Білка: живе джерело, упорядкована територія та жіночий монастир

IMG 0927

IMG 0932

IMG 0968

IMG 0977

IMG 0984

IMG 1003

IMG 1009

IMG 1033

IMG 1036

IMG 1043

Триває огляд претендентів від Березівського району на звання кращого села Одещини. У середу, 14 липня, конкурсна комісія оглянула село Білка Іванівської громади.

Село знаходиться на південь від Іванівки, на території Хаджибейського лиману. Дорога сюди нелегка, але село того варте. Тут мало бур'яну, більшість будинків доглянуті, взагалі місцеві мешканці слідкують за чистотою  своїх обійсть та намагаються благоустроїти навколишню територію. В чистоті та порядку у селі тримають також об'єкти соціальної інфраструктури.

Після цього гостям показали сільський Будинок культури. У глядацькій залі нещодавно зробили ремонт, були замінені старі крісла на м'які, у минулому році тут облаштували внутрішній санвузол. Книжковий фонд сільської бібліотеки складає 10000 книг, організовані тематичні виставки, оновлюється книжковий фонд. Староста Більчанського старостинського округу №2 Віталій Вікторович Ткаченко провів екскурсію для членів комісії. До складу цього округу входять такі села, як Маслове, Жовте, Черняхівське, Блонське, Шеметове з центром у селі Білка.

Центральне село округу газифіковане, є водопровід до осель, повністю асфальтоване (за винятком двох вулиць). Місцевий підприємець планує відкрити у селі приватну установу по догляду за людьми похилого віку.

Мало хто знає, що у Білці знаходиться живе освячене джерело води, розташоване на горі села. Для місцевих жителів воно має велике духовне значення, люди відносяться до нього трепетно та з повагою. Джерело є відкритим, тому тут можна набрати води у будь-який час. Дана місцевість благоустроєна, біля джерела побудована невеличка каплиця. Під час церковних свят тут проводяться служби. У ході візиту комісія також оглянула сільське сміттєзвалище. Для нього виділили спеціальну ділянку за селом з метою ліквідації стихійних смітників. Як відмітив староста округу, їх кількість дійсно зменшилася.

Потім оглянули ФАП, де також знаходиться аптечний пункт. Приміщення газифіковане, у кожній кімнаті встановлений конвектор. Місцевий навчально-виховний  комплекс розташований у центрі села та носить ім'я земляка, героїчно загиблого в Одесі правоохоронця Олександра Одарія. Тут знаходиться школа І-ІІІ ступенів та дитячий садок. Зараз у НВК триває ремонт до нового навчального року. У вересні навчальний заклад відмітить 30 років з моменту заснування. Окремим пунктом огляду став Жіночий монастир всіх скорботних Радість. На доглянутій території монастиря розташовані два храми – на честь ієрея Павла та на честь Божої Матері, церковні та господарські будівлі, місця відпочинку, зелені клумби. 5 разів на тиждень у монастирі проводяться служби.

Монастирю 5 вересня цього року виповниться 10 років з моменту першої служби. На церковні свята сюди приїздять багато вірян з навколишніх сіл, сусідніх округів та навіть з Одеси. Монастир має своє підсобне господарство. Храм постійно ремонтується, його територія благоустроєються.

Одною з основних проблем у Білці є головна дорога до села. Також існують проблеми з доставкою пошти і періодики. Сюди важко дістатися.  Але самий населений пункт та його вигляд  залишають по собі приємні враження.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31