Закриття Шабельницької школи

1

2

3

4

5

6

7

8

9

У четвер, 30 вересня, в Березівській РДА відбулося засідання на тему закриття школи у селі Шабельники Стрюківської територіальної громади.

Дане питання розглянули голова Березівської РДА Віталій Лабуш та голова Березівської районної ради Віталій Мосійчук. Темою активного обговорення присутніх стало закриття школи та організація підвозу учнів. Представники районної влади пояснили, які норми наповнюваності класів та як фінансуються школи з малою кількістю учнів. Саме рішення про закриття приймала сільська рада.

Більш детально суть даної проблеми пояснила начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Березівської РДА Ольга Гаврилюк. У обговоренні цього питання взяли участь радник голови районної ради Сергій Білощук, депутат районної ради Арташес Смбатян та заступник голови Березівської РДА Олена Болотенко.

На даний момент Шабельницька школа закрита. У школі навчалися діти з сіл Шабельники та Бірюково. Без роботи залишилося 10 вчителів, один з них – пенсійного віку. Дітей розподілили на навчання до інших навчальних закладів округу. Частина дітей їздить навчатися до Стрюкового, частина – до Преображенки та Старих Маяків.

Свої позиції стосовно цього питання висловили представники Стрюківської громади, педагогічного колективу школи, батьківського комітету, депутати округу. У ході обговорення ситуації заслухали пропозиції усіх сторін. Але єдиної думки досягти не вдалося.

Місцеві жителі висловили зауваження до роботи голови та адміністрації Стрюківської громади. Представники батьківського комітету заявили, що думки людей не були враховані, а саме закриття школи відбулося без пояснень з боку адміністрації Стрюківської громади. Також люди повідомили, що місцева влада байдуже ставиться до питання підвозу дітей. Згідно з чинним законодавством організацію підвозу, забезпечення автобусом, пальним, затвердження маршруту мають вирішувати місцеві депутати на сесії сільської ради.

Сам голова громади Олександр Афанасьєв заперечив дані звинувачення і повідомив, що процедура закриття шкоди відбулася згідно з усіма вимогами чинного законодавства.

Також обговорили питання підвозу дітей з Шабельників до інших навчальних закладів. Проблемою є віддаленість даного населеного пункту від найближчих навчальних закладів. Великою проблемою є стан дороги. Голова районної ради Віталій Мосійчук запропонував залучити місцевих депутатів до вирішення питання підвозу дітей.

Представники районної влади закликали присутніх вирішувати проблеми спільними зусиллями та вміти дослухатися один до одного.

Серед інших скарг місцевих жителів, які розглянули на засіданні – відсутність виділення коштів на розвиток села з боку місцевої влади, відсутність медичного працівника у Шабельниках, соціальна допомога важкохворим людям та багатодітним сім'ям, відсутність магазинів у селі, заборона роботи культурних закладів (клубу та бібліотек) та відсутність культурних заходів в селі, боротьба з бур'янами. Ці звернення були заслухані на зустрічі та запропоновані шляхи їх вирішення.

Голова Стрюківської громади Олександр Афанасьєв наприкінці зустрічі повідомив, що питання підвозу дітей буде розглянуто на найближчій сесії сільради ОТГ. Також на сесії будуть розглянуті всі зауваження та пропозиції жителів с. Шабельники.

Контактна інформація

Телефон:(048-56) 2-10-48
Адреса: 67300, Одеська область, м. Березівка, пл. Т.Г. Шевченка, 1
E-mail: rberezivka@ukr.net

Календар новин

<< < Жовтень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31