Статті

№386-VI Про звіт голови районної ради про свою діяльність за 2014 рік

 

БЕРЕЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІШЕННЯ

 

         Про звіт голови районної ради про свою                  діяльність за 2014 рік

 

 

         Відповідно до частини 2 статті 43 пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

         В И Р І Ш И Л А :

 

 

1.Звіт голови Березівської районної ради про свою діяльність за 2014 рік взяти до відома (додається).

        

 

 

Голова районної ради                    О.А.Богоміл                     

 

«17» квітня 2015 року

№ 386-VI


 

Шановні депутати, запрошені!

 

              Статтею 55 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підбиття підсумків колективної роботи - кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на наступний період діяльності ради.
            Минулий рік, як до речі і цей, був насичений політичними подіями в країні. Майдан, який згодом переріс у революцію гідності, змінив психологію багатьох людей, їх ставлення до себе й України в цілому. За нашу незалежність, самостійність боролися цілі покоління українських патріотів, за неї сьогодні гинуть українські воїни та мирні громадяни на сході нашої держави. Серед них - і наші земляки: Булавенко Віктор,  Кравець Євген,   Бошняк Віктор - вічна  їм  пам'ять.
      

 

Шановні депутати, присутні! Пропоную вшанувати хвилиною мовчання пам’ять всіх, хто поліг за волю і незалежність України . (хвилина мовчання).

 

                Слід нам всім пам’ятати, що сьогодні, коли у вкрай важкому стані опинилась наша країна, молоді земляки – патріоти Одещини, ведуть боротьбу в районах антитерористичної операції, відстоюючи її незалежність. Районна рада теж не відсторонилась від проблем та долучилась до організації матеріально – технічної допомоги учасникам АТО. Так, працівники ради та районної державної адміністрації,депутатський корпус, надавали  шефську допомогу 28 механізованій     бригаді  місце дислокації якої  знаходяться в Чабанці та на Широкому лані,  військовій частині 1875 смт.Раухівка, 17 батальйону територіальної оборони під Маріуполем, а це продукти харчування, одяг, засоби гігієни та інше. Хочеться подякувати всім, хто в цей непростий час гуртом, зі щедрістю і відповідальністю взявся збирати допомогу українським солдатам, що несуть службу в зоні АТО, а також тим, хто вже повернувся і проходить інтенсивне лікування та реабілітацію.

 

 9 одиниць транспортних засобів відправлено з Березівського  району  в  зону АТО  українським  військовикам. Допомогу  надавали сільгоспвиробники району-це асоціація фермерів «Сатурн» , ПП «Чорногірське», АФ «Маяк», ТОВ ім..Шевченка, ТОВ «Санвіт», ПП  «Чеське»,та фермери Ряснопільської  сільської  ради.

 

     Щира подяка та низький уклін всім, хто відгукнувся і вніс свою частку в благодійну справу. Підтримав воїнів у такій нелегкій справі, адже саме вони відстоюють мирне небо і спокій нашої держави – України.

 

          Сьогодні – маємо привід замислитися над тим, що ми пройшли впродовж року, якого майбутнього хочемо і як до нього рухатися. Адже усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями, ми не можемо залишатись осторонь цих подій, розуміючи, що кожен житель району має право висловлювати свою думку і свою позицію. Представляючи інтереси територіальних громад району, враховуючи суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в державі, я закликаю усі політичні партії та громадські організації об’єднатися навколо національних інтересів, не нагнітати напругу в трудових колективах державних установ, підприємств і організацій, які забезпечують життєдіяльність району, дотримуватися законності, забезпечувати правопорядок, безпеку, мир та добробут громадян. Звичайно, було багато проблем, але всі вони вирішувалися спільно з депутатами, громадськістю району.

 

        Районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавствомтарегламентомрайонної ради.
          

 

         На виконання взятих зобов’язань перед нашими виборцями, районна рада спрямовувала свої зусилля на пошук дієвих шляхів підвищення ролі органів місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного, культурного та  духовного розвитку Березівщини.  Без сумніву, саме  сьогодні, в період реформ в нашій країні,  роль органів місцевого самоврядування в державі та суспільстві буде лише зростати. Разом із цим підвищуватиметься і відповідальність депутатів місцевих рад, усіх посадових осіб місцевого самоврядування за стан  кожної території, ефективну роботу комунальних підприємств, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, культури, охорони здоров’я тощо. саме тому ми маємо підходити до своєї діяльності більш критично і відповідально.
            Прагнучи максимально забезпечити виконання за
вдань, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", вже традиційно головним пріоритетом діяльності ради було, є і залишається згуртування депутатів навколо визначального – вирішення в межах наявних можливостей назрілих життєвих проблем жителів   Березівського району.

 

             В своїй роботі   ми не уникали відповідей на гострі запитання, не ухилялися від критики та не хизувалися власними  напрацюваннями, а, навпаки, прагнучи  залишатись максимально відкритими і доступними у своїй діяльності, об’єднали зусилля задля вирішення важливих питань життєзабезпечення району та розвитку місцевих громад.

 

            Делегуючи повноваження районній державній адміністрації, ми визначили такі ключові завдання: наповнення районного бюджету, його ефективне використання, забезпечення соціального захисту населення, дотримання законності та правопорядку.  Завдяки послідовності і взаємодії маємо тут ряд позитивних тенденцій.

 

            Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, готується  постійними комісіями, узгоджується президією.

 

  Дотримуючись одного із основних принципів місцевого самоврядування – принципу гласності, ми  завжди на пленарні засідання ради запрошували  голів органів  місцевого  самоврядування, начальників управлінь та відділів   райдержадміністрації, представників громадських організацій, керівників організацій, установ та підприємств району, депутатів обласної ради,  керівництво правоохоронних органів, суду,  прокуратури, представників засобів масової інформації.

 

         Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.

 

У звітному періоді проведено   чотири сесії  районної ради налізуючи весь спектр розглянутих питань, варто зауважити, що районна рада приділяла увагу найскладнішим проблемам сьогодення району. Основні з них: «Про районний бюджет на 2014 рік», «Про програму економічного і соціального розвитку району на 2014 рік»,  « Про проведення  нормативної грошової  оцінки земель несільськогосподарського призначення за  межами  населених  пункутів  на  теріторіі Березівського району»,  « Про підготовку до літнього відпочитку та хід оздоровлення дітей району влітку 2014 року», «Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території   Березівськогорайону», «Про  стан  законності та вжиті  прокуратурою  заходи  щодо  її зміцнення  протягом  2014 року» та інші.

 

В рамках питань про внесення змін до районного бюджету на 2014 рік, депутати  детально і виважено підходили до розподілу коштів, намагаючись спрямувати їх насамперед на життєво необхідні заходи.

 

Слід відмітити, що сесії ради скликалися без порушень установлених термінів, про проведення сесії та інших заходів депутати повідомлялися завчасно через засоби масової  інформації та в індивідуальному порядку.

 

Дорадчим органом ради є президія, яка затверджена рішенням районної      ради у складі   12 осіб та діє у відповідності до затвердженого положення . Протягом 2014 року відбулося 4 засіданя президії районної ради , на яких розглядалися питання порядку денного, організації та проведення сесій.

 

      Слід зазначити, що засідання президії проводились регулярно на ділових та демократичних засадах.

 

  Аналізуючи роботу постійних комісій районної ради слід відмітити значні позитивні зрушення. Натомість  частіше і активніше засідають комісії, які розглядають питання, що виносяться на розгляд сесії відповідно до їх профілю. Це дає можливість глибше і фаховіше аналізувати запропоновані проекти рішень. За результатами розгляду, комісією приймаються висновки щодо доцільності підтримки того чи іншого рішення або внесення змін до нього. Скажу, що без такого висновку жодний проект рішення на сесію не виносився.

 

За звітний період було проведено 39 засідань постійних комісій, 4 спільних засідань постійних комісій.

 

Одним із головних напрямів роботи районної ради є затвердження районного бюджету та контроль за його виконанням. за функціональною спрямованістю це належить до компетенції постійної комісії з питань бюджету ( голова – Борисов В.О.) комісія з початку  року  провела 8 засідань, з них два спільних засідання із постійними комісіями з соціальних питань та  з питань будівництва.

 

 На засіданнях розглянуто 23  питання, з них 8 питань бюджетних (затвердження бюджетів та внесення змін до них, звіти про виконання районного бюджету за відповідні періоди, інші питання фінансування видатків із районного бюджету), 7 — це затвердження схвалених відповідними розпорядженнями голови райдержадміністрації районних програм (соціально-економічного розвитку, розвитку освіти, медицини та інших галузей), 2 питання щодо внесення змін до раніше прийнятих програм та 2 питань стосувалися розгляду інформацій про виконання окремих районних програм в порядку контролю,  15 питань на комісії стосувалися розгляду 14 листів-клопотань від сільських та  селищної рад, бюджетних організацій щодо додаткового виділення коштів із районного бюджету.

 

 Постійною комісією з питань будівництва, промисловості, комунального господарства (голова-Хачатрян К.А.),проведено 6 засідань,  на яких  проведена велика робота  щодо підготовки та  надання пропозицій  на сесію  районної ради щодо  фінансування найбільш пріоритетних  об’єктів соціально-економічного та культурного призначення, виконання робіт, які потребують  залучення  коштів  районного,обласного чи державного бюджетів  .

 

  На засіданнях постійних комісій з питань освіти,культури,молодіжної політики та спорту(голова-Федюкіна Т. І.) розглядались питання щодо модернізації мережі навчальних закладів району  .

 

Не залишається поза увагою депутатів, постійних комісій районної ради і таке важливе питання, як літнє оздоровлення дітей. Влітку 2014 року оздоровлення учнів загальноосвітніх шкіл району було організовано в пришкільних таборах,  де оздоровились – 2500  дітей, в дитячому оздоровчому центрі « Чайка»  оздоровлено 180дітей. Профінансовано закупівля  путівок з районного бюджету в ГА «Оздоровчий центр « Чайка» на суму 199,9 тис.грн,а також  виділено 180.0 тис. грн. на харчування  в 25 пришкільних оздоровчих закладах. Директори шкіл та пришкільних таборів, дирекція ГА  «Оздоровчий центр   « Чайка»   району забезпечили комплексний підхід до організації оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків.  За підсумками оздоровлення в 2014 році  Березівський  район відзначений,як один  з кращих  районів  в області.

 

Постійною комісією з питань соціальної політики та охорони здоров’я (гол.Громадченко О.В.) було проведено 9  засідань. В зв’язку з оптимізацією охорони здоров’я була прийнята  районна  цільова програма «Здоров’я»,метою якої  є поліпшення  демографічної  ситуації , збереження і зміцнення  здоров’я населення шляхом підвищення ефективності  надання медичної  допомоги. Ця програма в  собі об’єднала всі  медичні  програми,які ми з вами  раніше  приймали. Програмою до 2016 року  передбачено кошти в сумі  500тис.грн. ,  для  придбання  квартир  лікарям. На комісії також вирішувалося питання  щодо  додаткового виділення  санітарного  автотранспорту  комунальному  закладу «Березівська  ЦРЛ». Питання  було  вирішено  позитивно.

 

Постійною комісією з земельних питань (гол.-Гришаков В.І.),проведено 6 засідань,комісія провела відповідну роботу щодо  проведення та затвердження нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за  межами  населених  пунктів  на  території  Березівського району, також розглянуті зміни  до програми  регулювання  земельних  відносин в Березвському  районі.

 

На засіданнях постійної комісії з питань  депутатської діяльності, законності та регламенту(гол.-Димова В.В.)  6 засідань,розглядалися питання ,шодо призначення керівників комунальних  закладів та  продовження терміну дій  контрактів ,затвердження  складу кращих  працівників  району  та  трудових  колективів, внесення змін до статуту КП « Редакція «Степовий  маяк»,про розподіл  орендної  плати за  майно  спільної  власності сіл, селища та міста Березівського району, інформації прокурора району  та начальника  районного відділу міліції щодо  стану  боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території   Березівського району.

 

   Вивчались та обговорювались проекти рішень районної ради з питань, що належать до компетенції комісії, та приймались відповідні рекомендації про доцільність внесення  питань на пленарні засідання сесій ради.

 

Аналіз показує, що постійними комісіями районної ради проведена значна робота. Однак, не всі можливості у їх роботі використані. Окремими депутатами районної ради  і надалі  ігнорується робота в постійних комісіях, про що говорилося неодноразово на сесіях  районної ради і в попередньому моєму звіті. Слід об’єктивно визнати, що я, як голова районної ради, разом з виконавчим апаратом   забезпечували виконання вимог регламенту районної ради  щодо вчасного подання документів на розгляд ради, якісної їх підготовки.

 

        Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районної радою затверджено 45 районних цільових програм. Всі програми спрямовані на зростання економічного потенціалу району, вирішення соціально-культурних потреб територіальних громад міста, селищ та сіл. Ці документи визначають основні напрямки нашої спільної роботи не лише на рік, а й найбільш довгострокову перспективу. Та з прикрістю хочу відмітити, що не  всі програми були і будуть профінансовані.  У 2014 році профінансовано лише 6 програм на суму 345.6 тис. грн.  У грудні 2014  року  була  затверджена  районна  цільова  програма,щодо  мобілізаційної  підготовки та мобілізації місцевого значення,забезпечення заходів, пов’язаних з виконанням військового  обов’язку, призовом  громадян  України на строкову  військову  службу до  лав  збройних  сил  України та  інших  військових  формувань на 2015-18 роки. Така програма  з подальшим  фінансуванням  затверджена тільки в нашому районі Одеської  області.

 

          Я задоволений злагодженою роботою депутатського корпусу з усіх питань, які виносились на пленарні засідання. Хоча представництво політичних сил в районній раді широке, нам вдавалося знаходити порозуміння з кожною політичною силою, бо всі розуміли: від наших рішень залежить подальший розвиток району, втілення в життя тих позитивних процесів, які покращують добробут людей і забезпечують соціально-економічний розвиток району. За це я вам щиро вдячний.

 

Ефективність діяльності районної ради багато в чому залежить від злагодженості та професійності роботи її виконавчого апарату. Працівники виконавчого апарату Березівської  районної ради будують свою роботу на принципах законності і гласності, колегіальності і плановості, поєднанні місцевих та державних інтересів відповідно до повноважень передбачених законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», регламентом роботи районної ради, положенням про виконавчий апарат.

 

В структурі районної ради на сьогодні  працює 9 чоловік

 

   Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надавали їм при необхідності консультативно-методичну допомогу.

 

   Виконавчий апарат райради  забезпечував виготовлення на кожну сесію необхідної кількості екземплярів проектів рішень та порядків денних для вивчення депутатами районної ради, матеріалів чергових сесій ради.

 

 

 

 

 

          У звітному періоді ми добивались тісної взаємодії апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, відпрацьовували проекти рішень.

 

             Значна увага в діяльності апарату приділяється роботі із документообігом. Здійснюється загальне діловодство відповідно до вимог інструкції із діловодства, що містить інформацію з обмеженим доступом; організація особистого прийому громадян та забезпечення обліку, розгляду скарг і звернень; підготовка документів щодо нагородження почесними відзнаками районної ради та нагород Одеської обласної  ради.

 

 Виконавчий апарат ради  реєструє, розмножує та розсилає рішення районної ради та розпорядження голови районної ради, доводить їх до відома виконавців. При необхідності видає копії, витяги з прийнятих документів.  У звітному періоді до  Березівської районної ради надійшло та  зареєстровано  475 вхідних документів.

 

З них документи обласного значення :125 ( листи  з обласної ради – 65, обласної державної адміністрації -15, народних депутатів україни – 2,   обласних управління центральних органів влади – 83),  документи місцевого значення – 350.

 

         Направлено в різні установи, організації, підприємства 205 вихідних документів, з них в обласну раду –  57 документов, обласну державну адміністрацію -32, спільних  з РДА  -20.

 

         Зареєстровано 114 розпоряджень голови районної ради, з них  з основної діяльності - 65 ,  кадрові – 7,  відпустки – 22 , відрядження – 20.

 

          Підготовлено та направлено до обласної ради Фонду  підтримки індивідуального житлового будівництва на селі  22 клопотаня на надання  пільгового кредиту за програмою « Власний дім» для газифікації  будинків в  сільських населених пунктах району.       

 

        Апарат районної ради  проводить підготовку щомісячних планів роботи ради та інформує  Одеську обласну раду про заходи, які плануються в районі на наступний місяць .

 

      Проводиться відповідна робота по підготовці та підвищенню кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, організовується робота із забезпечення кадрового резерву, надається допомога органам місцевого самоврядування на нарадах, семінарах-навчаннях.

 

            Для забезпечення ефективної роботи районної ради протягом каденції використовуються різні форми і методи співпраці із засобами масової інформації. Робота районної ради завжди здійснювалась на засадах відкритості та прозорості. Висвітлення діяльності депутатського корпусу протягом каденції відбувається через різні форми і методи співпраці із засобами масової інформації.

 

         Основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно утримується і оновлюється.

 

 

 

         Протягом звітного періоду  на офіційному  веб-сайту  розміщаються новини Березівського  району,а також  матеріали  надані міжрайонною  державною  податковою інспекцією.

 

    Ще одним із важливих інструментів роботи депутата районної ради, що допомагає належним чином реалізовувати свої права та виконувати передбачені законодавством обов’язки, є депутатський запит. Через районну раду депутат має можливість звернутися зі своїм запитом до будь-яких посадових осіб, установ, організацій. Я вдячний депутатам, які активно працювали в цьому напрямку:Громадченку Олександру Володимировичу,    Желіховському  Віктору Пилиповичу ,Ладиненку  Анатолію Володимировичу .

 

   Зворотний зв’язок з громадськістю відбувається через роботу зі зверненнями громадян – один із найважливіших напрямків діяльності районної ради, що здійснюється відповідно до вимог закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». У звітний період до районної  ради  надійшло 414  звернень громадян, з них на особистому  прийомі  136, 283- письмових  звернень. Усі звернення  були  вчасно  розглянуті та надані  конкретні  відповіді  заявникам.

 

          Статистика показує, що в основному на прийом до голови райради зверталися пенсіонери, учасники війни, ветерани праці, інваліди та інші малозабезпечені верстви населення. Звернення громадян розглядались виконавчим апаратом райради  із залученням працівників відповідних відділів та управлінь райдержадміністрації. На виконання питань, порушених у зверненнях громадян, надавались письмові відповіді, роз’яснення.

 

В переважній  більшості   випадків громадяни піднімають питання соціального захисту (призначення соціальних допомог, надання матеріальної допомоги на лікування), оформлення державних актів на землю, розрахунків за здані в оренду земельні паї, питання стану доріг.  Продовжують турбувати людей і проблеми комунального  господарства, благоустрою, питного водопостачання, опалення і газифікації житлових будинків,  питання функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров’я.

 

                        У місцевому самоврядуванні, на відміну від виконавчих органів влади, відсутнє  підпорядкування по вертикалі. Натомість ми з вами підпорядковані закону і волі виборців, а це, на моє глибоке переконання, - найвищий ступінь відповідальності. В нашому районі : одна міська, одна селищна та 18 сільських   ради. Вони не лише представляють на місцях державу і владу, а й виступають безпосередніми носіями інтересів територіальних громад,а сільські та селищний голови - це справді центральні фігури на селі, які несуть персональну відповідальність за здійснення наданих їм законом повноважень.

 

       Враховуючи те, що районна рада представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селища, міста району, проводиться певна робота щодо взаємодії та координації роботи органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Уже не перше скликання районної  ради, продовжує результативно працювати координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яка створена з метою вироблення узгоджених пропозицій з питань розвитку місцевого самоврядування, забезпечення самодостатності і самостійності місцевих бюджетів, вирішення місцевих проблем, обміну досвідом роботи тощо.
У звітному періоді відбулося 4 засідання координаційної ради, на яких розглянуто більше 20 питань. 
Зокрема, розглянуті питання:
про особливості складання місцевих бюджетів району та доведення до органів місцевого самоврядування граничних обсягів видатків розрахункових показників по галузях бюджетної сфери на 2014 рік;
про повноваження органів місцевого самоврядування стосовно вирішення земельних спорів у межах населених пунктів;
про роботу органів місцевого самоврядування в сфері соціального захисту; про взаємодію органів податкової служби та органів місцевого самоврядування з розширення бази оподаткування та збільшення надходжень до місцевих бюджетів;
про розмежування земель державної та комунальної власності;
про організацію територій та об’єктів природо-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні.
Прагнемо надавати місцевим радам різноманітну та різнопланову допомогу, щоб вони могли працювати активно, послідовно, цілеспрямовано, а головне – компетентно і результативно, із чітким розумінням прав і обов'язків. 
практикуємо обмін досвідом у вирішенні спільних проблемних питань територіальних громад району.

 

           Невід'ємне право громадянина демократичної держави – вільно обирати владу.    Неодмінний обов'язок демократичної держави – забезпечити своїм громадянам можливість реалізувати це право.

 

         2014 рік  був роком,коли громадяни  нашої  країни обирали  Президента  України  та Верховну  Раду України. Разом з цими виборами  в районі  були призначені проміжні  вибори  голів Заводівської  ,Вікторівської  та Яснопільської  сільських  рад. Виконавчий апарат районної ради надавав консультативно-методичну, правову допомогу, всебічно сприяючи в межах свої повноважень як Березівській  районній, так і Заводівській  ,Вікторівській  та Яснопільській   сільським  територіальним та відповідним дільничним виборчим комісіям у підготовці та проведенні  виборчого  процесу  в  районі.

 

 

 

     За звітній період, як і в попередні роки, районна рада проводила свою роботу відкрито і гласно, приділяла постійну увагу зв'язкам із засобами масової інформації, керуючись при цьому чинним законодавством, зокрема Законами України: "Про інформацію", «Про друковані засоби масової інформації», "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масово їінформації".

         Налагоджено чіткий взаємозв'язок з редакцією газети "Степовий маяк". На кожному пленарному засіданні сесії ради, засіданнях постійних комісій, інших заходах присутні її працівники. На сторінках газети у рубріках «Самоврядування»,  «Депутат в окрузі», «Трибуна депутата», «На сесії районної  ради»  періодично друкуються матеріали про роботу сільських та міської рад, подаються інтерв'ю з головами територіальних громад, депутатами різних рівнів, про участь голови  та заступника голови  районної ради  в житті  територіальних  громад та  різноманітних  заходах і  подіях  міста і району.

 

 

 

             Стало традицією, до дня місцевого самоврядування, брати участь в обласному щорічному конкурсі сільських та селищної ради з розвитку  соціальної  інфраструктури  та благоустрою  теріторій. До речі, в звітному році

 

3 місце в  конкурсі посіла Ставківська сільська рада (сільський голова Соловйова Г.П.).

 

 

 

              Районна  рада  реалізовувала заходи  спрямовані    на  формування   та  подальше  вдосконалення  сфери  фізичної  культури і спорту  в районі.

 

          Так уже  стало  традицією в вересні  кожного  року проводити  Малі Олімпійські ігри серед селищної та сільських рад присвячені розвитку  спорту та здорового способу життя. Я дякую тим сільським  головам,депутатів  місцевих рад, які знайшли  можливість  забезпечити   участь команд в спартакіаді, незважаючи  на деякі  об’єктивні  та суб’єктивні  обставини, та фінансові  проблеми. Хочу  назвати  кращі  сільські  ради , які з року в рік  займають  призові  місця це: Раухівська  селищна  рада,  Розквітівська та  Заводівська сільські  ради.

 

        В грудні  місяці 2014  року  на засіданні  Управління   з питань  фізичної  культури  та спорту  облдержадміністрації   були підведені  підсумки  огляду –конкурсу  на кращу  постановку  роботи з фізичної  культури та спорту  за 2014 рік. Березівський  район  в цьому  конкурсі  посів  перше  місце.

 

          Доброю традицією в районі стало також проведення державних та професійних свят , на яких cпільними грамотами районної ради та районної адміністраціх відзначалися  кращі працівники  району . До Дня  Незалежності  було  оновлено  районну дошку Пошани.   Відзнаками районної ради було нагороджено 47 найкращих людей району, які приймали участь  в соціально-економічному житті району.

 

                В 2014 році на об»єктах соціально-культурного призначення за рахунок бюджетів усіх рівнів здійснено роботи на загальну суму -  11658.5 тис.грн., в т.ч.:

 

- за рахунок фонду охорони навколишнього природного середовища здійснено роботи по відновленню гідрологічного режиму ріки Тартакайка в межах м. березівка ;

 

- за рахунок  субвенції з обласного бюджету на реалізацію регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа придбано 3-и будинки для дітей-сиріт ;

 

- за рахунок субвенції з державного бюджету на  будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах здійснено поточний ремонт вул.З.Космодем"янської, Орджонікідзе, Комсомольська, Тімірязєва, Фрунзе, К.Цеткін, провулків Тімірязєва, Крупської  м.Березівка ;

 

- за рахунок субвенції з державного бюджету на  будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах   здійснено капітальний ремонт вулиці Енгельса, м.Березівка, поточний ремонт вул.Леніна м.  Березівка, поточний ремонт вул.Мічуріна с.Яс нопіль, поточний ремонт вул.Гвардійська смт.Раухівка ;

 

_за рахунок  коштів  обласного бюджету виконано:

 

-капітальний  ремонт приміщення  поліклінічного  відділення КЗ  «Березівська ЦРЛ»

 

-капітальний  ремонт   приміщення  КЗ  «Березівська ЦРЛ»

 

-капитальний  ремонт  даху  Будинку культури с.Шевченкове

 

- за рахунок обласного бюджету розвитку  виконано роботи на загальну суму – 4 805,1 тис.грн. :

 

-   капітальний ремонт будівель та споруд стадіонуФСК "Колос" в м.Березівка  ;

 

-   підвідний газопровід високого тиску до с.Виноградне  ;

 

-   капітальний ремонт теплотраси та установка котельного обладнання для Березівської ЗОШ 1-3 ст.№3  ;

 

-   капітальний ремонт ЗОШ і-ш ступеню №2 м. Березівка ;

 

-   виготовлення проектно-коштогрисної документації та отримання експертизи по об"єкту :технічне переоснащення (заміщення споживання природного газу) системи опалення на об"єкті : "Раухівська зош і-ш ступенів смт Раухівка ,вул.Совєтська ;

 

 

 

- за рахунок районного  бюджету розвитку виконано роботи на 448,4 тис.грн.:

 

-         придбання та монтаж котельного обладнання ЗОШ №3 м.Березівка;

 

-         заміна вікон  зош с.Демидово ;

 

-         капітальний  ремонт  теплотраси Заводівського нвк зош і-ііі ступеню днз ;

 

-         облаштування  внутрішнього туалету зош с.Демидово ;

 

-         заміна вікон  вЗОШ с.Ряснопіль ;

 

-         заміна вікон  і дверей зошс.Червоноволодимирівка ;

 

-         заміна вікон ЗОШ  с.Шевченково ;

 

-         придбання котла для Розквітівської сільської амбулаторії;

 

 

 

- за рахунок  бюджету розвитку м.Березівка, Раухівської селищної ради та сільських рад району  виконано роботи на загальну суму 2059,6 тис

 

  

 

        На сьогоднішній  день разом з  районною  державною  адміністрацією працюємо над вирішенням  слідуючи  першочергових  питань:

 

 

 

-         відкриття дитячих дошкільних закладів в с.Софіївка та с.Гуляївка;

 

-         реконструкція будівлі терапії під розміщення гуртожитку та службового житла;

 

-         добудова будівлі судово-медичної експертизи;

 

 

 

Робота буде сконцентрована на  забезпечення водопостачання, освітлення  населених пунктів, ремонт доріг загального користування.

 

На  території Раухівської селищної ради  планується :

 

-         Капітальний ремонт Будинку культури (офіцерів) ;

 

         -Ремонт водонапірної вежі та реконструкція очисних споруд.

 

 

 

   Система органів державної влади в особі районної державної адміністрації і система органів місцевого самоврядування в особі сільських, селищних, районної рад представляють комплекс різних за своєю природою органів, об’єднаних в єдине ціле для того, щоб забезпечити як захист держави так і вирішувати питання життєдіяльності територіальних громад району.

 

            У цьому звіті, звичайно, не можна всього охопити. Є питання, які потребують додаткового часу та осмислення в найближчому майбутньому. Я думаю, сьогодні йде мова не скільки про підбиття підсумків за певний період, скільки як аналіз  стану справ з метою накреслення перспектив на майбутнє, є намагання привернути увагу на проблеми, які існують у районі. Звичайно не все вдається в нашій роботі, для цього є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Щось зроблено, але ще більше нам потрібно зробити, потрібно працювати так, щоб всі виборці відчули зміни на краще.

 

               Започаткована реформа місцевого самоврядування в Україні, спрямована на децентралізацію, передачу повноважень у регіони і підвищення ролі представницької влади на місцях, спричиняє необхідність реалізації заходів щодо розвитку місцевого самоврядування, активізації громад, залучення населення до питань муніципального управління.

 

 

 

          Кожен з нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми також повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій, побажань - є бажання працювати для людей, працювати для району, є тільки Україна, її інтереси, єдність країни та шлях європейського демократичного розвитку. Я впевнений, що і надалі триматиму руку на пульсі району й діятиму в інтересах  району. Дякую всім депутатам, представникам органів виконавчої влади, хто допомагав мені – порадою, підтримкою чи навіть просто добрим словом. Це згуртовує нас. Завдяки вам мені простіше переборювати ті проблеми, з якими доводиться мати справу кожного дня. Я переконаний - ми сильні і перейдемо через усі нинішні випробування.

 

 

 

              Березівська районна рада глибоко переконана, що лише конструктивна співпраця рад всіх рівнів та ділові партнерські відносини місцевих рад з органами виконавчої влади, іншими організаціями; гармонійне поєднання загальнодержавних і місцевих інтересів забезпечать вихід із кризи, соціально-економічний розвиток держави, підвищення добробуту і якості життя громадян, повноцінний та ефективний розвиток місцевих територіальних громад на засадах європейської хартії місцевого самоврядування.

 

 

 

                     

 

 

 

 


Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Вересень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30