Розпочали огляд претендентів на звання кращого села

IMG 0811

IMG 0815

IMG 0823

IMG 0838

IMG 0877

Три населених пункти Березівщини будуть боротися за звання кращого села Одеської області. У понеділок, 12 липня, представники районної конкурсної комісії розпочали огляд претендентів обласного конкурсу “Найкращий сільський населений пункт з благоустрою Одеської області”.

Як відзначається на сайті обласної ради, даний конкурс започатковано у 2021 році, його організувала та проводить Одеська обласна рада, проводити його планується щороку. Села-претенденти змагатимуться в трьох територіальних групах — південь, центр та північ області.

До першої зони увійшли північні райони (Подільський, Роздільнянський); до другої зони – центральні райони (Одеський, Березівський); до третьої зони – південні райони (Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський).

У кожній групі переможці отримають грошові нагороди на подальший благоустрій своїх сіл. Населені пункти, які посіли перші місця у групах, отримають по 400 тисяч гривень, другі місця — по 300 тисяч, треті — по 200 тисяч. Планується, що конкурс триватиме до 15 вересня. До цього часу будуть оглянуті усі претенденти. Від Березівського району у конкурсі виявили бажання взяти участь три населених пункти: Ісаєве (Миколаївська громада), Курісове  та Білка (Іванівська громада).

Першим претендентом, якого оглянули, стало село Ісаїве. На початку огляду члени комісії поспілкувалися з представниками місцевої влади у сільраді. До складу районної конкурсної комісії увійшли заступник голови Березівської районної ради Сергій Лоскутніков, радник голови Березівської районної ради Олександр Беспалий, представники структурних підрозділів Березівської РДА, районної ради та депутатського корпусу Березівської районної ради (загалом 15 чоловік). Вони розповіли про конкурс та умови його проведення, обговорили важливі організаційні моменти та надали рекомендації стосовно правильного документального оформлення участі у конкурсі. Претенденти мали подати до конкурсної комісії відповідний пакет документів. Також учасникам конкурсу необхідно підготувати фото- та відеопрезентацію населеного пункту, довідкову інформацію.

Основні критерії, за якими визначатимуть переможців: наявність комунікацій (газопровід, водопровід та каналізація); санітарний стан населеного пункту окремих об’єктів благоустрою, парків, скверів, доріг, сміттєзвалищ; ремонт та заміна аварійних ділянок; екологічний стан; працевлаштування населення та інші критерії.

З інфраструктурою села комісію ознайомили голова Андрієво-Іванівської ОТГ Олександр Гвоздік та староста Ісаєвого Віталій Колесніченко. Вони надали інформацію про село, розповіли про виконану роботу та плани з подальшого благоустрою. Ісаєве відоме своїм палацом-садибою одеських поміщиків Курісів. Розташована місцева пам’ятка архітектури на березі ставка. Зараз на базі палацу функціонує Ісаївський аграрний технікум. За словами очільника Андрієво-Іванівської громади Олександра Гвоздіка, у Ісаєвому зараз тривають роботи з благоустрою.

У центрі села знаходиться будинок культури та дитячий садок, два пам’ятники воїнам, що загинули у роки війні, стадіон біля училища, дитячі майданчики, зупинки транспорту. Продовжуються роботи по відновленню сільського храму (будівля потребує ремонту, для цього будуть залучені спонсори). Завершується процес створення Центру надання адміністративних послуг.

Нині у селі триває упорядкування вулиць, вирубується бур’ян. Сільрада у подальшому планує озеленити село, висадити нові дерева, боротися зі шкідливими рослинами. Також буде замінений в’їзний знак села. У ході візиту члени комісії оглянули основні соціальні об’єкти села: дитсадок, будинок культури, школу та інші об’єкти соціальної інфраструктури, оцінили санітарний стан села. Вони визначили сильні та слабкі сторони об’єктів, вказали на недоліки, надали поради щодо оптимального вирішення проблем та роз’яснили нюанси щодо дотримання вимог проведення конкурсу. Аналогічні виїзди найближчим часом плануються до двох інших сіл-учасників конкурсу.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31