Четвер, 06 Вересень 2018

У пошуках свідків Голокосту

5

2

10

9

У четвер, 6 вересня, до Березівської районної ради завітали представники пошукової групи асоціації «Яхад-Ін Унум». Вони звернулися за допомогою у пошуках на території Березівського району свідків Голокосту (масового розстрілу євреїв).

На цю тему вони поспілкувалися із заступником голови Березівської районної ради Валентиною Димовою. Акцентувалася увага на пошуках очевидців тих страшних подій, свідчення яких є унікальною історичною інформацією. Нажаль, час спливає і з кожним роком живих свідків Голокосту дедалі важко знайти. У якості прикладу своєї роботи дослідники надали для ознайомлення книгу спогадів «Yahad-In-Unum. Broad Daylight. Ten years: 2004-2014», у якій були зібрані свідчення очевидців розстрілів з України, Білорусі, Росії, Польщі, Румунії, Молдови та Литви. Матеріал для цього видання збирали 10 років.

Метою асоціації «Яхад-Ін Унум» є ідентифікація масових захоронень євреїв, циган та інших жертв, вбитих під час масових розстрілів на території Східної Європи протягом Другої Світової війни, знаходження місць невідомих раніше масових поховань.

На даний момент історико-пошукова група організації у складі 11 осіб проводить дослідницьку роботу на території Одеської області. Вони знаходять свідків тих подій, беруть у них інтерв’ю, фотографують очевидців та можливі місця розстрілів. Зібрані матеріали будуть видані окремою книгою.

«Нам потрібна допомога місцевих жителів для продовження досліджень. На даний момент ми збираємо свідчення очевидців розстрілу євреїв, яких знайшли у Новоселівській сільраді. На жаль, у нас дуже мало інформації про розстріли євреїв у роки Другої Світової війни на території Березівського району. На жаль, час спливає. Якщо вчасно не зібрати свідчення очевидців, то значна частина історії Голокосту зникне назавжди і численні масові поховання ніколи не будуть знайдені. Тому просимо всіх небайдужих людей відгукнутися і надати інформацію. Якщо Ви або Ваші рідні чи знайомі були свідками цих історичних подій, то прошу зв’язатися зі мною за тел.: 0972193230. Ваша інформація може стати унікальною та допомогти відновити історичну правду», — каже член пошукової групи Лілія Прусік.

Засновником асоціації є французький католицький священик Патрік Дебуа, батьки якого зазнали переслідувань з боку нацистів. Починаючи з 2004 року, завдяки історико-дослідницької діяльності асоціації «Яхад-Ін Унум» було визначено місцерозташування десятків сотень місць масових вбивств, про багато з яких раніше було невідомо. Також членами пошуково-дослідницьких груп асоціації було опитано більш 5300 свідків, що бачили злочини нацистів в Україні, Білорусі, Росії, Молдові, Литві, Румунії та Польщі під час Другої світової війни. Пошукові роботи ведуться протягом 14 років. Більш докладнішу інформацію про цей проект можна знайти на сайті: www.yahadinunum.org

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30