П'ятниця, 15 Лютий 2019

Захищаючи мир на чужій землі

IMG 4149

IMG 4184

IMG 4162

IMG 4211

IMG 4225

IMG 4293

IMG 4316

IMG 4350

IMG 4352

IMG 4359

IMG 4374

IMG 4445

IMG 4498

У п’ятницю, 15 лютого, в Березівці відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів та 30-ої річниці виведення військ з Афганістану.

Війна в Афганістані тривала 3340 днів — з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. Через горнило цієї війни пройшло 160 тис. наших співвітчизників, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії та каліцтва. А 3360 воїнів не повернулися до своїх домівок.

Наші співвітчизники воювали не лише в Афганістані. Українські миротворці приймали участь у вирішенні військових конфліктів у різних країнах: Кореї, В’єтнамі, Кубі, і Єгипті, Угорщині, Чехо-Словаччині, Боснії і Герцеговині, Хорватії і Косово, Лівані, С’єрра-Леоне, Ліберії та у інших гарячих точках планети. Звідти теж не повернулося багато українців. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство наші військові заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни-миротворця.

Зранку, у Свято-Миколаївському храмі Березівки відбувся молебень за загиблими в Афганістані. Його провів настоятель храму — отець Петро.

Далі колона ветеранів-афганців рушила від церкви до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям з Березівщини. До них приєдналися представники органів місцевого самоврядування, трудові колективи установ та організацій міста, рідні та близькі ветеранів-афганців, березівчани. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятної стели. Потім всі рушили до районного Будинку культури, де відбулися урочисті заходи з цієї нагоди.

Дружніми оплесками зала зустріла воїнів-афганців та учасників бойових дій на території інших держав, яких запросили на сцену. На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто загинув на цій війні.

У своїх промовах голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук та в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков відмітили, що війна а Афганістані була найкривавішою з усіх сучасних збройних конфліктів. Цей військовий конфлікт торкнувся майже кожної української родини. 7 наших земляків та 22 військовослужбовців з Раухівського гарнізону поклали там своє молоде життя.

Очільники району підкреслили у своїх виступах, що ветерани-афганці завжди були і є для всіх прикладом мужності і відваги, зразком людини, для якої обов’язок — це не просто слово, а норма поведінки, суть життя.

Цього дня було місце і для радісної події — свій день народження святкувала начальника відділу культури РДА Жанна Глазова. Голова районної ради Віталій Мосійчук та в.о. голови Березівської РДА Сергій Лоскутніков привітали її зі святом побажали творчого натхнення, здоров’я, миру, благополуччя і вручили квіти.

Потім вони провели нагородження медалями «30 років з Дня виведення військ з Афганістану». Нагороди отримали 89 учасників бойових дій в республіці Афганістан з усієї Березівщини.

За сприяння депутата Одеської обласної ради Князя Хачатряна та голови Березівської районної ради Віталія Мосійчука були придбані ордена «30 років з Дня виведення військ з Афганістану», які вручили воїнам-ветеранам Афганістану. Їх отримали Ігор Косюга, Володимир Небеленчук, Геннадій Галанов, Валерій Литвин, Віра Тупікова, Михайло Рубель, Михайло Редько, Олександр Харченко, Сергій Отемурадов, Микола Карапата, Юрій Лівенський, Олександр Федорович та Олександр Григорович Щербини, Олександр Сергєєв, Олександр Ружицький, Петро Євсієнко, Сергій Пятін, Сергій Мосійчук, Микола Чмільов та Володимир Потапчук.

Депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян подякував воїнам-афганцям за їх мужній подвиг. «Я щиро вдячний всім вам за те, що ви зробили. Своїм прикладом ви виховали прийдешні покоління. Низький уклін за ваш подвиг!», — сказав Князь Аршалуйсович.

На заході був присутній батько загиблого воїна-афганця Миколи Клеця Павло Парфентійович. Під оплески присутніх ветерана запросили на сцену, де йому вручили грошову допомогу. Від депутата Одеської обласної ради Князя Хачатряня та голови Березівської районної ради Віталія Мосійчука.

По завершенню урочистої частини відбувся святковий концерт, під час якого виступили аматори та колективи Березівського РБК.

Read more

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Лютий 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28