П'ятниця, 10 Лютий 2017

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

DSC 2060

DSC 2054

DSC 2053

DSC 2082

DSC 2087

DSC 2098

У п’ятницю, 10 лютого, відбувся семінар щодо розповсюдження досвіду спільного Проекту Європейського Союзу/Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Семінар проводили заступник голови районної ради Валентина Димова, обласні координатори цього проекту Тетяна Маяк та Олена Перерва.

У заході взяли участь голова Березівської РДА Геннадій Заболотний, представники структурних підрозділів РДА, голови та представники міської, селищної, сільських рад та ОТГ, депутати місцевих рад.

Координатор проекту Тетяна Маяк розповіла про мету проекту та його етапи, ознайомила з принципами відбору партнерів, акцентувала увагу на важливих особливостях. Також вона відзначила, що проект буде реалізований лише на території 11 районів Одещини, які розглядаються донором, як райони, що потребують найбільшого втручання. Ними обрано райони на сході та півдні області. Березівський район теж потрапив до цього переліку.

До уваги учасників семінару були запропоновані методичні матеріали про пріоритетні напрямки, що підтримуються Проектом ПРООН «Сталий розвиток сільських територій в Чернівецькій та Одеській областях», що фінансується Австрійською Агенцією Розвитку. В них йшлося про те, що в межах Проекту можливо відремонтувати окремі об’єкти освітньої галузі (НВК, школи, дитячі садки тощо) в сільських/селищних радах вказаних областей. Основним пріоритетом є підвищення енергоефективності будівель, що включає в себе встановлення відновлювальних джерел енергії, використання інноваційних технологій, проведення робіт по комплексній термомодернізації. У будь-якому разі Проект не буде підтримувати часткове виконання якихось з обраних заходів (наприклад, утеплення лише частини фасаду або горища, заміни лише частини необхідних вікон). Термін дії проекту — з грудня 2016 року по березня 2018 року.

Під час семінару оголосили конкурс для місцевих сільських громад. Зацікавлені сільради мають надати протягом встановленого терміну заявки на участь в проекті. Спеціалісти роз’яснили присутнім критерії відбору. Це рівень безробіття сільського населення, рівень бідності, стан закладів системи освіти, географічне розміщення населеного пункту, етнічний склад населення, бачення та зобов’язання місцевої ради щодо впровадження заходів з енергоефективності, тощо. Потім присутнім надали детальні роз’яснення по заповненню заявки на участь.

Також Тетяна Маяк зазначила, що комітет з відбору розгляне аналіз інформації та відбере 9 сільських громад/ОТГ для участі та 3 — у резерв. Фахівці відзначили потенціал нашого району та відмітили, що шанси Березівщини стати учасником проекту достатньо високі.

Заступник голови районної ради Валентина Димова зазначила, що подібний проект в Березівському районі проходить вперше, але умови його виконання — легші. Вона закликала сільради району взяти участь у проекті та запропонувала їм проявити наполегливість, активність та оригінальність у подачі заявок на участь. Наприкінці семінару спеціалісти провели консультації та роз’яснення з процедури участі в проекті.

Read more

На Президії та бюджетній комісії

IMG 3154

IMG 3166

 

IMG 3162

IMG 3146

8 лютого відбулося спільне засідання Президії та бюджетної комісії, яке провів голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук.

У роботі засідання взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голова райдержадміністрації Геннадій Заболотний, заступник голови райради Валентина Димова, начальник фінуправління РДА Олена Болотенко, керівники районних галузей медицини, освіти, культури й спорту, депутати та запрошені.

Відповідно до порядку денного на Президії розглядалися питання: щодо проведення 15 лютого засідання 14-ої сесії райради 7 скликання та про пропоновані на розгляд питання.

Їх два - про внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет  Березівського  району на 2017 рік» і про затвердження  районної Програми модернізації системи управління фінансовими ресурсами місцевих бюджетів району.

В ході засідання бюджетної комісії (голова Василь Задорожнюк) відбувся розгляд клопотань бюджетних установ району щодо їх фінансування та  інших клопотань.

Депутат Олександр Кривенко підняв тему  децентралізації та розгляду шляхів реалізації реформи територіальної організації влади  та місцевого самоврядування в Березівському районі.

Також було заплановано  доопрацювати та розглянути на наступній сесії районної ради питання про розподіл коштів вільного залишку по спеціальному фонду районного бюджету на першочергові об’єкти району.

Read more

На сесії Демидівської сільради

IMG 3176

IMG 3190

IMG 3200

IMG 3206

9 лютого відбулася розширена сесія Демидівської сільської ради.

У роботі засідання взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук, заступник голови райради Валентина Димова, керівник ПП «Чеське» Василь Швець, депутати, аграрії, активісти, запрошені.

Відповідно до порядку денного основним було  питання про проведення громадських обговорень щодо добровільного об’єднання територіальної громади.

Обласний депутат та керівники райради надали присутнім ґрунтовні роз’яснення та відповіли на запитання щодо процедури та необхідності виконання закону про децентралізацію. Ними акцентувалася увага на тому, що громада, зваживши всі «за» і «проти», врахувавши економічну складову, наявність  об’єктів інфраструктури та кадрових ресурсів має сама визначитися з подальшим курсом розвитку.

Опісля в ході засідання відбулося жваве обговорення теми децентралізації та прийняте відповідне  рішення щодо вивчення громадської думки жителів Демидівської сільської ради.

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Лютий 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28