Статті

Прес-реліз

4 лютого о 11.00 в ГУ ДСНС України в Одеській області відбудеться брифінг, на якому розглядатимуться питання:

- резонансні пожежі та вибухи, з послідуючим горінням на об’єктах Одеської області та проблемні питання  щодо їх попередження, у зв’язку з мораторієм на проведення перевірок органами державного нагляду ДСНС України в Одеській області. Порядок подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;

- робота регіонального штабу, відповідно до  введення в дію на території Одеської області режиму "Підвищеної готовності";

- презентація інтерактивної карти захисних споруд м. Одеси. Організація проведення перевірок стану готовності захисних споруд Одеської області;

 

***

    У брифінгу приймають участь:

- начальник управління державного нагляду та контролю ГУ ДСНС України в Одеській області Павло Носуленко ;

- начальник управління організації заходів ЦЗ ГУ ДСНС України в Одеській області Андрій Галак; 

- прес-секретар ГУ ДСНС України в Одеській області Майя Грінько;

 

***

26 січня 2015 року  Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 47-р "Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації" перевів територіальні системи Донецької та Луганської областей у режим надзвичайної ситуації, а інші, в тому числі Одеську область - у режим підвищеної готовності. Режим підвищеної готовності вводиться з метою забезпечення повної координації діяльності всіх органів власті та негайного реагування на будь які надзвичайні події або загрозливі чинники для цивільного захисту населення. Саме для цього 29 січня розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації № 33/А-2015  "Про утворення

оперативного штабу Одеської області для забезпечення координації дій з попередження та протидії можливим загрозам інтересам держави,життю та здоров’ю громадян" було створено оперативний штаб Одеської області для забезпечення координації дій з попередження та протидії можливим загрозам інтересам держави, життю та здоров’ю громадян під керівництвом Одеської обласної адміністрації.

 На базі  ГУ ДСНС України в Одеській області було створено центр управління  у надзвичайних ситуацій. Центр управління створено на базі найбільш підготовленого для цього підрозділу -ДСНС, в якому є всі необхідні ресурси для забезпечення виконання завдань  з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, координації дій органів управління, сил та засобів, що залучаються.  У випадку виникнення загрози або надзвичайної події робочий орган ЦУНС - обласний штаб одразу бере на себе управління всіма процесами.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 26 січня 2015 року № 48-р "Про надання дозволу на проведення перевірок щодо дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту",  складено  план-графік «проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях Одеської області у 2015 році». Згідно цього плану перевірки в 2015 році  перевірки підлягатимуть понад 600 об'єктів.

В Одеській області створено 34 мобільні групи реагування на надзвичайні ситуації .За рішенням місцевих органів влади до складу цих груп додатково включено сили і засоби служб тепло-,  водо-, газо-, електропостачання та будівельних організацій. У разі необхідності буде задіяна кінологічна група бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт, яка розташована у с. Жеребково.

На сайті ГУ ДСНС України в Одеській області створено інтернет-розділ «Важлива інформація. Підвищена готовність», де концентрується вся інформація та ресурси для обізнаності громадян з питань цивільного захисту та щоденно оновлюється.

***

У 2014 році рятувальниками Одещини було здійснено майже 12 тис. виїздів.  Силами рятувальників було ліквідовано понад 4 тис. пожеж, з них понад 100 пожеж на підприємствах, в організаціях та закладах. Загалом  на пожежах загинуло 128 людей, з них 5 дітей. Всього врятовано понад 3 тис. людей, з них майже 300 на пожежах. На пожежах врятовано матеріальних цінностей на суму майже 300 млн. грн.. Пожежами знищено і пошкоджено майже 700 будівель та споруд. Збитки внаслідок пожеж становлять майже 40 млн. грн.. Силами працівників ДСНС в 2014 році знешкоджено майже 5 тис. вибухо-небезпечних предметів часів ВВВ.

 

З початку 2015 року рятувальниками Одеської області здійснено майже 800 виїздів. Силами рятувальників  ліквідовано понад 200 пожеж, з них майже 20 пожеж на підприємствах, в організаціях та закладах. Загалом  на пожежах загинуло майже 18 людей. Всього врятовано понад 400 людей, з них 5 на пожежах. На пожежах врятовано матеріальних цінностей на суму понад 30 млн. грн.. Пожежами знищено і пошкоджено майже 13 будівель та споруд. Збитки внаслідок пожеж становлять понад 10 млн. грн.. Силами працівників ДСНС в 2015 році знешкоджено майже 10 вибухо-небезпечних часів ВВВ.

 

***

Резонансні вибухи та пожежі на об'єктах в 2015 році

 

10 січня до служби «101» надійшло повідомлення про загорання у приміщенні нічного клубу “Ё” по вул. Польський узвіз, 15. Як з’ясувалося, виникло загорання конструкції підвісної стелі над барною стійкою на площі 4 м². Рятувальниками з приміщень нічного клубу було евакуйовано 27 осіб. ПрЗагиблих та постраждалих немає.

11 січня до служби порятунку «101»  м. Ізмаїл надійшло повідомлення про те, що у кафе «У фонтана», яке  розташовано на території Грецького скверу стався вибух, з послідуючим горінням. Постраждало 9 людей, з яких п’ятеро - працівники кафе, четверо – відвідувачі. Рятувальники ліквідували пожежу на площі 60 м². Причина пожежі – порушення правил Пожежної Безпеки при експлуатації побутових газових, гасових та бензинових приладів. Розпочато кримінальне впровадження за ознаками ч.2 ст| 270 КК України (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Як з’ясувалось, кафе тривалий час було на реконструкції і відкрилось за місяць до Нового року. Органами державного нагляду ДСНС України в Одеській області об’єкт не перевірявся у зв’язку з мораторієм на проведення перевірок, згідно Закону України від 23.02.2012 № 4448-VI. Власник кафе не подавав декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, яку повинен подавати через Центр надання адміністративних послуг при органах місцевого самоврядування згідно ст. 57 Кодексу цивільного захисту України, (постанова КМУ від 5.06.2013 р. № 440), відповідно органи ДСНС про початок робіт проінформовані не були.

16 січня у центральному універмазі ТОВ «Міда», що у м. Ізмаїл по вул. Пушкіна виникла пожежа. Як з’ясувалося, загорання виникло у підсобному приміщенні на третьому поверсі триповерхової будівлі.  Завдяки оперативним та своєчасним діям рятувальників ДСНС буквально за 10 хвилин вдалося ліквідувати незначне загорання на площі 2 м². з найменшими збитками. Причина пожежі - коротке замкнення електромережі. Остання планова перевірка даного закладу проводилася ще восени 2013 року і за її результатами було складено акт та вручено припис про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту. Крім того, за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки відповідальну особу за пожежну безпеку було притягнуто до адміністративної відповідальності. І на момент виникнення пожежі залишалися невиконані заходи, що були запропоновані за результатами перевірки.

21 січня до служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що по проспекту Маршала Жукова виникло загорання торговельного павільйону. Рятувальниками ліквідовано загорання на площі 12 м². Загиблих та постраждалих немає. Причина пожежі - коротке замкнення електромережі.

27 січня до служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що  в м. Ізмаїл по вул. Болградська, виникла пожежа на об’єкті, який відомий в місті, як станція технічного обслуговування. Вогонь швидко перекинувся по даху боксів на другий поверх поруч розташованої будівлі. На щастя, три співробітника, які знаходились  в боксах, під час виникнення пожежі, встигли самостійно покинути приміщення.  Рятувальники  ліквідували пожежу на площі 45 м². Вогнем знищені 2 бокси та 2 легкових автомобіля, пошкоджено сусіднє приміщення. Загиблих та постраждалих немає. Як з’ясувалось, власник будівлі, де сталася пожежа, не оформив документи, відповідним чином, на об’єкт господарювання (згідно документів це приватний будинок) і працював з порушенням вимог законодавства України, в т.ч. у сфері пожежної безпеки.

         1 лютого до служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у цеху по виготовленню рекламних конструкцій, на території недіючого заводу «Центроліт». Рятувальники ліквідували пожежу на площі 120 м². Загалом, для  приборкання вогню задіялися 6 одиниць основної  та спеціальної техніки та 23 чоловік особового складу ГУ ДСНС України в Одеській області. Загиблих та постраждалих - немає. Пожежні врятували виробниче обладнання та продукцію по виготовленню рекламних щитів.

         Того ж дня  на пункт зв′язку Служби порятунку «101» м. Одеса надійшло повідомлення про пожежу у віяловому цеху по ремонту локомотивів ДП «Одеська залізниця», за адресою 2-а Сортувальна, 4а. Рятувальники ліквідували пожежу на площі близько 200 м². Рятувальники не дали вогню розповсюдитись на три локомотиви, які знаходились на ремонті в приміщенні цеху. Загиблих та постраждалих не має.

 

Відділ зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в Одеській області

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30