Статті

На гребені оптимізму і позититиву

На гребені оптимізму і позититиву

 

Три роки тому виборці округу, по якому до Одеської обласної ради балотувався голова приватного підприємства «Чеське» Василь Швець, одноголосно віддали свої голоси за свого добре знаного й відомого земляка. Але ще до того, з тих часів, коли у 1980 році він очолив колгосп «Чеської компартії», Василь Сергійович інтереси своєї громади представляв у районній раді чергових скликань з перервою на депутатство в обласній раді.

Авторитет керівника сільгосппідприємства завойовувався роками. «Якщо б видалась нагода прожити життя спочатку, я б його прожив так само», — впевнено зауважує Василь Сергійович. Хоч і не рівною доріжкою стелилася життєва дорога, та йшов по ній впевнено, змалку загартований різного рівня випробуваннями. Народився в селянській родині в селі Лукашівка (яке вже й не значиться на жодній адміністративній карті). Пішки, більше шести кілометрів, доводилось щодня долати до школи. У дощ й у сніг, у кирзаках на босу ногу. І як всі хлопчаки мріяв про гарне майбутнє. Бачив себе льотчиком, та згодом, таки подавши документи в льотне училище, передумав. Не відбулося навчання й у автодорожньому технікумі, в якій і екзамени на відмінно були здані.

…За два роки строкової служби у складі радянських військ в Німеччині був час обдумати плани на майбутнє. Після повернення на батьківщину Василь поступив у Мелітопольський інститут механізації сільського господарства, освоювати спеціальність інженера-механіка. Я б сказала, все-таки переважили родинні гени, адже Сергій Швець (батько Василя) все життя своє пропрацював у сільськогосподарському підприємстві. А з технікою хлопець дружив з дитинства. Під час літніх канікул працював біля причіпної техніки до трактору. Працював на комбайнах і під час інститутської практики.

Отож, коли випускника вузу призначили головним інженером одного з кращих колгоспів Березівщини «Росія», знань у молодого спеціаліста не бракувало. Роки роботи на посаді додали неабиякого досвіду не лише по організації робіт транспортно-технічного забезпечення, але й додали навичок керівника, організатора, наставника. Працював Василь Швець і заступником голови господарства. Відповідальність, цілеспрямованість не могли бути не поміченими керівництвом агропромислового управління. І невдовзі йому запропонували посаду керівника невеликого колективного сільськогосподарського підприємства імені «Чеської компартії» (у якому за останні десять років змінилося шість керівників). На той час господарство знаходилось у важкому економічному стані. Безпорадними відчували себе люди.

Довелося все починати з нуля. Допомогли знання і досвід. Поступово життя господарства налагоджувалося. І через кілька років стабілізувалось сільськогосподарське виробництво. В основному за рахунок розвитку тваринництва, реалізації продукції консервного заводу та насіння багаторічних трав.

При утворенні окремого господарства «Дружба» у Михайло-Олександрівці його керівником було призначено Василя Швеця. На виконання державної програми по розпаюванню землі, на території сільської ради, до якої й належало господарство, селяни отримали свої частки. Господарство розпалось. Та пайщики довірили свої земельні паї мудрому і відповідальному господарю Василю Швецю, об’єднавшись в приватне підприємство «Чеське».

Нині ПП «Чеське» має сталі задовільні результати розвитку. На бригаді господарства красується нова техніка. Відновлюється тваринництво. А специфікою господарювання залишається дотримання курсу на збереження класичного традиційного рослинництва зі сівозмінами, із наявним чорним паром, зі збереженням родючості грунтів. На святкуванні цьогорічного Дня працівників сільського господарства Василь Швець був нагороджений медаллю голови райдержадміністрації «За збереження традицій».

Приватне підприємство «Чеське» частинами розкинулось на території двох сільрад, Демидівської та Михайло-Олександрівської. Участь в облаштуванні соціальної сфери сіл — вагомий напрям роботи Василя Швеця не лише як керівника господарства, а й депутата обласної ради.

Розчистка та ямковий ремонт доріг, налагодження водопостачання — постійні в порядку виконаних робіт працівниками господарства при співучасті селян. Найбільша заслуга депутата в газифікації Михайло-Олександрівки та навколишніх сіл. Одержують допомогу від керівника ПП «Чеське» в газифікації власних осель і селяни. Нещодавно, завдяки зусиллям Василя Швеця в Демидівській ЗОШ облаштовано внутрішню вбиральню. З його ініціативи і за його підтримки в Михайло-Олександрівці відкрито православний храм.

З людьми і для людей. Тільки разом можна зберегти людські цінності, разом працювати в ім’я благоустрою і процвітання села. Тільки шануючи землю, на якій виріс. Такої думки керівник господарства, депутат облради Василь Сергійович Швець. Він із задоволенням ділиться своїм оптимізмом, своїми позитивними емоціями, і з впевненістю зустрічає новий трудовий день.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30