Децентралізація на місцях: передача майна громадам та фінансування

1

2

3

4

5

6

7

8

9

У середу, 9 грудня, відбулася нарада з представниками об'єднаних територіальних громад щодо децентралізації на місцях.

Її провели голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук та голова Березівської РДА Юрій Головін. У нараді взяли участь депутат Одеської обласної ради Князь Хачатрян, голови, секретарі об'єднаних територіальних громад Березівського району. З 16 громад ОТГ у нараді взяли участь представники 14 громад.

Обговорювалися дорожня карта децентралізації, шляхи співпраці між депутатами та органами місцевого самоврядування, процедура передачі майна громадам, фінансування, введення нових функцій у громадах, створення нових профільних відділів.

Керівники району наголосили на конструктивній та оперативній співпраці місцевих громад з керівництвом району.

Детально зупинилися на процесі передачі майна районів до власності новостворених громад. Зокрема, це майно шкіл, дитсадків, будинків культури, клубів, бібліотек. За законодавством передача має відбутися до 1 січня 2021 року.

Першочерговими об'єктами передачі стануть освітні заклади. Субвенції на освіту з нового року будуть отримувати саме громади, а не район.

Голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук підійняв питання про реорганізацію районних архівів та рад ветеранів. Більш докладніше на процедурі передачі майна зупинився заступник голови районної ради Сергій Лоскутніков.

Голова Березівської РДА Юрій Головін поцікавився у представників громад процесом передачі дитячих притулків, терцентрів по догляду за людьми похилого віку, райлікарень. Далі слово надали в.о. головного лікаря Березівської ЦРЛ Вікторії Борисовій. Вона звернула увагу на збільшене навантаження на опорну лікарню району (Березівська ЦРЛ) за рахунок збільшення пацієнтів з інших районів – Миколаївського, Іванівського та Ширяївського районів.

Також вона звернула увагу на наявність пакетів послуг у місцевих лікарнях. Згідно з медичною реформою в райлікарнях будуть введені пакети послуг. Зокрема, це хірургічний, терапевтивний, пологовий, стоматологічний, інфекційний та інші пакети медпослуг. Без цих пакетів лікарні Березівського району не зможуть надавати певні види послуг (лікування від коронавірусу, приймання пологів, лікування легеневих, серцево-судинних захворювань та інші медпослуги).

Представники Іванівської ОТГ внесли пропозицію щодо більш швидкого процесу передачі Іванівської райлікарні до складу медзакладів Березівського району та зміни засновників, 

Присутнім також було повідомлено, що найближчим часом Березівська райлікарня отримає новий томограф. Ще одним важливим моментом є те, що тільки в опорній лікарні комп'ютерна томографія буде здійснюватися безкоштовно.

Депутат обласної ради Князь Хачатрян відмітив, що питання передачі лікарень у власність громад треба вирішувати колективно, зверненням жителів навколишніх населених пунктів.

Також він повідомив, що зараз ведеться активна робота над двома проектами капітальних ремонтів автошляхів Березівського району – доріг на Червонознам'янку та Троїцьке.

Оскільки там заплановано значний обсяг робіт, то за один рік його неможливо буде втілити. Як відмітив депутат обласної ради, ремонт даних автошляхів буде здійснюватися у максимально короткі терміни. Князь Аршалуйсович підійняв питання про водозабезпечення населених пунктів та ремонт доріг в нових громадах Березівського району.

Також він акцентував увагу на тому, що для отримання результату важлива злагоджена робота місцевих громад з керівництвом району.   

 "Кожен з новообраних представників громад проводить на місцях роботу для отримання результату. Ми всі маємо стати одним колективом, який працюватиме для жителів нашого нового, об'єднаного Березівського району. Нам потрібно знайти спільну мову. Лише у такому випадку ми будемо мати позитивний результат", – сказав Князь Хачатрян під час виступу.

Начальник Березівського МРС Максим Сьомкін повідомив, що тепер фінансування служби цивільного захисту будуть здійснювати місцеві громади. Він закликав приділити увагу питанням цивільного захисту, пожежної безпеки для підтримки місцевих пожежних. 

Березівський МРС стане опорним серед пожежних частин Березівського району. В кожній ОТГ має бути місцева пожежна команда, яка буде утримуватися з бюджету громади. 

Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Березівської РДА Ольга Гаврилюк поінформувала про актуальні питання освіти: надала роз'яснення щодо періоду передачі майна шкіл у власність громад, фінансування закладів освіти, функції відділів освіти та інші актуальні питання.

 

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31