виділення коштів у сумі 100 тис грн для фінансування роботи закладу; клопотання КЗ «Березівський ЦПМСД» на придбання  5 нових комп’ютерів у рамках відповідної реформу Міністерства охорони здоров’я та купівля пального та запчастин для автотранспорту ЦПМСД, клопотання Березівської ДЮСШ про виділення коштів для поїздок акробатів та їхніх тренерів на міжнародні змагання; клопотання ФСК «Колос» про виділення коштів на проведення районної спартакіади восени цього року.

Також заступник голови районної ради Валентина Димова поінформувала про зміни у районній Програмі відзначення державних свят, дат, ювілеїв, урочистостей та проведення інших районних заходів.

Більш детально розглянути клопотання запропонували на додатковому засіданні постійної комісії, яке відбудеться у середу, 16 серпня, о 10:00 в кабінеті голови районної ради.

Read more

Постійні комісії районної ради: підготовка питань до сесії триває

DSC 1360

DSC 1362

DSC 1368

DSC 1361

У понеділок, 14 серпня, в кабінеті голови районної ради відбулися засідання постійних комісій районної ради. Їх провели голова районної ради Віталій Мосійчук та заступник голови районної ради Валентина Димова.

Першою відбулася постійна комісія райради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою. Члени комісії  розглянули питання про затвердження технічної документації нормативну грошову оцінку земельних ділянок на території району. З цього питання доповів начальник відділу у Березівському району Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Павло Шевченко. Також він запропонував внести зміни до районної програми оцінки земель сільгосппризначення, адже критерії відбору є застарілими. Пропозицію взяли до уваги.

Read more

Веселинівці — 105 років!

DSC 0950

DSC 0953

DSC 1009

DSC 1011

DSC 1055

DSC 1082

DSC 1337

DSC 1350

У неділю, 13 серпня, у селі Веселинівка Михайло-Олександрівської сільради святкували День села. Дата була поважна — 105 років з дня заснування. З цієї нагоди веселинівців чекали урочисті заходи.

Унікальність цього населеного пункту – в його культурі, повазі місцевих жителів до рідної мови та звичаїв своїх предків. Чеську мову тут знає як мала дитина, так і сивочола бабуся. Чеські традиції шануються і виконуються на рівні з українськими. Такий своєрідний куточок Чехії в складі Березівського району. Цей осередок чеської громади був заснований в 1912 році. Раніше село носило назви Сиротинка і Чехи (останній варіант більш відомий серед жителів Березівщини). За 105 років тут народилося і виросло кілька поколінь українських чехів.

З нагоди 105-річчя Веселинівки місцева чеська спільнота відправила запрошення до посольства Чехії в Україні (м. Київ). В дипломатичному представництві його розглянули і до села завітали почесні гості — делегація посольства на чолі з Надзвичайним і Поважним послом Чеської республіки в Україні Радеком Матулой. Привітати веселинівців приїхали депутат обласної ради Князь Хачатрян, голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук та заступник голови районної ради Валентина Димова.

В інтерв’ю «Степовому маяку» посол Чехії в Україні Радек Матула зазначив, що він приємно вражений рівнем збереження чеських традицій у Веселинівці. «Я дуже радий, що прийняв це запрошення. Я побував тут вперше. І я знаходжуся під великим враженням. Чехи, які мешкають у Веселинівці та інших селах цієї місцевості, трепетно зберігають чеські культурні традиції, рідну мову. В першу чергу мені запам’яталися тутешні люди – вони прекрасно розмовляють чеською, прекрасно знають чеські пісні і  танці та ін. Це важливо. Я відчув, що це — люди, у яких серце знаходиться на своєму місці. І це — найголовніше», — відмітив посол. Делегація посольства ознайомилися з історією села та поспілкувалася з місцевими жителями.

Голова сільради Віктор Безродній  показав гостям музей села, що знаходиться в будівлі клубу. Там розміщені унікальні експонати — світлини, історичні документи, предмети ужиткового побуту, речі місцевих жителів.

Зранку у церкві Чесько-братрського незалежного Євангелістського збору відбулася служба за участі почесних гостей. А потім на галявині біля церкви, на святково прикрашеній території відбулися урочисті заходи.

Запашними короваями селяни зустрічали гостей заходу. Успіхів та благополуччя жителям Веселинівки побажав депутат обласної ради Князь Хачатрян.

З днем села місцевих жителів привітав голова районної ради Віталій Мосійчук. У своєму вітанні він зазначив, що Веселинівка стала самобутньою частиною історії Березівщини. «Чехи, які прибули на ці землі, були умілими господарями, добрими землеробами, дружньо ставились до сусідів, докладали чимало зусиль, щоб окультурити ще необроблені землі та мати високі врожаї. Працьовиті та завзяті чеські переселенці своєю працею покращували економічні показники в сільському господарстві, торгівлі та промисловості.  При цьому – ніколи не забували про свою батьківщину, завжди берегли та примножували традиції», — відмітив у своєму виступі Віталій Мосійчук.

Під час свого вітання голова Михайло-Олександрівської сільради Віктор Безродній подякував людям, які допомагають селу. Зокрема, з ремонтом клубу та бібліотеки (встановлено 5 металопластикових вікон) допомогли депутат обласної ради Князь Хачатрян та голова районної ради Віталій Мосійчук. У вирішенні актуальних проблем села допомагають депутат районної ради Василь Швець та депутат обласної ради Олександр Адзеленко.

Ведучою свята була завідуюча Веселинівським клубом Валентина Гаврот. На гостей чекала насичена концертна програма. У святкуванні взяли участь колективи чеської художньої самодіяльності — «Богемські фраєрки» (с. Богемки Врадіївського району Миколаївської області, керівник Ольга Андеш) та «Мустек» (м. Березівка, керівник Анна Матейко). Гості виконали чеські пісні, а колектив «Мустек» ще й переклав на чеську українську народну пісню «Ой, чий той кінь стоїть».

Протягом святкової програми відзначили жителів села — учасника АТО Сергія Матейка, найстаршу жительку села Ганну Швейдер, наймолодшого мешканця села Євгенка Яворського, найстарше подружжя Людвіга Фрідріховича та Євгенії Олександрівни Провазнік (61 рік разом), наймолодшу сімейну пару Юрія та Олени Яворських, іменинників цього дня Олександра Драчука та Дмитра Златніка. На них чекали пісенні вітання та подарунки.

Ансамбль Михайло-Олександрівського СБК «Вишиванка» теж привітав сусідів з визначною датою. Вони підготували віночок українських пісень, серед якого були як жартівливі, так і ліричні українські народні пісні.

Активними учасниками програми стали юні жителі села. Вони представили серію танців — на глядачів чекали веселі дитячі танці, ковбойський танок, східний танець. Пісні виконували  аматори Жанна Провазнік, Вероніка Гарт, сестри Олена та Іринка Басюк та багато ін. Наостанок односельців привітали  учасниці місцевого жіночого ансамблю «Злата роса».  

Також у концерті взяли участь гості з Березівки — своїми піснями веселинівців вітали вокальний ансамбль «Стожари,» аматори Римма Хачатрян, сестри Уляна та Ольга Пятіни.

За ініціативи та фінансування депутата районної ради Максима Лядовського весь день біля клубу працювали надувні гірки та батути, можна було поласувати солодкою ватою та іншими смаколиками. 

По завершенню концерту глядачів запросили до сільського клубу, де на всіх чекав святковий обід. Його приготували місцеві господині за фінансової допомоги керівника місцевого господарства Василя Швеця. У невимушеній атмосфері почесні гості вручили подарунки селу та спілкувалися з місцевими жителями. Голова сільради Віктор Безродній подякував Марії Провазник, Валентині Провазник, Валентині Гаврот та усім учасникам за підготовку та організацію святкових заходів, присвячених Дню села.

Read more

У МИХАЙЛО-ОЛЕКСАНДРІВСЬКІЙ ЗОШ ВСТАНОВИЛИ НОВІ ВІКНА

DSC 0875

DSC 0887

DSC 0889

DSC 0896

DSC 0898

У суботу, 12 серпня, депутат обласної ради Князь Хачатрян та голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук побували в Михайло-Олександрівській школі.

Нині там встановили 24 нових металопластикових вікна та вхідні двері. Кошти на це були виділені за рахунок субвенції з обласного бюджету. Старі шкільні вікна встановлювалися ще за радянських часів, були широкими і високими. Тепер їх замінили на сучасні, енергоефективні аналоги. Це допоможе заощадити школі під час опалювального сезону.

З ходом проведення робіт їх ознайомила директор школи Людмила Похиленко. Заміна вікон тривала кілька днів, тепер необхідно встановити відкоси і провести оздоблювальні роботи. Депутат обласної ради Князь Хачатрян та голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук уважно оглянули нові вікна по всій школі. Директор школи висловила їм щиру вдячність за небайдужість до проблем навчального закладу.

Також Людмила Миколаївна поділилася планами з модернізації школи та попросила допомоги у вирішенні актуальної проблеми школи — відсутності внутрішнього туалету. Директор школи детально зупинилася на цьому питанні і надала необхідні розрахунки. Представники районної влади з розумінням поставилися до прохання і пообіцяли тримати це питання на контролі.

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Серпень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31