Четвер, 12 Січень 2017

Вікторівка: з ким об’єднатися?

Питанню децентралізації Вікторівської сільради було присвячена сесія, яка відбулася у четвер, 12 січня.

У засіданні сесії  взяли участь заступник голови районної ради Валентина Димова, Березівський міський голова Валерій Григораш, начальник фінансового управління РДА Олена Болотенко, депутати сільради, громадські активісти.

Основним питанням сесії було роз’яснення депутатам сільради суті децентралізації та прийняття відповідних рішень з цього приводу. Як зазначила заступник голови райради В.Димова, головна мета утворення ОТГ — створення спроможної територіальної громади, яка в результаті добровільного об’єднання здатна самостійно, або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний та якісний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, ЖКГ з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Необхідний кворум депутатів був зібраний, тому прийняті рішення мали правомірну силу.

З першого питання — про розгляд пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальної громади виступив Березівський міський голова В.Григораш. Він заздалегідь направив до сільради лист, у якому надав пропозицію об’єднатися Вікторівській сільраді з Березівкою в окрему громаду.

«Попередня спроба об’єднатися, у 2015 році, була невдалою. Якщо ми і зараз не досягнемо спільного рішення, то у 2018 році Уряд самостійно розділить нинішні сільради на ОТГ. Пропозиції по добровільному об’єднанню органам місцевого самоврядування необхідно надати до травня. Тому часу на роздуми залишилось обмаль», - зазначив В.Григораш. У ході діалогу з депутатами він розповів про перспективи розвитку Вікторівки, Роздолу та Ланового у складі ОТГ з центром в Березівці.

У ході сесії депутати висловлювали свої пропозиції щодо процесу децентралізації сільради. Їх хвилювали такі питання, як збереження інфраструктури сільради в складі ОТГ, скорочення робочих місць, ремонт доріг та ін. Тривали дебати, під час яких було спростовано  чутки і вигадки з приводу об’єднання Вікторівської сільради з райцентром.

Детальне роз’яснення стосовно фінансування громад та розподілу коштів надала начальник фінуправління РДА О.Болотенко.

Потім депутати розглянули питання про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питання добровільного об’єднання територіальної громади.

Тепер подальша доля громади знаходиться у руках її жителів. Депутати сільради мають розпочати другий етап децентралізації — роз’яснення жителям мети об’єднання в ОТГ. Головне — не налаштовувати людей один проти одного, адже від рішення Вікторівської сільради залежить подальший хід процесу децентралізації  у Степанівській, Гуляївській та Златоустівській сільрадах.

вык

выкторывка

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Січень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31