П'ятниця, 20 Січень 2017

У єдності — сила

DSC 1902

DSC 1878

DSC 1895

У п’ятницю, 20 січня, на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню соборності України.

На заході були присутні голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук, заступник голови районної ради Валентина Димова, керівник апарату РДА Ірина Лешков’ят, міський голова Валерій Григораш, депутати районної ради, представники установ, організацій, учнівська молодь, жителі міста.

Ведуча, начальник відділу культури РДА Жанна Глазова нагадала присутнім важливість злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ця важлива історична подія відбулася 98 років тому, 22 січня 1919 року.

Потім присутні у жалобі схилили голови на знак пам’яті всіх загиблих за соборність, громадянську єдність і готовність українців відстоювати свою свободу від загарбників і агресорів на українській землі.

Після хвилини мовчання виступив Благочинний храмів Березівського округу, протоієрей Петро Ляшик. У своїй промові він зазначив, що у єдності — щастя народу і нагадав присутнім одну з актуальних нині Божих заповідей: «Любити один одного».

Про історичну цінність Акту злуки, його роль у житті українців йшлося у тематичній літературно-музичній композиції учнів ЗОШ №1. Старшокласники навели історичні факти, а учні молодших класів виконали патріотичний флешмоб з державними прапорами.

Наприкінці заходу для вшанування творців незалежності, соборності, державності України присутні поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Як повідомляють офіційні сайти органів державної влади, у контексті відзначення Дня Соборності України необхідно зазначати, що нині, як і тоді, процес національного державотворення відбувається в умовах російської військової агресії. Сьогодні українські воїни у районі проведення АТО, так само як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють незалежність та соборність України. При цьому доцільно наголошувати на принциповій схожості дій Росії тоді і зараз («гібридна» війна, невизнання країною-агресором присутності своїх військ на українській землі, створення та активна підтримка Росією маріонеткових «республік» та проросійських рухів в Україні тощо). Важливо також на тематичних уроках, під час інших заходів у навчальних закладах згадувати Четвертий Універсал Української Центральної Ради, Акт злуки, Революцію Гідності, нинішню боротьбу проти російської агресії як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. 

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Січень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31